pakiet medyczny

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

pakiet medyczny

Post autor: ulka1986 » 19 lut 2014, 21:01

W związku z tym że leczenie na NFZ jest w naszym kraju bardzo trudne, zastanawiamy się z mężem nad pakietem medycznym.wszystkie instytucje które takowe oferują zapewniają że to coś pięknego, wspaniałego, itd.... Ale jak to jest w praktyce? I na jakiej zasadzie to działa? Czy trzeba korzystać tylko z placówek które mają umowy z uslugodawcami? Jak jest z kolejkami do specjalistów? Hm mój internista przyjmuje w państwowej przychodni i nie chce go zmieniać, czy będą honorowane skierowania od niego do specjalistów czy badania? A jak jest z dentystą, można leczyć wszystkie ząbki za darmo? O co tak naprawde w tym chodzi. Proszę o opinie osób korzystających z pakietów i tych nie korzystajacych też :neutral:
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: pakiet medyczny

Post autor: kafka » 19 lut 2014, 21:20

Ja przez kilka lat korzystałam z pakietów w LuxMedzie, potem Medicover i mam mieszane uczucia, choc na pewno bardziej pozytywne odnośnie LuxMedu. Przykładowo dzięki tamtejszym lekarzom zdobyłam w końcu diagnozę bo 6 latach tułania się po lekarzach na NFZ - po prostu miałam szczęście i trafiłam na dobrego gastro. Z kolei w Medicover z gastro tragedia, podobnie z ginekologią.

W obu korzysta się z placówek firmowych oraz współpracujących, np. tomografię i rezonans miałam w pakiecie, choc nie w placówkach LM. Kolejki do gastro - zalezy jakiego. Taki, który miał doraźnie pomóc - w 2 dni, ten, który mnie prowadził - około 3 tygodni oczekiwania. To wszystko w LM, bo w Medi nie korzystam z gastrologii. Podobnie z ginekologia - dużo lepiej w LM jeśli chodzi o częstotliwośc i jakośc usług. Skierowania - w LM w ogóle nie trzeba było miec skierowania do specjalisty, jeśli wybrałaś odpowiedni pakiet, na badania natomiast wymagane było skierowanie od LM-owego lekarza. Tylko niektóre można było robic ad hoc bez skierowania lekarskiego w ogóle żadnego, bo były w pakiecie (morfologia, mocz...). Dentysta - w LMie w pakiecie był tylko jakiś podstawowy przegląd, w Medicoverze nie wiem, nawet gdyby był, chyba bym się nie pokusiła. Ogólnie LuxMedowy sobie chwaliłam na tyle, by wykupic dodatkowy na czas ciąży zamiast Medicover i nie załowałam. Dużo pewnie może zależec od miasta i specjalistów tam przyjmujących.

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Mala_Mi » 19 lut 2014, 21:28

ulka1986, ja mam pakiet w lux medzie i średnio jestem zadowolona. Fakt faktem, internista czy lekarz rodzinny są dostępni "od ręki". Na gastroenterologa muszę czekać ponad miesiąc, a teraz to nawet chyba i z półtora miesiąca. Oczywiście recepty wypisywać mogą na zniżki a ich skierowania np. do szpitala są akceptowane przez NFZ.
Co do dentysty to zależy jaki pakiet, ja mam chyba w swoim zaznaczone, że raz w roku mogę skorzystać z bezpłatnego przeglądu ząbków plus z piaskowania i scalingu.
Tak samo z psychologiem - mam prawo skorzystać z dwóch wizyt w roku, ale tak jak mówię, zależy od pakietu, są pewnie i takie które uprawniają do niezliczonej liczby wizyt np. jakieś VIPowskie :roll:
Plus jest taki, że zapisywać się można na wizytę do lekarza przez internet, tak samo receptę można zamówić przez ich portal - wchodzi się w taką specjalną zakładkę i wpisuje co chce i za max. 3 dni recepta czeka (oczywiście ze zniżką jeśli jest możliwa). Również dobre jest to, że jeśli się jest umówionym na 16 to raczej się wejdzie o tej 16, ewentualnie 16 z minutami. Ja niestety wybrałam sobie gastroenterologa, który wiecznie jest spóźniony i jest on odstępstwem od tej reguły - czyli czasem czekam i z 1h :mad: :mad: :mad:
Innym plusem jest to, że z usług lux medu można skorzystać w każdym mieście.
Aczkolwiek stwierdzam że i tak mi się to średnio opłaca - koszt miesięczny to jakieś 100zł a u lekarza jestem może raz na 3 miesiące, a tak to tylko recepty odbieram.
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: noodle » 19 lut 2014, 21:47

ulka1986, odpisywałam Ci w moim temacie, ale odpowiem tutaj, dokładniej.

Mam 2 pakiety. Jeden rozpoczęłam wtedy, kiedy jeszcze nie miałam pakietu z pracy. Jest to pakiet z Allianz, podpięta jestem pod mojego chłopaka. Płacę 70 zł i mam ogromny wybór lekarzy w całej Polsce, wiele badań za darmo (m.in. rezonans magnetyczny). Drugi pakiet mam z pracy, płacę za niego 1 zł. Uzupełnia on tamten drugi pakiet. Wybór jest naprawdę ogromny. Do dobrych specjalistów można czekać nawet miesiąc, ale i tak to się opłaca, bo zazwyczaj normalnie taka wizyta kosztuje koło 150 zł.

Allianz ma podpisane umowy z wieeeloma miejscami. Dzwoni się na infolinię/umawia przez internet. Można wybrać dokładne miejsce, gdzie chce się mieć wizytę i oni wszystko załatwiają. Można też chodzić do miejsc, które nie mają podpisanej umowy. Wtedy, po wypełnieniu formalności, Allianz zwraca opłatę za takie badanie. Jednak tylko do jakiejś kwoty (nigdy nie korzystałam, więc nie wiem, jak to dokładnie jest).

Jeśli chodzi o dentystę to w moim pakiecie go nie ma. Jest płatny dodatkowo. Ale w większych pakietach jest dostępny.
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 19 lut 2014, 21:47

mam o tyle dobrą sytuacje że za pakiet luxmedu place 17zł około? reszte dofinansowuje zakład pracy. Mogę pochwalić że dostęp do lekarzy jest prosty i szybki...w umowie masz obowiazujace zasady rejestracji do poszczegolnych specjalistów czy badań i nie mogą Ci wybiec z terminem dalszym, chyba, że chcesz iść do kogoś konkretnego to tak jak MalaMi można czekać. Generalnie ja jestem zadowolona ale nie wiem czy 1000zł bym przeznaczyła na to gdyby nie zakład pracy :neutral:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 19 lut 2014, 23:29

ulka1986, miałam przez kilka lat pakiet Enel- Med razem z moim chłopakiem, załatwiany z ramienia jego firmy i byłam bardzo zadowolona. Za 190zł miesięcznie miałam dostęp do wszystkich badań (laboratoryjne, USG, TK itd), wszystkich specjalistów (włącznie z psychologiem i fizjoterapią) oraz pełny pakiet stomatologiczny (oprócz oczywiście wstawiania implantów czy zakładania aparatu), dostęp do ich szpitala - zabiegi typu gastro, kolono, laparoskopie-bez problemu, w znieczuleniu ogólnym na życzenie, wizyty domowe w razie potrzeby. Placówek mają tyle, że bez problemu się szybko jakąs znajdzie. Kolejki do lekarzy bardzo różne, czasem kilka dni do specjalisty, a czasem kilka tygodni, ale nie zdarzyło mi się mieć problemu z wystawieniem recepty, skierowaniem na badania - wszystko wtedy kiedy potrzebowałam. Jeśli chodzi o skierowania do specjalistów, to w takim pakiecie ich nie potrzebujesz, dzwonisz i umawiasz się do jakiego chcesz. Potrzebne są natomiast skierowania na badania o tych lekarzy, z tego co się orientuję to prywatne pacówki nie realizują bezpłatnie skierowań od zewnętrznego lekarza, ale nie ma takiej potrzeby, wszystko wystawi Ci lekarz danej placówki.
Teraz z przyczyn niezależnych przeszliśmy na Allianz, tak jak pisze noodle, ogromny wybór placówek w całym kraju, wszystko na telefon czy przez internet- jak wolisz. Tylko pakiet uboższy o opiekę stomatologiczną niestety. Ze względu na to, że Allianz ma też umowę z Enel- Medem, to ja cały czas korzystam z tych samych placówek co przy starym pakiecie, Ci sami sprawdzeni lekarze i sprawna obsługa.
Polecam taki pakiet, naprawdę, gdybym miała czekać w kolejkach na NFZ, to bym już dawno osiwiała, albo zeszła z tego świata ;)
Co do wybranego lekarza pierwszego kontaktu NZF- ja mam cały czas wpisaną prześwietną pania doktor, dzięki której w ogóle mnie zdiagnozowano w 2 tygodnie, a nie w 2 lata, ale z czasem przestałam do niej chodzić, bo szybciej i wygodniej było umówić wizytę w Enel -Medzie.. I poza tym, że żal mi kontaktu z nią, bo takich lekarzy i ludzi ze świecą szukać, to tak naprawdę jeśli chodzi o zadbanie o moje zdrowie i potrzeby medyczne, to Enel- Med daje radę na 100%. Mam świetnego gastro, neuro i endo, internistów bez liku, to samo z ginekologami, choć widadomo- staram się chodzić do tych już sprawdzonych, ale jak potrzebuję czegoś na szybko, to pierwszy lepszy i nie ma problemu, bo historia mojej choroby i wszystkie konsultacje i badania są w systemie dostępne przy każdej wizycie- 5 minut i lekarz wie co powinien i nie ma głupich dyskusji, że "po co mi to".
Także ja polecam taki pakiet :)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 20 lut 2014, 09:37

Czyli interniste gastrologa musiałabym zmienić.... ? A orientujecie się czy przychodnia w łodzi na wigury ma umowę z pakietodawcami?
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 20 lut 2014, 11:52

ulka1986 pisze: Czyli interniste gastrologa musiałabym zmienić.... ?
Nie musisz zmieniać, możesz dalej chodzić do swoich lekarzy na NFZ, jeśli masz taką wolę, a korzystać z pakietu w innych przypadkach. Możesz wybrać sobie internistę i gastrologa w prywatnej placówce i chodzić tam, gdy masz problem z dostaniem się na NFZ. To Twój wybór jak będziesz korzystać z prywatnego ubezpieczenia :) Wszystkie wyniki badań dostajesz do ręki, masz dostęp do danych w swojej karcie- możesz to wszystko wykonywać prywatnie w ramach pakietu i konsultować z lekarzami z NFZ. Pytanie czy Ci się chce tak latać :)
Placówki Allianz w Polsce możesz sprawdzić tu:
https://www.allianz.pl/obsluga-i-kontak ... 28358.html
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: noodle » 20 lut 2014, 12:19

Allianz ma podpisane umowy z wieloma innymi firmami, m.in. z LuxMedem, EnelMedem, iMedem24 i innymi. To naprawdę duuuży wybór. Za dodatkową opłatą można zwiększyć pakiet o opiekę dentystyczną, ale to już - jak mówiłam - dodatkowe koszty.

Znalazłam bardzo dobrego endokrynologa, który jest dostępny w Allianzie w wielu punktach, m.in. w LuxMedzie, czy iMed24. Chodzę i tu i tu, zależy gdzie jest szybciej termin. Dała mi skierowania na rezonans, który był wykonany w ramach pakietu (płaciłam tylko za kontrast, a to i tak o wiele mniej niż bym zapłaciła za badanie i kontrast) i to jeszcze były terminy już na drugi dzień. Naprawdę warto korzystać z tych pakietów. Wyniki dostępne w sieci, można recepty zamawiać itd. No super, polecam! :)
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 20 lut 2014, 23:05

i ja trzy słowa wtrącę. W poprzedniej pracy miałem enel-med i to według mnie jest firma przodująca jeżeli chodzi o jakość usług na polskim rynku. Tam mnie zdiagnozowali w dwa tygodnie... Dostęp do specjalistów bardzo szybki, szybkie i kompleksowe badania, obsługa estetyka - słowem wszystko super. Ponadto możliwe dokooptowanie do gastrologa mimo braku terminów w nagłej sytuacji.

Zmieniłem pracę i co za tym niestety idzie zmieniła się obsługa medyczna na lux med, który od pierwszego kontaktu niestety nie powalił... Najpierw przyszedł czas na bilans z dzieckiem dwu letnim. Pani zważyła dziecko w pieluszce ubraniach we wszystkim razem z moją żoną, później moją żonę i na końcu troszkę matematyki, troszkę spekulacji i coś tam na oko wyszło... Nie inaczej było z wizyta u pediatry. Pani odbębniła szybko formatkę z systemu i po 10 minutach było po wizycie. Od prywatnej placówki oczekuje się większego zaangażowania... Kolejna sprawa to już moje tematy związane z CU. Dwóch lekarzy, których zasłyszałem z polecenia a przyjmują z Lux medzie i tak jestem do nich zapisany odpowiednio w kwietniu i lipcu - terminy jak w NFZ, a przecież moja firma płaci spore pieniądze za wysoki pakiet - podsumowując, póki co zadowolony nie jestem, może jak doczekam do pierwszej wizyty u gastrologa opinia nieco ulegnie zmianie. Pozdrawiam ;)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 21 lut 2014, 07:33

Dziękuję wszystkim za opinie. I ii tak nie wiem co robić, boję się zmiany gastro, bo przerabiali już 5 lekarzy i wkońcu trafiłam na odpowiedniego, .. :oops:

berta69
Debiutant ✽
Choroba: CU w rodzinie

pakiet medyczny opłaca się gdy jest elementem wynagrodzenia

Post autor: berta69 » 04 lut 2015, 20:14

Moim zdaniem prywatny pakiet medyczny opłaca się, gdy jest elementem wynagrodzenia w firmie w której pracujemy. Na wykupienie indywidualne trzeba wydać sporo kasy i jest się związanym z jedną firmą świadczącą usługi medyczne. W mojej firmie miałam pakiet medyczny w wersji podstawowej, a szefowie mieli dzięki temu pakiet poszerzony nawet o leczenie za granicą. Jednak jak miałam problemy kobiece to wolałam iść do znanej mi ze szpitala lekarki która ma konsultacje w prywatnej przychodni ginekologicznej we Wrocławiu . Myślę że najlepiej jakby można było kupować pakiety zdrowotne w firmach ubezpieczeniowej, a miejsce realizacji powinno być uzależnione od naszego wyboru. No ale sporo jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim to wszystko będzie przypominać normalność.

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 05 lut 2015, 13:05

To co opisujesz jest z powodzeniem stosowane na zachodzie, niestety nie u nas. Nie wiem czy widzieliście ostatnią ocenę ogólną służb zdrowotnych w krajach Unii, jesteśmy chyba na 3 miejscu od końca... Co to więcej komentować. Porównując działające na polskim rynku firmy prywatne, miałem już okazję korzystać z większości (Medicover, LuxMed, Enel-med) i moim osobistym zdaniem póki co Enel-Med kładzie inne na głowę w wielu aspektach (dostępności lekarzy, fachowości, estetyki).
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 05 lut 2015, 21:59

I mała liczba placówek ulokowane w centrach handlowych. Aby dojechać do emel-medu muszę zapłacić za taksówkę i jeszcze przebiec ze dwa kilometry przez galerię w hałasie i często tłumie. Dziękuję wymiękam.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 06 lut 2015, 15:45

berta69 pisze:Moim zdaniem prywatny pakiet medyczny opłaca się, gdy jest elementem wynagrodzenia w firmie w której pracujemy. Na wykupienie indywidualne trzeba wydać sporo kasy i jest się związanym z jedną firmą świadczącą usługi medyczne. W mojej firmie miałam pakiet medyczny w wersji podstawowej, a szefowie mieli dzięki temu pakiet poszerzony nawet o leczenie za granicą. Jednak jak miałam problemy kobiece to wolałam iść do znanej mi ze szpitala lekarki która ma konsultacje w prywatnej przychodni ginekologicznej we Wrocławiu . Myślę że najlepiej jakby można było kupować pakiety zdrowotne w firmach ubezpieczeniowej, a miejsce realizacji powinno być uzależnione od naszego wyboru. No ale sporo jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim to wszystko będzie przypominać normalność.
tak powinno być, że sami wybieramy gdzie się ubezpieczyć :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”