Co sądzicie o prywatyzacji lasów?

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Co sądzicie o prywatyzacji lasów?

Post autor: Natuśka » 01 gru 2010, 00:47

No właśnie- tak jak w tytule :roll:
Ostatnio spotkałam pana z nadleśnictwa w piekarni i mi trochę temat naświetlił. Wtedy zwróciłam uwagę, że sporo o tym w sieci i w kraju.

Jak myślicie: dobre to, czy złe?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Re: Co sądzicie o prywatyzacji lasów?

Post autor: tom-as » 01 gru 2010, 11:31

prywatyzacja lasów to tylko igiełka w całym stosie poskiego runa. a co w tym najgorsze to zdecydowanie tamat polityczy. a jakoś w polityke wolimy się wnikać bo to i tak do niczego nie prowadzi a rodzi tylko niepotrzebne stresy ;-)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 01 gru 2010, 14:05

Złe, bardzo złe i zupełnie niepotzebne. Już podaję dlaczego.

Ministerstwo finansów argumentuje, że włączenie LP do sektora finansów publicznych obniży dług publiczny. Bynajmniej, bo Lasy Państwowe nie powiększają długu Skarbu Państwa. Wytworzona zaś w Lasach Państwowych wartość dodana jest uwzględniana przez GUS w rachunku Produktu Krajowego Brutto. Co oznacza, że po żadnej stronie relacji dług publiczny/PKB nie zajdą żadne zmiany w wyniku włączenia LP do sektora finansów publicznych.

Natomiast zmiany jeśli chodzi o ochronę lasów, moga mieć katasrtofalne skutki. Na dzień dzisiejszy 80% lasów jest chronione przez państwo. Mogę sobie tylko wyobrażać, co się będzie działo, gdy zacznie o tym decydować sektor prywatny.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 01 gru 2010, 14:45

Kiedy zbierałam podpisy, ażeby całą tę sprawę poddać referendum, moja koleżanka opowiedziała się za prywatyzacją. Argumentowała, że w Irlandii są sprywatyzowane i jest lepiej itp. Nie wiem, o co jej chodziło z tym "lepiej", bo inna dziewczyna włączyła się w obronę.

Ja osobiście nie mam zamiaru nikomu płacić za odbyty spacer po lesie, a tym bardziej za powietrze które tam wdychałam... :neutral:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)

2. Normalne życie...

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 gru 2010, 15:02

Natuśka pisze:Ja osobiście nie mam zamiaru nikomu płacić za odbyty spacer po lesie, a tym bardziej za powietrze które tam wdychałam...
to już nawet nie chodzi o opłaty, ale o to co napisała Ania406, co się będzie działo z ochroną tych lasów, z gospodarowaniem nimi, będą robić co im się żywnie podoba.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 01 gru 2010, 15:16

Natalka pisze:
Natuśka pisze:Ja osobiście nie mam zamiaru nikomu płacić za odbyty spacer po lesie, a tym bardziej za powietrze które tam wdychałam...
to już nawet nie chodzi o opłaty, ale o to co napisała Ania406, co się będzie działo z ochroną tych lasów, z gospodarowaniem nimi, będą robić co im się żywnie podoba.
Owszem- racja i to chyba jest generalny problem...
I gdzie ci harcerze obozy będą spędzać... ? :smutny:

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 01 gru 2010, 16:23

A ja takie pytanie czy jest tu ktoś może Leśnikiem albo studiuje Leśnictwo ?? by mi to ułatwiło sprawę hehe :) ja uczę Technik Leśnik hehe.

A w tej sprawie mam jedno zdanie przecież wiadomo że politycy łapią się każdego pieniądza na wszystkim chcą zarabiać i kasę od wszystkich brać by sami mieli więcej. Tak o tym myślę
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 01 gru 2010, 16:46

A ja takie pytanie czy jest tu ktoś może Leśnikiem albo studiuje Leśnictwo ?? by mi to ułatwiło sprawę hehe :) ja uczę Technik Leśnik hehe.
Trochę to niegramatyczne, więc się upewnie :
chcesz wiedzieć, czy ktoś ma wykształcenie w kierunku "leśnik", ponieważ sam się przyuczasz do tego zawodu? :)

Ja nie mam dyplomu z leśnictwa.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 01 gru 2010, 17:05

ja mieszkam w lesie. to sie liczy?

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”