Interwencja

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
asienka8848
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Kontakt:

Interwencja

Post autor: asienka8848 » 21 sie 2013, 23:00

hej, oglądaliście może dzisiejszą Interwencję? Co o tym sądzicie?
Odsyłam do bezpośredniego linka tych którzy nie oglądali:

http://www.interwencja.polsat.pl/Interw ... ml#1322812

A to ta strona o której mowa w wywiadzie:

http://www.eutanazja.info/jerzy-burkat.html
Pozdrawiam wszystkich :*

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Re: Interwencja

Post autor: Mala_Mi » 22 sie 2013, 13:25

Ten Pan udzielał się tu kiedyś na forum - jak dla mnie to przydałaby mu się solidna psychoterapia...
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 22 sie 2013, 20:42

Mala_Mi pisze:Ten Pan udzielał się tu kiedyś na forum
a ja jakoś nie kojarzę
Szczerze mówiąc ja się nieco oburzyłam, a nawet więcej niż nieco. Ten Pan chyba ma depresję i słuszna była uwaga Pani Doktor jest to po prostu wołanie o drugiego człowieka co gorsze nie pozwala sobie pomóc woli użalać się nad sobą. Podczas oglądania od razu na myśl mi przychodziły osoby z tego forum które na prawdę wiele przeszły, ale nigdy takich pomysłów nie miały (choć może i miały ale głośno nigdy tego nie wypowiadały) i dzielnie o siebie walczyły. Najbardziej oburzył mnie te drugi Pan pomysłodawca tego portalu, szok dla mnie.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

n.nataliaa
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: n.nataliaa » 22 sie 2013, 22:31

No dla mnie też to był szok że bez badań tak postąpiono, a prawda jest taka, że facet chce żyć ale nie ma oparcia w drugiej osobie i woła o pomoc jednym słowem depresja. Ogólnie przerażający reportaż
Łapie każdy dzień...

6-MP 1x50 mg

ASAMAX 2x1500 mg
SORBIFER DURULES 1x1
CONTROLOC 1x40
ALFADIOL 1x0.25
CALPEROS 1x500mg
SULFASALAZIN EN 2x1
Remisja od 09.08.2013

Awatar użytkownika
asienka8848
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: asienka8848 » 22 sie 2013, 23:09

Tez tak myślę że to błaganie o pomoc. Nie ma nikogo. Postawmy się na jego miejscu.. odeszła od niego ukochana osoba, jedyna jaką miał, zdrowie się posypało całkowicie.. nic tylko faktycznie się załamać :( jak wszystko zaczyna się sypać.. :( On potrzebuje pomocy drugiego człowieka! A co do pomysłodawcy tego portalu.. brak mi słów jak można coś takiego stworzyć i jeszcze pokazywać twarz publicznie i się przyznawac do stworzenia takiej strony! Ehhh gdzie ten świat zmierza...

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 23 sie 2013, 10:03

Mala_Mi pisze:Ten Pan udzielał się tu kiedyś na forum
No mi się też coś skojarzyło :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Mala_Mi » 23 sie 2013, 15:45

Według mnie pan Jerzy sam się plącze w zeznaniach:
"Uważam, że jeśli człowiek nie ma sposobu na to, by polepszyć swoje zdrowie - a mnie można utrzymywać przy życiu tylko przy żywieniu pozajelitowym - ma prawo, by prosić o eutanazję. Żyję jak warzywo. Wiem, że na własne życzenie, z własnej głupoty i ogromnie się o to obwiniam. Tyle że na jakąkolwiek pomoc, nawet psychiatry, jest już za późno. Napisałem do kliniki w Szwajcarii, jestem zdecydowany na ten krok. Chciałbym w zgodzie z własnym sumieniem zakończyć to cierpienie."
źródło: http://natemat.pl/71159,niepotrzebnie-u ... e-zyczenie

a ten wlasciciel tej strony eutanazja.info co się wypowiada w tym reportażu... to brak słów - jeszcze utwierdza go, że dobrze robi, mówiąc, że w takiej sytuacji sam by nie znalazł woli walki do życia nawet pomijając wątki osobiste... no brak słów.
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Awatar użytkownika
asienka8848
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: asienka8848 » 23 sie 2013, 22:06

Mala_Mi pisze:
a ten wlasciciel tej strony eutanazja.info co się wypowiada w tym reportażu... to brak słów - jeszcze utwierdza go, że dobrze robi, mówiąc, że w takiej sytuacji sam by nie znalazł woli walki do życia nawet pomijając wątki osobiste... no brak słów.
No dokłądnie też mnie to ruszyło jak to powiedział! Jak można tak mówić do drugiego człowieka?!?!? Zamiast wspierać to prostu z mostu zabrzmiał jak: tak skończ facet ze sobą... wstyd mi za niektórych... :(

SZymon86
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: SZymon86 » 24 sie 2013, 10:17

Może zabrzmi to źle ale niestety trochę ten Pan jest sam sobie winien,sam na początku przyznał że nie dbał o siebie,że zaniedbał swoje zdrowie i chorobę.Inna sprawa,że trafił na lekarzy jakiś kompletnych idiotów i wg mnie pozew o odszkodowanie od lekarza,który usunął jelito!Całej sytuacji by pewnie nie było gdyby faktycznie miał wsparcie drugiej osoby a dziewucha się zawinęła i poszła... Psychika,wszystko zaczyna się w głowie i od psychiki,wiadomo każdemu jakoś wiadomość o chorobie podcina skrzydełka,sam też tak miałem...tysiąc myśli w głowie jak to będzie itd,ważne żeby poukładać wszystko odpowiednio psychicznie bo od tego wszystko zależy.Temu Panu się nie udało i wcale się nie dziwię.
Strasznie mnie zirytował typek od tego portalu,taki cwaniaczek,lekki uśmieszek...i tak jak Pani w reportażu podsumowała,że teraz nie ma się co dziwić,że coraz mniej na Świecie zasad i wartości...ludzie nie szanują zdrowia,życia drugiego człowieka,popierają eutanazje aborcje itd zamiast zwyczajnie pomóc drugiej osobie,to taka droga na skróty na łatwiznę moim zdaniem.
"Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu,ale na umiejętności działania mimo niego"

Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Post autor: aga210 » 24 sie 2013, 13:23

Kod: Zaznacz cały

"Uważam, że jeśli człowiek nie ma sposobu na to, by polepszyć swoje zdrowie - a mnie można utrzymywać przy życiu tylko przy żywieniu pozajelitowym - ma prawo, by prosić o eutanazję
Według tego pana spora ilość osób na forum powinna się poddać eutanazji, w tym także i ja:(

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Mala_Mi » 24 sie 2013, 19:40

aga210, ale on w innym artykule twierdzi, że obiady jada w pomocy społecznej :roll: obłęd :roll:

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”