Jaka praca jest odpowiednia przy Crohnie?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czarnuch_86
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Jaka praca jest odpowiednia przy Crohnie?

Post autor: czarnuch_86 » 05 maja 2009, 11:00

a po co mi to orzeczenie ??? tak z ciekawosci ??? :?:
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ !!!!!!

Salofalk, Bioprazol , witaminki i jestem po resekcja kawałka jelita cienkiego ,

rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Post autor: rajan » 05 maja 2009, 11:14

czarnuch_86, w tym temacie znajdziesz wszystko: viewtopic.php?t=4322
jeżeli chodzi o prace i korzyści związane z posiadaniem ulgi to poczytaj to: viewtopic.php?t=4279&postdays=0&postorder=asc&start=30

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 05 maja 2009, 14:19

Ja od jutro zaczynam pracę w sklepie muzycznym.Będę pracować przy Festiwalu Perkusyjnym,który w Opolu jest organizowany już kilkanaście lat.
Mam nadzieję,że jelita zdadzą kolejny egzamin.Choć już teraz zaczynam się stresować(czy podołam)...myślę,że jak się ogarnę z wszystkim to będzie dobrze.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Alishia » 09 maja 2009, 09:30

Oj,trzy dni w nowej pracy i już mam dosyć.Utwierdziłam się tylko w przekonaniu,że praca biurkowa jest nie dla mnie.Myślę,że wielu z CUdaków chciało by mieć taką fuchę-siedzieć przy biurku z dostępem do kibelka...
Ja jednak muszę mieć kontakt z ludźmi...Wolę pracę na sklepie...Choć sprzedając bluzy czy spodnie etc., robi się ciągle to samo...przynajmniej ktoś przychodzi,wychodzi..coś się dzieje.
No i niestety...jelita się odzywają...ponieważ psychicznie zadowolona z pracy nie jestem:/

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 09 maja 2009, 13:17

ja jestem nauczycielka i uwazam ze praca ta nie jest zla

chyba ze ma ktos zaostrzenie i musialby wylatywac w czasie lekcji do kibelka- to moglby byc problem

Awatar użytkownika
czarnuch_86
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: czarnuch_86 » 11 maja 2009, 09:18

czyli niema tu zadnych kuchazy :( szkoda moze bede pierwszym kucharzem z Cronem :)

[ Dodano: 11-05-2009 ]
jak dobrze pujdzie i sie wkoncu zdecyduje :)

Awatar użytkownika
Marekk
Początkujący ✽✽

Post autor: Marekk » 11 maja 2009, 12:30

Mi się wydaje, że praca biurowa jest właśnie to co jest dla mnie dobre, pracuje jako programista w jednej z Warszawskich firm i tak naprawdę mam wszystko czego potrzebuje, czyli względny spokój w pracy łatwy dostęp do łazienki itd ..jest to miłe oderwanie od tego co się dzieje w życiu bo idąc tam całkowicie się angażuję w to co robię przez co nie myślę o tym co się dzieje w życiu a przynajmniej nie zwracam aż tak dużej uwagi na to ;)

Awatar użytkownika
czarnuch_86
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: czarnuch_86 » 14 maja 2009, 08:23

Ja też narazie pracuje w biurze jako pomoc ksiegowego ale powoli mi to wszystko wychodzi bokiem i chce zmienić prace :) mysle o moim zawodzie ??? jaki mam czyli kucharz :) ale i też obawiam się, że niedam rady :( Może po przyjęciu leku himira , którego pierwszą dawke dostaje w sirodę , powrawi mi się i bede miał siłę stać 12 h w pracy na nogach :) i gotować sobie różne pyszności :mrgreen:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 14 maja 2009, 10:36

ja pracuję także w biurze. od strony wc - pomaga to jelitom, od strony atmosfery - pogarsza mój stan;p Pracuję z ludźmi, którzy myślą,że są najlepsi :D:D:D No oprócz mojego szefa, ktory jest normalny :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
August
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: August » 14 maja 2009, 11:23

A ja niestety znów na zwolnieniu... :neutral:
w poniedziałek pojechałem do pracy ( praca w delegacji ). Ale niestety wysiłek fizyczny i stres zrobiły swoje. Wizyty w kibelku, bóle i krew w stolcu....we wtorek zjazd do domu i dziś do lekarza. :neutral:
Jak się podleczę to znów muszę sobie szukać coś nowego.....

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Alishia » 15 maja 2009, 16:50

Radzę sobie już lepiej.Porozmawiałam z szefem i pracuję w godzinach 10-15.To mi bardzo odpowiada...Więc i z jelitami spokój!

marcin820201
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 17 mar 2012, 10:10

Wydaje się gdyby tak uściślać to najlepsza praca to taka z dostępem do ubikacji, na własną działalność gospodarczą najlepiej w domu. Ja z zawodu jestem fizjoterapeutą i pracuję na codzień z pacjentami po operacjach. Krótko mówiąc usprawniam ich ręce czy nogi lub kręgosłupy. Ideałem w moim przypadku byłoby gdyby udało mi się przejść na tzw 'kontrakt'. Pozwoliłoby mi to robić to samo, pracować krócej, zarabiać więcej. Ale niestety nie jest to łatwe. Nie umiem ustalić jaką mam postać choroby ale ciągnę codziennie po 9h na umowie zlecenie a etatu nie dostanę, na kontrakt też kiepskie widoki. Ale kocham swoją pracę ponieważ pomagam ludziom- a z tego satysfakcja jest wielka. Niejednokrotnie pomagam ludziom zdrowszym ode mnie - którzy strasznie marudzą na swój stan. Myślą że mi jest lekko bo wygladam na dbającego o siebie i sprawnego- a nie wiedzą nawet jak wiele pracy to wymaga.

P.S. Bardzo dobry wątek.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Apophis
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: Apophis » 18 mar 2012, 21:22

Zdecydowania praca zdalna
w domu przez internet

Apophis
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: Apophis » 18 mar 2012, 22:03

Oczywiscie ze nie oznacza, ale to najwygodniejsza i wedlug mnie najlepsza forma pracy. Ja pracuje zdalnie i sobie chwale. Coraz wiecej ludzi pracuje zdalnie nie tylko chorych ale i zdrowych. Mnie to odpowiada, niektorzy po prostu wola pracowac w miejscach publicznych, zalezy od osoby i jej predyspozycji. Dla osob w zaostrzeniach z biegunkami gdzie boja sie wyjsc z domu taka praca to najlepsza forma wedlug mnie. Ja nie mam tego typu problemow bo moj stan zdrowia jest w miare dobry ale mimo to polubilem ten rodzaj pracy, daje wiecej swobody i luzu, czuje sie bardziej wolny. Ale tak jak mowie to zalezy od osobowosci.
Odpowiedziec na pytanie jaka praca jest najlepsza dla chorych na CD sie nie da. To zalezy od osoby i jej objawow od tego ile ma sil. Kazdy moze miec inny festiwal objawow, rozna aktywnosc choroby. Najlepsza praca to taka na jaka pozwala Ci zdrowie, w jakiej czujesz sie dobrze i w miare malo stresujaca bo stres to nasz wrog a sprzymierzeniec chorob autoimmunologicznych.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 19 mar 2012, 22:53

ja chciałam zapytac czy przy umowie zlecenie pracodawca odprowadza składki zdrowotne?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”