Czy Crohn ogranicza/wyklucza z pewnych zawodów?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Czy Crohn ogranicza/wyklucza z pewnych zawodów?

Post autor: Gottii » 01 lip 2011, 21:47

jak jest remisja to luzik jak zaostrzenie to nawet lekkie prace odpadają ... znam ten ból mam tez dom i dość spory ogród
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
tinkerbell
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: tinkerbell » 03 lip 2011, 18:43

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
właśnie skończyłam licencjat z pracy socjalnej
od października mam zamiar zacząc magisterkę o specjalności "pedagogika opiekuńcza z resocjalizacją" co potem :?:
nie wiem może praca w żłobku :?:

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 03 lip 2011, 20:25 przez tinkerbell, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu.
Mark Twain

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 16 lip 2011, 14:31

a co myślicie o wakacyjnej pracy jako kelnerka? mam taką możliwość i nie wiem czy się zdecydować.
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie

Post autor: TigeR » 16 lip 2011, 16:09

Jezeli sie dobrze czujesz, nie biegasz czesto do WC to bierz jak najbardziej.
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 16 lip 2011, 19:34

tinkerbell, ja ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki i pracy socjalnej i pracuję w zawodzie, choć czasem nie jest łatwo, ze względu na stres i ogromną odpowiedzialność, ale skoro wybrałaś taki zawód, to wiesz, że to niesamowicie satysfakcjonująca i wspaniała praca. Nie poddawaj się, tylko śmiało rób to co chcesz. Z czasem i doświadczeniem, nauczysz się panować nad stresem.
tinkerbell pisze:nie wiem może praca w żłobku :?:
Jeśli lubisz zmieniać pieluchy, to możesz pracować w żłobku, tylko do tego niepotrzebna Ci mgr z pedagogiki. Poza tym tam tez będziesz mieć stres i 100 różnych chorób, którymi będziesz się ciągle od maluchów zarażać.
Możesz pracować w szkole jako pedagog, możesz pracować w ośrodkach różnego rodzaju, od OPS po ośrodki wychowawcze lub szkoły z programem socjoterapii, możesz prowadzić projekty dla fundacji czy stowarzyszeń, możesz pracować w urzędach miasta- masz mnóstwo możliwości!
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Missgrey
Początkujący ✽✽

Post autor: Missgrey » 10 sie 2011, 23:08

Tinkerbell, spojrzyj ile mam lat i na co choruję, a właśnie w czerwcu zostałam magistrem lingwistyki stosowanej po dwóch specjalizacjach: nauczycielskiej i tłumaczeniowej. Tak całkiem bułka z masłem to nie było, ale się udało, napisałam i obroniłam na 5 śmieszny słownik. Ale to nie koniec! Postanowiłam zrealizować swoje wielkie marzenie z młodości i od października pójść na historię, na którą nie dostałam się z różnych powodów w 1982 i 1983 roku.

Awatar użytkownika
Missgrey
Początkujący ✽✽

Post autor: Missgrey » 10 sie 2011, 23:54

Trzymam kciuki Magdalene, ciężka bitwa przed Tobą :jupi: ! Ja przed przysięgłym bym się broniła zadnimi kończynami, gdyby chcieli mi dać w prezencie, ale mam kiepskie doświadczenia. Tłumaczyć literatury bez pleców się nie da, a przynajmniej tej dobrej, albo łatwej, więc pozostanę w moim Zespole Szkół Specjalnych. :kox:

Awatar użytkownika
Karolcia
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Karolcia » 23 sie 2011, 22:00

Kończę farmację. Bywało naprawdę ciężko. Szła sesja, a z nią stres... Nieraz plułam sobie w brodę że wybrałam takie studia- bez taryfy ulgowej... ale co mnie nie zabiło to wzmocniło przynajmniej :-))

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 24 sie 2011, 21:34

Może troszkę refleksyjnie...
Mnie ostatnio życie nauczyło, że nie ma sytuacji bez wyjścia- jeśli drzwi będą zamknięte to na pewno uchylone jest okno. Kwestia zgrania, dogadania i wyrozumiałości, także do samego siebie. Wiadomo, że są i te gorsze dni, że tylko czarne myśli po głowie chodzą, ale trzeba brać byka za rogi i zawalczyć dalej.
Będzie trudno, ale satysfakcja gwarantowana :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 02 wrz 2011, 14:00

Karolcia pisze:Kończę farmację. Bywało naprawdę ciężko. Szła sesja, a z nią stres... Nieraz plułam sobie w brodę że wybrałam takie studia- bez taryfy ulgowej... ale co mnie nie zabiło to wzmocniło przynajmniej :-))
o :mrgreen: ja robię technika farmacji właśnie i ostatnio zaczęłam się poważnie zastanawiać, czy z chorobą jelit można pracować w takim zawodzie (bo badania na kał i bakterie mam w porządku, a to podstawa )

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽

Post autor: cordo » 02 wrz 2011, 14:57

Jak na chwilę obecną, bardzo chciałbym pracować w policji, ale nie wiem czy to możliwe...
W ogóle muszę dostać kategorię A na komisji...

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽

Post autor: cordo » 02 wrz 2011, 15:40

czasem można zapomnieć coś powiedzieć :razz: , bo wątpię, że jakbym pokazał całą historię mojej choroby dostałbym kat. A, a bardzo by mi na niej zależało...
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2011, 11:51 przez cordo, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽

Post autor: cordo » 02 wrz 2011, 21:58

kota, dziękuję. nigdy nie chciałem "fałszować" dokumentów i staram się postępować zgodnie ze swoim sumieniem i prawem :)

w takim razie cu wyklucza z wielu zawodów :wc:

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽

Post autor: cordo » 03 wrz 2011, 23:05

a ostatnio słyszałem, że każdy ma prawo do spełniania marzeń...

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 04 wrz 2011, 12:27

A ja z perspektywy 23 lat z CD radzę wybrać lżejszy zawód, niestety ta choroba ogranicza ilość energii, dziewczyny, jak planujecie założyć rodzinę, mieć dzieci, to na prawdę musicie się porządnie zastanowić nad lżejszym zawodem, jak - nie daj Boże - dojdą operacje, cesarki, z wiekiem niestety entuzjazm mija, warto jednak mieć pracę i być niezależnym, bo różnie w życiu bywa...ja do szkoły średniej poszłam do medyka i dobrze, że nie zostałam pielęgniarką, bo nie wyobrażam sobie bym miała siłę na pracę zmianową i dom, nie dałabym fizycznie i psychicznie rady...tak samo chłopaki, to choroba na całe życie, bardzo obciążająca organizm, jeśli chcecie doczekać wnuków radzę coś lżejszego.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2011, 21:02 przez doelli, łącznie zmieniany 1 raz.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”