Czy Crohn ogranicza/wyklucza z pewnych zawodów?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zielona
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: mazowieckie

Re: Czy Crohn ogranicza/wyklucza z pewnych zawodów?

Post autor: zielona » 15 gru 2009, 18:44

witam, jestem na forum gościnie (chyba) wyszło mi pogrubienie przy katnicy i wstęnicy na odcinku ok. 10 cm ale nie o tym w tym miejscu chcę napisać, moja podstawowowa choroba to recklinghausena, my też często od lekarzy jak chcemy skierowania na badania słyszymy a po co przecież tego się nie leczy i tak pan/pani kiedyś umrze
myślalam że tylko my mamy przyjemność słyszenia takich opini

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 15 gru 2009, 18:59

Od początku swoich objawów wiem,że jedynymi osobami które mnie naprawdę rozumieją to: moja mama, która musiała znosić wszystko to, co się ze mną działo i lekarz, który się podjął mojego leczenia i który mnie już z nie jednego doła wyciągał. Przypomniały mi się jego słowa, jak z nim siedziałam chyba z godzinę na dyżurce pielęgniarskiej i mi perswadował, że ta choroba to nie koniec świata, że da się z nią żyć, a ja jak jakaś zaślepiona powtarzałam, że to się tylko tak mówi. I powiem też, że mną porządnie musiał potrząsnąć, żeby cokolwiek do mnie trafiło. Potem spytał o maturę jak poszła i powiedział, że mam studiować! Że mi pomoże jak tylko będzie mógł, nawet pozwolił do siebie dzwonić w środku nocy :razz: A to ostatnie to tak zaintonował, że mi się milej zrobiło, a potem głupio, że się zachowuję jak jakiś mały dzieciak, który nic nie rozumie...
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 15 gru 2009, 20:14

Ja tak sobie myślę,że praca przy niemowlakach ma dobre strony... blisko do pieluszek:P Awaryjnie:D:D:D

Głowa do góry:> Jedni mają opinię taką, inni siaką,ważne, żebyś sama wiedziała,co robisz i czy jest to na miarę Twoich sił i chęci.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 15 gru 2009, 23:29

Jak na razie to mnie przerażają bóle stawów, bo mi się odnawiają zapalenia... Ale w tym przypadku to już nawet taki ból staje się przyjemny :razz:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 16 gru 2009, 19:48

jest taki rynek pracy ale chciałabym kiedys prace mniej stresowa :roll:
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Szybkielvis1981 » 16 gru 2009, 20:18

Ja przez prawie 5 lat służyłem w jednostce desantowo-szturmowej, dla mnie praca jak marzenie. Latem skoki spadochronowe, wspinaczka górska, zimą narty. W ubiegłym roku miałem lecieć do Afganu, byłem już spakowany ale 4 dni przed wylotem trafiłem do szpitala i tak sie skończyła moja przygoda z wojskiem :smutny: Szkoda ale cza żyć dalej...
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 17 gru 2009, 07:58

A mnie mój lekarz gastro kilkakrotnie namawiał na studia medyczne na kierunku lekarskim. Jakby zrobił to zanim skonczylam moje studia, albo zanim lekarz ogolny uświadomił mi że z moja chorobą to na medycyne nie, to bym poszła-bo zawsze chciałam. W następnym wcieleniu nie odpuszczę :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Misia

Post autor: Misia » 17 gru 2009, 10:22

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 17 gru 2009, 11:08

mnie mój Dr zapewnił, że gdybym była na lekarskim kierunku to jako specjalizację wybrałabym na bank gastroenterologię :razz:

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 17 gru 2009, 14:07

Też miałam kiedys fazę na kierunek lekarski, ale stwierdziłam ,że chemia, fizyka to katorga dla mojego umysłu ;)

Awatar użytkownika
Nusia22
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Nusia22 » 22 gru 2009, 22:38

a mi od zawsze marzyły się studia pielęgniarskie... więc swoje marzenie spełniłam,dostałam się na Śląski Uniwersytet Medyczny...szło mi świetnie,wytrzymałam I semestr w ferie trafiłam do szpitala i z przerwami cały rok sie plątałam po oddziałach.więc miałam dziekankę.Potem wrócić juz nie mogłam,odpadało mieszkanie samej w obcym miescie po 2 operacjach i z taka chorobą.Ale sie nie poddałam....
zaczęłam pielęgniarstwo w bielsku, aktualnie jestem na 2 roku.I co najwazniejsze, daje sobie radę, nawet z zaostrzeniu na oddziale.koleżanki mi bardzo pomagają.jedni przełożeni twierdzą ze crohn to pikuś,bez problemu.Inni przeciwnie.Skoncze te studia choćby nie wiem co! :)
Si vis vincere iram, non potest te illa. <Jeśli chcesz pokonać gniew, on nie może pokonać ciebie>

Misia

Post autor: Misia » 25 gru 2009, 10:23

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 25 gru 2009, 22:34

Mikrusia pisze:Też miałam kiedys fazę na kierunek lekarski, ale stwierdziłam ,że chemia, fizyka to katorga dla mojego umysłu ;)
też chciałam studiować medycynę. teraz jestem prawie prawnikiem-udzielam porad prawnych i (z ramienia pewnego stowarzyszenia:) jako studentka 4r. i czuję przecudowna satysfakcję, gdy im pomagam. do wc mogę zawsze:) raz pobiegłam w trakcie porady:P
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
ewelina1011
Debiutant ✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: ewelina1011 » 17 sty 2010, 22:15

A ja powiem, że mam podobny dylemat. Mianowicie bardzo chciałabym zacząć uczyć się na ratownika medycznego. Ale dużo osób, w tym lek. rodzinny stanowczo odradzają, bo zawód nie dla kobiety, że trzeba dźwigać, sporym obciążeniem jest stres, itp. Mimo tych przeciwności czuję, że to zawód dla mnie (może mylę się). Zauważyłam, że wiele osób z naszego forum ma zamiłowanie do nauk medycznych. Chyba tak jest, że kiedy osoba choruje, zaczyna interesować się tym, co się z nią dzieje i dlaczego bardzo wnikliwie, poświęcając temu sporo czasu i naturalnie wrasta w to środowisko. Nie wem, co wyjdzie z moich planów, bo od pażdziernika br. chciałabym iść do studium medycznego i równolegle kończyć kosmetologię. Także trzymam kciuki za wszystkich, żeby spełniły się wasze marzenia i pamiętajcie, że należy brać poprawkę na to co mówią inni. Pozdrawiam, Ewelina :)

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 17 sty 2010, 22:24

trzeba realizować swoje marzenia....ograniczenia mamy tylko w naszej głowie, a jak nie spróbujemy to się nie dowiemy :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”