Czy Crohn ogranicza/wyklucza z pewnych zawodów?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olimpijka

Re: Czy Crohn ogranicza/wyklucza z pewnych zawodów?

Post autor: Olimpijka » 03 lut 2010, 23:11

Kotkaa pisze:kucharz nie, kelnerka nie(gdyby się gdzieś załapała) bo też przy zaostrzeniach....to ja dziękuję bardzo...beznadzieja
Przy zaostrzeniach to kazda praca jest na nie w zasadzie, bo jak silne zaostrzenie to nigdzie nie dasz rade, bo niby jak...?
Ja powiem od siebie, ze jak mi zaczynaja jelita szwankowac to gorzej czuje sie w pracy za biurkiem, a lepiej w ruchu. Teraz mam zamiar wrocic z powrotem wlasnie do pracy w terenie, a nie za biurko, bo sie chyba nie nadaje i mi nie sluzy.
Kazdy musi sprawdzic na sobie co mu odpowiada i do czego sie nadaje. To tak z doswiadczenia, bo prace zmienialam wiele razy ;)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 04 lut 2010, 18:03

monikaaa_19 pisze:Każdy ruch to ból, w miarę dobrze jest jak leżę w bezruchu na wznak
i tak sie czesto zdarza ze ruch =bol, ale zeby "zapomiec" o bolu musze cos robic,
lezenie wprowadza nieustanne myslenie o tym ze boli,przewracanie sie itp.
Najlepiej wstac i wymyslic sobie jakies zajecie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 04 lut 2010, 22:05

monikaaa_19 pisze:no wszystko, wszystko... Z domu nie mogę wyjść, bo zaczynam panikować.
Słynę z ryzykownych zagrań, więc czasem choć na kibelek co chwilę ganiałam z domu wychodziłam i jakoś mi się boczkami, boczkami i peryferiami udawało, aż do pewnego razu, już się nie udało :oops:

I już tak nie chojraczę :razz:

Ale co racja to racja: jak się zaostrzenie ma to nici z jakiejkolwiek (chyba z jakiejkolwiek?) w tym momencie pracy :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 04 lut 2010, 22:32

Natuśka pisze:Ale co racja to racja: jak się zaostrzenie ma to nici z jakiejkolwiek (chyba z jakiejkolwiek?) w tym momencie pracy :neutral:
nie miałam wyjścia i do pracy musiałam chodzić, a że przedstawicielem byłam, to trasa ułożona po "zaprzyjaźnionych" wc była :wink:
i jakoś tam szło.... :mrgreen:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 04 lut 2010, 22:35

Nie dałabym rady pracować w trakcie takiego zaostrzenia, jest to po prostu niemożliwe, chyba że miałabym laptopa w łazience i do tego, moja praca by się ograniczała :razz:
Ja tez, ale zalezy jaki poziom zaostrzenia.
Rok temu w gigancie jako przedstawiciel jezdzilam, ale cpny wszystkie byly moje, jednak dlugo nie wytrzymalam.

Co do bolu to ja tez czuje go czesciej jak siedze w domu, a w czasie lezenia jak sie przewracam. Jak smigam po miecie i jestem zajeta to nie mysle o tym i nie czuje bolu.
Tak jak pisalam kazdy musi znalezc swoj zloty srodek ;)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 04 lut 2010, 23:11

ja mam to samo co monikaaa_19, tylko nie miałam nigdy problemów z wc, tylko miałam takie bóle, że chodziłam po ścianach.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 05 lut 2010, 11:20

monikaaa_19 pisze:Chyba, że składanie długopisów w domu, albo klikanie w banery reklamowe w Internecie :P
Dobra alternatywa na przyszłość :lol:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
gosia2609
Debiutant ✽
województwo: lubuskie

Post autor: gosia2609 » 13 gru 2010, 12:48

Witaj Natuśka :wink: gratuluję Ci,że dziewczyna w tak młodym wieku wie co chce robić w życiu :wink: masz marzenia i brnij do niego,nie poddawaj się....Zyczę Ci jak najlepiej,skończ te studia zawsze możesz zmienić specjalizację.Ja aktualnie już rok nie pracuję i mam często depresję....moim problemem jest to że w tej chwili nie mam pomysłu na dalsze życie,wstyd się przyznać ale taka jest prawda.Od roku choruję na CU i nie mogę się ogarnąć... :smutny: Trzymaj się :wink: powodzenia

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 13 gru 2010, 13:34

ja też wiem:) Pani Fizjoterapeuta jestem:) aktualnie w trakcie magazyniera:D
też mi się ostatnio wiedza o lekach przydała, a konkretniej w sobote, na egz z Farmakologii (obejmował dział sterydów i leków przeciwbólowych), a nio i wczoraj błyskałam na wykładzie ze Zdrowia Publicznego, bo też co było,a no i o aptekach... ogólnie sporo się przydaje;)
chociaż przez 3 lata studiów nie wiedziałam o co chodzi z moimi jelitami i też nie źle dawałam rade:)

ja też się ciesze że wiem co chce robić w życiu:) podłączać ludzi pod prąd :twisted: albo wykańczać fizycznie :razz:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Justysia90
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Justysia90 » 13 gru 2010, 16:09

a ja jestem w szkole wojskowej na kierunku cywilnym
choroba mnie nie wyeliminowała..
poszłam gdzie chciałam, nie narzekam.
i to nas nie ogranicza . możemy robić co chcemy ! ;)
musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie będzie łatwo. musisz nie dawać za wygraną i walczyć do samego końca. musisz pokazać kto nosi tu obcasy.

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 14 gru 2010, 20:13

Moje problemy nie sa na razie takie, zeby eliminowaly mnie z zycia publicznego ;)) jestem prawnikiem, poki moja praca jest umiarkowanie stresujaca, nie mam narazie zadnych z nia problemow, chociaz wiem, ze ibs jest jedna z glownych przyczyn absencji w pracy.
Mam natomiast kolege, ktory choruje na crohna- pochorowal sie na studiach, jakies 4-5 lat temu. Od tego czasu jest w remisji- jak go obserwuje,to on oprocz lykania lekow, chyba w ogole nie doznaje zadnych ograniczen. pracuje w kilku miejscach, tez jest prawnikiem, jest ze mna na aplikacji. Ja nie wiem, mysle ze on tez chyba nie wie, jak bedzie wygladac jego zycie w zaostrzeniu, ale wydaje mi sie ze on o tym w ogole nie mysli. Na pewno nie da sie pogodzic pracy w sadzie z zaostrzeniem, bo musialby sobie wc przykleic do cialka. ale jak brak objawow, to chyba zyje sie normalnie :)
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Szybkielvis1981 » 14 gru 2010, 21:16

A ja od stycznia mam zacząć szkołę policyjną ale jak mnie tam dopadnie wieksze zaostrzenie to wylece z hukiem i mam dylemat czy zwolnić się z obecnej pracy i zaryzykować czy nie?

Ma ktoś jakieś zdanie na ten temat?

Dodam że wcześniej prawie 5 lat byłem żołnierzem wojsk powietrzno desantowych i CU zmusiło mnie do zwolnienia :smutny:
Co nas nie zabije to nas wzmocni!

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 14 gru 2010, 21:19

Szybkielvis1981, a nie masz możliwości pracowac i uczyć się?

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Szybkielvis1981 » 14 gru 2010, 21:30

Mikrusiu nie ma takiej opcji ponieważ to jest półroczne szkolenie w Katowicach

Awatar użytkownika
Szybkielvis1981
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Szybkielvis1981 » 14 gru 2010, 21:47

Dzięki :wink:

tylko że prace mam w okolicy Bielska i jestem w ciągłych rozjazdach a szkoła jest w Katowicach i zajęcia od poniedziałku do piąku 8:00 - 15:30 więc nie pogodze tego.

Teraz jeżdżę ciężarówką po kilka dni poza domem, a co za tym idzie śpię w aucie, jem w przydrożnych barach, zajazdach i nie zawsze jest okazja żeby się umyć -totalna lipa!
Właśnie dzisiaj byłem u mojego doktora i już kiedyś suderował mi to ryzyko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”