Jestem na siebie wściekła za moje łakomstwo!!!

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Jestem na siebie wściekła za moje łakomstwo!!!

Post autor: Natalka » 19 gru 2008, 12:22

Nutridrink jest opartym na kazeinie (białko mleka), pełnowartościowym, gotowym do spożycia, nie zawierającym błonnika, sterylnym preparatem w płynie, pakowanym w 200 ml kartoniki. Jest odpowiedni do leczenia żywieniowego pacjentów z funkcjonującym lub częściowo funkcjonującym przewodem pokarmowym. Opracowany został jako pełnowartościowy preparat odżywczy do picia lub jako urozmaicenie posiłków. Może być jedynym źródłem pożywienia. Zgodnie z Dyrektywą Komisji 1999/21/EC (Food For Special Medical Purposes) jest to produkt przeznaczony do leczenia dietetycznego niedożywienia, spowodowanego chorobą.
to ze strony do której podałeś linka obyty, więc:
obyty.z.cu pisze:nic nie zastapi "normalnego" jedzenia
nie jest prawdą. Bywa tak że nie da się jeść "normalnego' jedzenia

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 19 gru 2008, 14:08

obyty.z.cu pisze:ze zdziwieniem wczoraj przeczytalem,ze pewna pani zmarla po wypiciu 2 litrow wody szybko,-byla na jakiejs diecie- a stalo sie to podobno dlatego,ze przez dluzszy okres stosowania diety bardzo wyczyscila (wyplukala) swoj organizm,ale i tez z niezrozumienia diety,2 litry wody miala wypic w ciagu calego dnia malymi łykami,a nieodrazu,oslabiony organizm niewytrzymal.
ale co ma tutaj piernik do wiatraka ?
Nutridrinka nawet jak szybko wypijesz to Ci jest nie dobrze i może się pojawić ból brzucha, ale żeby śmierć ?
Nie rozumiem porównania. Nie strasz ludzi, bo Ci, którzy wiedzą mało to przeinaczą po swojemu i będzie problem.

kokoleczka
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: kokoleczka » 19 gru 2008, 15:41

dzięki Wszystkim za odpowiedź :roll: i nie przestraszyŁ mnie tekst obytego o śmierci po wypiciu :lol: fajna ciekawostka - zastanawiam się tylko jak to możliwe wypic 2l wody tak od razu - mi chyba nie zmieściloby się :lol: [cytat usunięty na prośbę użytkownika]
pytanie bo nie jestem biegŁa w rozliczeniach rocznych - z tego co mi wiadomo, ale pewnie się myle, bo interesowaŁam się tym tyle co nic - to odliczać leki można jak się ma grupę inwalidzka???
przyjaciele są jak gwiazdy...
biorę: czopki pentasa 0/0/1, witaminy A-Z :)

kokoleczka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: kokoleczka » 19 gru 2008, 15:45

dzięki
przyjaciele są jak gwiazdy...
biorę: czopki pentasa 0/0/1, witaminy A-Z :)

Misia

Post autor: Misia » 19 gru 2008, 19:00

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 19 gru 2008, 23:13

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

ech Misia...dlaczego czytajac ciebie oczekuje odpowiedzi a nie .....
wlasnie o to mi chodzi..o pokazywanie innych tematow co nie znaczy innego leczenia ale ...zrozumienia tematu......
no dobra..wg "wskazan"niektorych" moderatorow tego forum...czytamy albo nierozumiemy to co powinnismy,,,,.sorki...dzis czuje ,ze sa tu ludzie ktorzy chca przekazac wiedze,a nie ...jakieks tam filozofie czy interpunkcje..i dzieki za to....

milo wiedziec ze ,ze zawszwe odezwie sie sie Misia,randka,Zabusia,Mamcia,i inni (sorki ze pominalem) ,ale wnoszacy cos w dyskusje =dialog.....~furum to wymiana mysli...a nie...regulamin...choc jego trzeba przestrzgac !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Post autor: Misia » 19 gru 2008, 23:21

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 20 gru 2008, 17:43

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

no i z tym sie zgadzam...wyszlo na to,ze ja twierdze ze diete trzeba sobie ustalic samemu wg swoich mozliwosci ,ale w porozumieniu z lekarzem,niektorzy unikaja lekarza i w tym problem,tzn...zapotrzebowania i akcepacji organizmu,dla mnie podstawa ustalenia diety sa wyklady pani mgr Grocholskiej..(!..).ale tez, ze wzgledu na cukrzyce..mam problemy....poprostu,brak mi "fachowego "wsparcia...i tyle...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Misia

Post autor: Misia » 20 gru 2008, 23:07

Awatar użytkownika
Mycha
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: Mycha » 23 lut 2009, 21:10

A ja raz w tygodniu w piątkowe wieczory pochłaniam pół litra lodów Grycana :oops: Mam wtedy całą noc na kibelku, ale w piątek mogę posiedzieć do późna :suckeddown: troche poskręca, poboli, wyczyści... ale muszę chociaż ten jeden raz.
"Mam przesrane..."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 23 lut 2009, 21:54

nasz mozg potrzebuje czasem "wspomagania" w postaci dodatnich odczuc....
wiec niema sie co dziwic.
Wazne w tym jest tylko, by nie przekroczyc granicy.W tym nam zaden lekarz nie pomoze, te granice musimy sami poznac.
Dla mnie akurat lody sa nie do przyjecia, ale inne "co nieco" to i owszem...

MałaMi
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: MałaMi » 24 lut 2009, 01:10

Mnie też czasami zdarza się zapomnieć i pałaszuję ciastka oglądając film, no albo spagetti z ostrym sosem (pałaszuję, nie oglądam). Ale tego nie, tamtego nie, zgłupieć można. Później, jak wiadomo, czuję się iście 'gównianie' i znowu płaczę nad swą niedolą.

W knajpie spędzam (o tyle o ile) kulturalne wieczory przy soku lub herbacie i obserwuję z rozbawieniem, jak moi znajomi są coraz bardziej zalani. A być obserwatorem jedynie nie jest dla silnej woli zadaniem łatwym, o nie.
Ostrą dziewczynką być przestałam, nie to co kiedyś. Nie ma, że piwo, kebaba i szaleństwa do rana.

Ale da się. Może jak się da z papierosami i alkoholem to z żarciem też.

Duduś
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Duduś » 24 lut 2009, 14:45

Ja w sobotę wieczorę zjadłem jajecznicę na boczku, :razz: tak mi smakowała że chyba przesadziłem,przewężenie dało o sobie znać i do rana nie zasnąłem wymiotując i przekręcając się z boku na bok. :cry: Rano myślałem o pogotowiu,ale zaczęło powolutku przechodzić na szczęście-ale była lekcja :neutral:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 24 lut 2009, 15:53

czasem się zagapię i zjem pół paczki ciastek, no i się zaczyna... ale są bóle i BÓLE, wiadomo, że niektóre potrawy i przegryzki warte są cierpienia :) coś w końcu z życia trzeba mieć:D
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
Mycha
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: Mycha » 24 lut 2009, 18:19

Na mnie najgorzej działa wszelkie smażone i rzeczy ze skórkami, czyli głównie owoce. Alkohol w ogóle odpada, a kiedys tak jak MałaMi, piwko jakieś przekąski i jeszcze papierosek był do tego :placze: buuuuu, teraz jakbym chciała się napić to bym chyba imprezę w kibelku musiała urządzić, swoją drogą jak obroniłam pracę magisterską w zeszłym roku to mniej więcej tak wyglądało... Dobrze że goście mieli baaaaaardzo wytrzymałe pęcherze :wc:
"Mam przesrane..."

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”