Pytania do byłej obsługi forum

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Pytania do byłej obsługi forum

Post autor: taloca » 09 mar 2014, 14:06

Witam,
Długo zastanawiałam się, czy założyć ten temat, ale stwierdziłam, że skoro ZG musiał odpowiadać na pytania to wyjaśnienia od byłej już obsługi też nam zwykłym użytkownikom forum (nie związanym z j-elitą) się należą.
Zacznę od rzeczy która najbardziej mnie denerwuje
1. Dlaczego zachęcacie ludzi i sami także usuwacie posty z tego forum? dobrze wiecie, że to rozbije całą wiedzę, nawet jeśli użytkownicy przeniosą posty na Wasze nowe forum tematy będą "dziurawe" bo nie zrobią tego wszyscy choćby dlatego, że nie chcą bądź już dawno nie udzielają się na forum. Usuwanie kont jest ok rozumiem ale to kasowanie postów jest mocno nie w porządku wobec zwykłych użytkowników, ludzi chorych, często szukających pomocy. Kto chce niech Wam da kopię swoich postów na nowe forum, ale bez kasowania postów nie rozumiem czemu namawiacie do tego kasowania chyba, że będziecie mieli z tego jakieś korzyści....
2. Czy nie czujecie, że na takim postępowaniu najwięcej stracą Ci którym niby chcecie pomagać?
3. Czy ktokolwiek z Was (może nie teraz ale w przyszłości) będzie miał korzyści finansowe z tego nowego forum?
4. Dlaczego Wasza "zemsta" ma dosięgnąć ludzi chorych a nie tylko bezpośrednio zaangażowanych w ten konflikt? nie ma innego wyjścia na zakończenie tego konfliktu?
5. Dlaczego zarzucacie Mamci słynne "to już było", "użyj wyszukiwarki" przecież to chyba właśnie Wy ludzi odsyłaliście.
6. Następna sprawa oburzacie się, że tematy są zamykane a o ile pamiętam zawsze tak było takie zamiatanie pod dywan i to ówczesna OF tak też robiła.
A na koniec choć różnie bywało chciałam Wam podziękować za pracę włożoną w to forum bo ono zawierało tak dużą wiedzę dzięki nam wszystkim, nie tylko tym którzy są stronami konfliktu. Z góry przepraszam za te pytania, ale na prawdę jestem na Was zła bo niszczycie coś co było dla mnie ważne i nieraz uzyskałam tutaj pomoc. Teraz to chyba będzie trochę tu trochę tam czyli w sumie wszędzie wielkie nic. Nie wiem czego oczekuję w tych odpowiedziach bo chyba tylko zadowoliłoby mnie gdyby ta cała wiedza została w całości i na prawdę wszystko mi jedno czy na tym, czy na tamtym lub jeszcze zupełnie innym forum.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

talitha
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Pytania do byłej obsługi forum

Post autor: talitha » 09 mar 2014, 15:43

Czesc,

Tu Zenobius. Jako, ze zostalem zbanowany za brak umiejetnosci usuniecia mnie z funkcji moderatora przez obecne OF, to jestem zmuszony do odpisania Ci w ten sposob.
taloca pisze:1. Dlaczego zachęcacie ludzi i sami także usuwacie posty z tego forum?
Dla mnie to forum juz nie jest forum dla pacjentow, a forum J-elity (a to nie jest tożsame).

Dlaczego kasujemy posty?

Troche wprowadzenia na poczatek.
Gdyby J-elita, zgodnie ze wszystkim co bylo mowione i obiecywane, nie przejela tego forum, to prawie cale (*) zostaloby przeniesione na nowy hosting - prawie bez dziur.

(*) bo zostal by napisany watek "w ciagu 30 dni forum zostanie przeniesione, jezeli sie na to nie zgadzasz wyraz swoje zdanie, jezeli nie odpiszesz w ciagu 30 dni, to domniemamy, ze sie zgodziles" - to samo zostalo by wyslane mailingiem (bo o zmianie wlasciciela bazy danych osobowych trzeba powiadomic wszystkich).

Z mojego punktu widzenia:
Stracilem zaufanie do tego, ze J-elita potrafi dzialac sprawnie, ze jest w niej prawidlowy przeplyw informacji (ZG nie wie kto jest adminem, mimo, ze jest to "zaufana osoba"? Maja zglosic baze do GIODO..? Jak chca to zrobic, jezeli nie wiedza kto jest administratorem tych danych, a musza to we wniosek wpisac..).

Odszedlem z J-elity i moja wiedza i doswiadczenie tez stad odchodza.

Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby to forum jednak bylo dla pacjentow głównie, a nie głównie dla J-elity i żeby te dane przenieść. Jestesmy wciaz otwarci na ta opcje.
taloca pisze:czemu namawiacie do tego kasowania chyba, że będziecie mieli z tego jakieś korzyści....
Jedyna korzyscia bedzie to, ze bedzie istniec jedno niezalezne forum dla osob chorych, a nie forum J-elity ktora zagrabila sobie wiedze ludzi tutaj zgromadzonych.

Mam nadzieje, ze niektore osoby przelknal swoje.. nie wiem co i pojda po rozum do glowy.
2. Czy nie czujecie, że na takim postępowaniu najwięcej stracą Ci którym niby chcecie pomagać?
Nie, bo nie istnieje w internecie cos takiego jak wiecej niz jedno forum ktore odnosi sukces, na jakis wiekszy temat. Owszem, jest cala masa for o grach komputerowych.. i w sumie tyle. Forum elektroniczne? elektroda.pl . For fotograficznych? Jest kilka, ale glownie sa skojarzone w okol firm produkujacych aparaty, itp. itd. Forum o raku? Jest kilka, ale znow tylko jedno ma wiekszy sukces. Nawet for o szynszylach jest tylko sztuk dwa - z czego tylko jedno ma merytoryczna wiedze, a drugie nastawione jest na zysk.

Aktualnie fora beda dwa, to na ktorym to czytasz, ktore jest aktualnie Forum J-elity i na ktore ludzie beda trafiac glownie ze strony J-elity, oraz forum dla ludzi chorych, ktorzy beda tam trafiac z Google.

Czemu ludzie nie traca?
Bo na nowym forum beda miec dostep do wiedzy i doswiadczenia nie tylko J-elity, spotkan nie tylko J-elity, ale i wielu osob i stowarzyszen ktore sie na tym tutaj forum nie pojawiaja w ogole.
taloca pisze:3. Czy ktokolwiek z Was (może nie teraz ale w przyszłości) będzie miał korzyści finansowe z tego nowego forum?
Nie. Mozesz sobie to wydrukowac, a ja moge Ci sie na tym podpisac.
Forum http://nzjforum.pl sila rzeczy, co mozna przeczytac w regulaminie, aktualnie prawnie nalezy do mojej spolki: TotalMegaUn Ltd. z siedziba w UK - glownie dlatego, ze tam prosciej jest zglosic baze do ichniejszego GIODO.
Docelowo, zreszta powinien sie z tego np. deth ucieszyc, powstanie Stowarzyszenie, ktrore bedzie wlascicielem forum i bedzie zajmowalo sie _tylko_ forum, a celem statutowym bedzie szerzenie informacji o NZJtach w Internecie oraz budowanie tam tej spolecznosci i nic wiecej.

Wiecej o tym mozesz przeczytac tutaj: http://nzjforum.pl/topic-50029-manifest ... age-1.html .
taloca pisze:4. Dlaczego Wasza "zemsta" ma dosięgnąć ludzi chorych a nie tylko bezpośrednio zaangażowanych w ten konflikt?
Nie widze tu "zemsty" wiec trudno mi sie odniesc do tego pytania.
nie ma innego wyjścia na zakończenie tego konfliktu?
Zdaje sie, ze przestalo byc, po odpowiedzi oficjalnej ZG i ruchach na tym forum. Czekam jeszcze na Walne, bo podobno tam maja byc podejmowane jakies decyzje. Ale ja w nim sila rzeczy uczestniczyc nie bede, wiec poczekam na to, co sie tam wydarzy. Langusta i Miska Ryżu wiedzą jakie są rozwiązania i liczę na to, że będą potrafić na to odpowiedzieć, czy przekonać ludzi do rozwiazania ktore jest lepsze dla pacjentow, a nie dla J-elity.
taloca pisze:5. Dlaczego zarzucacie Mamci słynne "to już było", "użyj wyszukiwarki" przecież to chyba właśnie Wy ludzi odsyłaliście.
Poczytaj posty Mamc.. a nie, juz nie poczytasz, bo te "niewygodne" przynajmniej w jakiejs czesci zostaly skasowane.. ale jak dobrze poszukasz, to znajdziesz http://crohn.home.pl/forum/search.php?s ... hor=Mamcia .
Coz, mamcia sprawiala swoimi postami, ze czlowiek czul sie jak :cenzura:, potem kretyn a dopiero potem moze cos z nich wyciagnal.
My po prostu odpisywalismy, zeby uzyc szukajki. Jest roznica w kulturze odpowiedzi.
taloca pisze:6. Następna sprawa oburzacie się, że tematy są zamykane a o ile pamiętam zawsze tak było takie zamiatanie pod dywan i to ówczesna OF tak też robiła.
Hm, kiedy? Owszem, jakies tematy byly zamykane, burzace tematy tez - ale raczej jak dyskusja juz wygasla, a nie w polowie.
Tutaj widac nie tylko kasowanie ale i manipulacje, np. ukrycie ankiety dla uzytkownikow, ktorzy powinni moc sie wypowiedziec, czy zgadzaja sie z decyzja J-elity.
Fajnie sie to odnosi do tego, ze teoretycznie J-elita ma nie ingerowac w zycie forum, a ankiete wsrod ludzi o tym czy się zgadzają zdjeli i zamkneli :-)

Mam nadzieje, ze ten post nie zostanie skasowany ani zamieciony pod dywan.

Chociaz pewnie zaraz dostane bana za to, ze ktos zyczliwy dal mi konto, zebym mogl odpisac ;-)
taloca pisze:A na koniec choć różnie bywało chciałam Wam podziękować za pracę włożoną w to forum bo ono zawierało tak dużą wiedzę dzięki nam wszystkim, nie tylko tym którzy są stronami konfliktu.
Dzieki :-)
taloca pisze:Z góry przepraszam za te pytania, ale na prawdę jestem na Was zła bo niszczycie coś co było dla mnie ważne i nieraz uzyskałam tutaj pomoc.
Nie przepraszaj za pytania - masz prawo je zadawac i uzyskiwac odpowiedzi.

I widzisz, my tez jestesmy zli na to, ze ktos niszczy to w co my wlozylismy tyle pracy, ze przeinacza obietnice i dopasowuje je pod siebie. Ja tu jestem od czasow zanim powstala J-elita, tworzylem to forum jako uzytkownik i naprawde duzo z niego wynioslem i przyjazni i wiedzy i pomocy i smiechu. Pamietam rozmowy i to jak sponsoring forum mial wygladac, a teraz widze, jak osoby zupelnie nowe z J-elity zabieraja pod siebie to co dla mnie jest wazne.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 09 mar 2014, 16:55

taloca pisze:2. Czy nie czujecie, że na takim postępowaniu najwięcej stracą Ci którym niby chcecie pomagać?
Dla mnie ktoś kto deklaruje "bezinteresowną pomoc" już należy do kręgu podejrzanych, którzy czegoś oczekują, tylko ja jeszcze nie wiem czego.
Kiedy pomagamy naprawdę bezinteresownie musimy przyznać, że nie rościmy już sobie żadnych praw i umiemy "pożegnać się z oddaną przysługą bez żalu". Oddaną, czyli już nie naszą. Taka bezinteresowna pomoc kosztuje nas emocjonalnie i nie zawsze z tymi kosztami umiemy się pogodzić, bo przecież nie zawsze usłyszymy "dziękuję" lub jest ono niewspółmierne małe co do udzielonej pomocy. Równowaga nasza zostaje zachwiana. Jeśli z góry nic nie oczekujemy, jest łątwiej, jeśli z góry dyrektywnym tonem, pokazujemy, gdzie miejsce proszącego o pomoc jest uczciwiej. To sposób, który udzielającemu pomocy umożliwia zachowanie równowagi niezbędnej do udzielenia pomocy kolejnej osobie i następnej. W innym przypadku, coś chcemy uzyskać, czy to prestiż, uznanie, awans.

martita
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: martita » 09 mar 2014, 17:17

Cześć taloca,
ja również chciałabym się odnieść do Twoich pytań
1.
taloca pisze:1. Dlaczego zachęcacie ludzi i sami także usuwacie posty z tego forum? dobrze wiecie, że to rozbije całą wiedzę, nawet jeśli użytkownicy przeniosą posty na Wasze nowe forum tematy będą "dziurawe" bo nie zrobią tego wszyscy choćby dlatego, że nie chcą bądź już dawno nie udzielają się na forum. Usuwanie kont jest ok rozumiem ale to kasowanie postów jest mocno nie w porządku wobec zwykłych użytkowników, ludzi chorych, często szukających pomocy. Kto chce niech Wam da kopię swoich postów na nowe forum, ale bez kasowania postów nie rozumiem czemu namawiacie do tego kasowania chyba, że będziecie mieli z tego jakieś korzyści....
Moje posty są moją własnością. Zostałam publicznie oskarżona o "chęć tajnego przeniesienia, forum, co samo w sobie jest śmieszne, do tego, stracono do mnie zaufanie". Wszystko dlatego, że ośmieliliśmy się upomnieć Anie Admina, za to, że pomimo upomnień i chęci rozmów, złamała zasady forum, za co również ZG przeprasza w innym wątku, wcześniej oczywiście wprowadzając Anie znów jako admina. Gdzie jest logika? Niestety ja również zrezygnowałam z Zarządu O.Śląskiego. Również chcę usunięcia wszystkich moich medialnych wystąpień. Niestety, ale nie zostawię "dorobku" ludziom, którzy teraz tworzą ZG.
Zauważ, że również Żabusia odeszła wraz z postami, dlaczego? Bo miała takie samo zdanie. Problem jest bardzo złożony i narastający, ale każdy, kto będzie chciał mnie znaleźć, znajdzie. Jestem chętna do pomocy, służę i wiedzą i doświadczeniem, ale nie chcę tego robić pod szyldem. Zrobiłam wiele dobrego dla J-elity, ale po ostatnich zajściach czas odejść i zająć się czymś na własny rachunek
2. nie ma co dodać do tego, co zeno napisał, pozostaje się zgodzić z tym
3. NIE, jedyne korzyści to takie, że nadal będziemy prowadzić coś dla ludzi. Coś co pomoże. Ale tym razem nie będziemy tego robić kosztem nerwów, stresu i problemów.
4. Ja równiez nie widzę tu zemsty, raczej dbanie o swoje zdrowie psychiczne
5. Dokładnie tak. I co gorsza, podejrzewam, że jeśli ktokolwiek z nas by się odważył dać Warna, ta sytuacja byłaby rozegrana już wcześniej. Mam na myśli to "wywalenie nas". żałuję, że nie spróbowałam, ale samo to, co się tu rozegrało, mówi samo za siebie. Po prostu pewne osoby mogły sobie robić co chcą, bez konsekwencji czyli: wysłanie mailingu poza newsletera- ukaraliśmy, wylecieliśmy, Baby i EvilCamel(lub też sam EvilCamel) zablował hasła dostępu?-bez konsekwencji, wręcz z oklaskami, Mamcia wrzucała granaty, żeby siać zamęt-również bez konsekwencji, odmówiliśmy Baby założenia dodatkowych podfor i już to było jako nasz bunt i "klikę" postrzegane, zostało to łądnie nazwane" utratą zaufania"
6. Rownież zeno to wyczerpująco wyjaśnił.
Podsumowując, ZG napisał, ze "dowiedzieli się o próbie przeniesienia forum w sierpniu" a wykopali nas w marcu :lol:
taloca pisze:A na koniec choć różnie bywało chciałam Wam podziękować za pracę włożoną w to forum bo ono zawierało tak dużą wiedzę dzięki nam wszystkim, nie tylko tym którzy są stronami konfliktu.
Ja Ci dziękuję za bezstronność oraz za pytania, bo to ważne, żeby dać szansę sie wypowiedzieć.
Taloca przeczytaj również post pożegnalny Torvika, który dodała Egzistenz, on również dużo wyjaśnia

Awatar użytkownika
_Ray_
Początkujący ✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: łódzkie

Post autor: _Ray_ » 09 mar 2014, 17:28

deth pisze: Dla mnie ktoś kto deklaruje "bezinteresowną pomoc" już należy do kręgu podejrzanych, którzy czegoś oczekują, tylko ja jeszcze nie wiem czego.
.
współczuję ci deth.

chciałam podkreślić,że mimo to,że wiele osób zostało zbanowanych nie kazało nikomu czekać na odpowiedź, tylko udzieliło jej w najszbyszy sposób. To też jest dość istotne.ale to moja uwaga na marginesie :)
Cortiment MMX + Pentasa

bye bye aza- od sierpień 2016

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 09 mar 2014, 17:46

_Ray_, niektórzy pracują, chorują, maja inne życie niż tylko siedzenie od rana do wieczora na forum i odpisywanie z szybkością światła na każde pytanie. martita, przykro mi że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ale na szczęście to nie mój problem. Daj już spokój z tym żalem i naskakiwaniem na mnie i mojego męża bo to śmieszne się robi. Zajmij się tym w czym podobno jesteś dobra - czyli dziel się swoją specjalistyczną wiedzą na temat NZJ z użytkownikami na nowym forum.talitha, czyli Zenobius nawet nie zamierzam komentować tego co napisałeś. Zastanawia mnie jednak Twoja wiedza ostanie konta Towarzystwa i czemu wykasowałeś tą informację? Boisz się czegoś lub kogoś?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 09 mar 2014, 18:04

talitha, piszesz o niezależności "Forum http://nzjforum.pl które aktualnie prawnie nalezy do Twojej spolki: TotalMegaUn Ltd. z siedziba w UK -.

"Docelowo, zreszta powinien sie z tego np. deth ucieszyc, powstanie Stowarzyszenie, ktrore bedzie wlascicielem forum i bedzie zajmowalo sie _tylko_ forum, a celem statutowym bedzie szerzenie informacji o NZJtach w Internecie oraz budowanie tam tej spolecznosci i nic wiecej." Czyli zmieni się właściciel niezależnego forum którego właścicielem będzie nowe Stowarzyszenie?

W takim razie jaką różnice widzisz. Tu właściciel i tam właściciel. W obydwu przypadkach forum jest niezależne i OF ma wolną rękę. Oczywiście Wy na pewno widzicie spisek i nie ufacie ZG więc czemu ktoś miałby ufać Wam. Dla mnie to śmieszne jest i tyle.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Zenobius podał stan konta (wg niego) Towarzystwa w liczbach oraz informacje o braku oprocentowania (nie będę odnosić się do tego czy jest to prawdą czy nie ale pewne dane są poufne i tylko nieliczne osoby miały lub mają do nich dostęp). Niestety kilka osób zdążyło to wyłapać. Widzę że informacja ta zniknęła z postu więc ciekawi mnie czemu.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2014, 18:11 przez Baby, łącznie zmieniany 1 raz.

talitha
Debiutant ✽

Post autor: talitha » 09 mar 2014, 18:13

Baby pisze:Zenobius podał stan konta (wg niego) Towarzystwa w liczbach oraz informacje o braku oprocentowania (nie będę odnosić się do tego czy jest to prawdą czy nie ale pewne dane są poufne i tylko nieliczne osoby miały lub mają do nich dostęp). Niestety kilka osób zdążyło to wyłapać. Widzę że informacja ta zniknęła z postu więc ciekawi mnie czemu.
A kto nadał uprawnienia w banku, że te poufne dane przesyłane są codziennie na skrzynkę mailową członka stowarzyszenia, który nie jest członkiem zarządu?
Kwota codziennie jest taka sama, więc środki są nieoprocentowane.

Paweł Staniewski

[ Dodano: 09-03-2014 ]
Baby pisze:Zastanawia mnie jednak Twoja wiedza ostanie konta Towarzystwa i czemu wykasowałeś tą informację? Boisz się czegoś lub kogoś?
Bo zostalem poproszony o to przez osobe, ktora szanuje.
Baby pisze:_Ray_, niektórzy pracują, chorują, maja inne życie niż tylko siedzenie od rana do wieczora na forum i odpisywanie z szybkością światła na każde pytanie.
Hm, to moze nie nadaja sie do prowadzenia forum, skoro nie potrafia znalezc na nie czasu?
Baby pisze:Czyli zmieni się właściciel niezależnego forum którego właścicielem będzie nowe Stowarzyszenie?
Tak.
Baby pisze:W takim razie jaką różnice widzisz. Tu właściciel i tam właściciel. W obydwu przypadkach forum jest niezależne i OF ma wolną rękę. Oczywiście Wy na pewno widzicie spisek i nie ufacie ZG więc czemu ktoś miałby ufać Wam. Dla mnie to śmieszne jest i tyle.
Mam łopatologicznie tłumaczyć? :-)

Wlasciciel formalnie byc musi, bo takie mamy prawo.
Aktualnie zachowaniem swoim pokazaliscie, ze to forum nie jest niezalezne - nalezy do J-elity. Wystarczylo sprobowac z niezaleznosci skorzystac, zeby okazalo sie, jak jest naprawde.

Od tego czasu, ze J-elita w maju zeszlego roku odciela sie od forum mowiac, ze jest niezalezne i zgodzila sie z decyzja OF, ze nie beda mieli admina na tym forum.. przez wykorzystywanie -Ania- jako.. swojego admina ;-) (tak tak, wciaz mowimy o niezaleznosci), az po aktualne przejecie niezaleznego forum.. przez J-elite.

Mozna wybrac niezalezne forum z wieksza iloscia informacji, albo forum J-elity. Bo de facto tak aktualnie ten wybor wyglada. Trudno mowic na tym forum o niezaleznosci, gdy to J-elita ma ostatnie slowo.
Baby pisze:nie będę odnosić się do tego czy jest to prawdą czy nie ale pewne dane są poufne i tylko nieliczne osoby miały lub mają do nich dostęp
A mi sie wydawalo, ze sprawozdanie finansowe i informacje o stanie kont J-elity jest jawne i dostepne dla kazdego czlonka na zadanie? Czy to tez nalezy ocenzurowac, bo po raz pierwszy J-elita odnotowala strate? ;-)

Piotr 'Zenobius' Baranowski

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 09 mar 2014, 18:30

talitha pisze:Dla mnie to forum juz nie jest forum dla pacjentow, a forum J-elity (a to nie jest tożsame).
Mi jest wszystko jedno czyje to jest forum i jednak mam nadzieję, że jeśli trafi tutaj nowa osoba potrzebująca pomocy to tą pomoc otrzyma.
talitha pisze:Odszedlem z J-elity i moja wiedza i doswiadczenie tez stad odchodza.
no właśnie ja na to patrzę inaczej pisząc kiedyś te posty nie pisałeś dla j-elity chciałeś komuś pomóc być może sam potrzebowałeś pomocy więc wtedy było ok a teraz nie podoba Ci się to co się dzieje to zabierasz co Twoje i znikasz. Takie dawanie i odbieranie, ale chyba już rozumiem o co chodzi. Skoro tylko jedno forum może być dobre musisz zabrać te posty żeby to forum zniszczyć i żeby to nowe było tym lepszym.
Bo na nowym forum beda miec dostep do wiedzy i doswiadczenia nie tylko J-elity, spotkan nie tylko J-elity, ale i wielu osob i stowarzyszen ktore sie na tym tutaj forum nie pojawiaja w ogole.

Czy kiedykolwiek była taka sytuacja, że jakieś stowarzyszenie chciało się tutaj pojawić a j-elita zablokowała to?
Mimo wszystko uważam, że ludzie chorzy na tym stracą bo zniknie sens tego co wiele osób pisało przez wiele lat chcąc dzielić się swoimi doświadczeniami i pomagać innym. Jestem bardzo ciekawa jak te posty wyrwane z całości będą wyglądały na tym nowym forum. Właśnie najbardziej boli mnie to, że już nie będzie tych całych kompletnych tematów a pojedyncze posty tu i tam, czy w ogóle pójdzie się zorientować o co chodzi?
talitha pisze:Poczytaj posty Mamc..
Sposób pisania Mamci dobrze znam i przyzwyczaiłam się do niego nie wiem jak to ująć może tak że nauczyłam się go tolerować bo jednak dużo dobrego z jej postów w końcu wynikało. Jeśli potrafiła to zawsze pomogła owszem w sposób ciężki ale jednak.
talitha pisze:Nie. Mozesz sobie to wydrukowac, a ja moge Ci sie na tym podpisac.

Forum http://nzjforum.pl sila rzeczy, co mozna przeczytac w regulaminie, aktualnie prawnie nalezy do mojej spolki: TotalMegaUn Ltd. z siedziba w UK - glownie dlatego, ze tam prosciej jest zglosic baze do ichniejszego GIODO.
Nie musisz nic podpisywać :) nawet gdybyś na tym zarabiał to by moja sprawa nie była choć przyznam, że Cię podejrzewałam o chęć zarobku po tym co tutaj się działo, jakaś dziwna firma itd. :lol:
talitha pisze:Hm, kiedy? Owszem, jakies tematy byly zamykane, burzace tematy tez - ale raczej jak dyskusja juz wygasla, a nie w polowie.
każdy temat sporny był tak zamykany, przykładów nie podam bo znikał w archiwum i tyle go widziałam ;)
martita pisze:Moje posty są moją własnością.
Tak wiem i nigdy tego nie kwestionowałam tylko, że zabierasz je nie tylko J-elicie ale też osobom zupełnie niewinnym w tym całym konflikcie. Jest to Twoja decyzja i cóż zostaje mi ją uszanować choć się z nią nie zgadzam.
martita pisze:Zauważ, że również Żabusia odeszła wraz z postami, dlaczego? Bo miała takie samo zdanie.
Przyznam, że jej postawa najbardziej mnie zdziwiła. Myślałam, że to może jakieś niepotrzebne emocje i z czasem zrozumie co zrobiła bo najbardziej uderzy to w zwykłych forumowiczów nie w ZG J-elity.
martita pisze:Ja równiez nie widzę tu zemsty, raczej dbanie o swoje zdrowie psychiczne
Ja to odbieram tak: Wy nas pozbawiliście funkcji na forum w takim razie my zabieramy nasze posty niszczymy to forum i tworzymy nowe i jeszcze zobaczymy kto będzie ten lepszy :razz:
Gdybyście odeszli i stworzyli tamto forum od podstaw, wtedy zupełnie inaczej by to wyglądało. Wiem posty są wasze tylko, że to jest niesprawiedliwe bo kiedy potrzebowaliście tego forum pisaliście sobie tutaj a teraz co nic się już temu forum od Was nie należy. Podsumowując przykre jest to co się dzieje być może tylko mnie denerwuje zniszczenie tylu cennych tematów. Staram się zrozumieć obie strony, ale na razie nie potrafię, może kiedyś. A pożegnanie Torvika jeszcze sobie przeczytam :) i dodam tylko, że czytałam pożegnanie Tigera i stwierdzam to jest klasa, po prostu dobry człowiek :)
deth pisze:Kiedy pomagamy naprawdę bezinteresownie musimy przyznać, że nie rościmy już sobie żadnych praw i umiemy "pożegnać się z oddaną przysługą bez żalu". Oddaną, czyli już nie naszą.
dokładnie też tak definiuję bezinteresowną pomoc :) może za bardzo jestem idealistką i coś takiego faktycznie nie istnieje.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

talitha
Debiutant ✽

Post autor: talitha » 09 mar 2014, 18:44

taloca pisze:Sposób pisania Mamci dobrze znam i przyzwyczaiłam się do niego nie wiem jak to ująć może tak że nauczyłam się go tolerować bo jednak dużo dobrego z jej postów w końcu wynikało. Jeśli potrafiła to zawsze pomogła owszem w sposób ciężki ale jednak.
Zapytaj jak sie czula osoba, ktora sie pierwszy raz z tym zetknela.

Swoja droga gratuluje, ze wreszcie udalo sie Mamcie zmobilizowac do pisania "do czlowieka", a nie kategorycznego :-)
Czy kiedykolwiek była taka sytuacja, że jakieś stowarzyszenie chciało się tutaj pojawić a j-elita zablokowała to?
Ja mam za soba troche rozmow z takimi stowarzyszeniami - jak chcesz, to zadzwon do nich i pogadaj o tym czy maja ochote w ogole sie tu pojawic ;-)

taloca pisze:Nie musisz nic podpisywać :) nawet gdybyś na tym zarabiał to by moja sprawa nie była choć przyznam, że Cię podejrzewałam o chęć zarobku po tym co tutaj się działo, jakaś dziwna firma itd. :lol:
Nie raz pojawialy sie tu oferty kupienia forum, nigdy sie nie zgodzilismy na to.

Rozumiem, ze takie mialas wrazenie, ale zapewniam Cie, ze forum dla chorych bedzie zawsze niekomercyjne i nikt na tym zarabiac nie bedzie (a naprawde mozna na nim zarobic sensownie).
taloca pisze:każdy temat sporny był tak zamykany, przykładów nie podam bo znikał w archiwum i tyle go widziałam ;)
Kilka nawet na wniosek J-elity - jak np. sporty z oddzialem Pomorskim, gdzie Mamcia stwierdzila, ze ich impreza jest tylko dla krewnych i znajomych krolika ;-)
Coz.

Bledy sa po kazdej stronie, wiele rzeczy mozna bylo zrobic inaczej, ale mleko sie rozlalo, a aktualnie tylko uzytkownicy moga zdecydowac czego chca i gdzie chca byc :-)
taloca pisze:Przyznam, że jej postawa najbardziej mnie zdziwiła. Myślałam, że to może jakieś niepotrzebne emocje i z czasem zrozumie co zrobiła bo najbardziej uderzy to w zwykłych forumowiczów nie w ZG J-elity.
Czemu?
Ona sama chciala odejsc, wlasnie z powodow napisanych wyzej.
Zapytalem sie jej, czy chce sie wypowiedziec, jak sie wypowie to dam znac (o ile mnie nikt nie zbanuje wczesniej ;-) ).
taloca pisze:Ja to odbieram tak: Wy nas pozbawiliście funkcji na forum w takim razie my zabieramy nasze posty niszczymy to forum i tworzymy nowe i jeszcze zobaczymy kto będzie ten lepszy :razz:
No to tez rozumiem.
"Problem" w tym, ze wszyscy tu pracuja na zasadzie wolontariatu i uzywaja naprawde duzo czasu na ta prace. Wymagamy w zamian minimalnej ilosci szacunku i dotrzymywania obietnic. Tutaj widac sie na tym sparzylismy.
Ja widze, ze J-elita, oprocz kilku rzeczy ktore naprawde dzialaja, ma sie kiepsko, a nie pozwole, zeby ten fakt pociagnal za soba to forum.

amk czy -Ania- moga to widziec inaczej, J-elita z pewnoscia widzi to inaczej, ale takie jest moje osobiste zdanie.

Na poziomie stowarzyszenia spora liczba ludzi i oddzialow ma dosc i nie chce miec z J-elita nic wspolnego juz, ja moge cos zmienic na poziomie forum i internetu bo to moja dzialka. I wlasnie to robie.
taloca pisze:Gdybyście odeszli i stworzyli tamto forum od podstaw, wtedy zupełnie inaczej by to wyglądało.
Nie wiedzielismy ze musimy, skoro to forum bylo "niezalezne". Teoretycznie J-elita placila tylko za hosting a jak forum bedzie mialo przejsc gdzies indziej, to mialo to przejsc normalnie.
Okazalo sie jednak, ze jest inaczej - i forum sie nie moze "przeniesc" bo jest J-elity.

My i tak nowe forum stowrzylismy, chociaz bylo o wiele za wczesnie i bez odpowiedniego przeniesienia wiedzy.

Aktualnie to J-elita dziala na szkode pacjentow, ale maja do tego prawo.. w koncu forum jest ich.

deth - jest jeszcze cos takiego, jak szacunek i zobowiazania. Tutaj tego zabraklo, nie zamierzam sie bawic w J-elite, bo oprocz rzeczy ktore langusta robi + poradnikow + 50% kwartalnikow, to naprawde mnie to nie bawi.. ;-)

Ale coz, teraz to macie swoje forum do bawienia sie ze soba :-)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 09 mar 2014, 19:20

talitha pisze:Czemu?

Ona sama chciala odejsc, wlasnie z powodow napisanych wyzej.

Zapytalem sie jej, czy chce sie wypowiedziec, jak sie wypowie to dam znac (o ile mnie nikt nie zbanuje wczesniej
Nie mam wątpliwości, że chciała sama być może patrzę na innych przez pryzmat samej siebie a ja już tak mam coś zrobię w nerwach, złości a potem żałuję np. za dwa dni ale przecież nie każdy tak ma :)
talitha pisze:Nie wiedzielismy ze musimy, skoro to forum bylo "niezalezne". Teoretycznie J-elita placila tylko za hosting a jak forum bedzie mialo przejsc gdzies indziej, to mialo to przejsc normalnie.

Okazalo sie jednak, ze jest inaczej - i forum sie nie moze "przeniesc" bo jest J-elity.

My i tak nowe forum stowrzylismy, chociaz bylo o wiele za wczesnie i bez odpowiedniego przeniesienia wiedzy.
Nie ma żalu o stworzenie nowego forum, jakieś swoje racje pewnie macie i J-elita też je ma, ale wydaje mi się, że osoba spoza tego konfliktu nie jest w stanie wszystkiego zrozumieć bo to na pewno narastało od dość dawna wątpię żeby konflikt ZG a OF pojawił się tak nagle.
talitha pisze:Rozumiem, ze takie mialas wrazenie, ale zapewniam Cie, ze forum dla chorych bedzie zawsze niekomercyjne i nikt na tym zarabiac nie bedzie (a naprawde mozna na nim zarobic sensownie).

wiem, że można na tym zarobić dlatego zapytałam o kwestię finansową
Chciałabym jeszcze wiedzieć jak zamierzacie te posty zabrane umieścić na nowym forum? będą to tematy takie jak tutaj? tylko z pominięciem postów których nie będziecie mieli? np. ktoś o coś pytał Ty odpowiedziałeś i co wtedy jeśli nie masz postu tej osoby która pytała będzie tylko ten Twój post? a jeśli w swoim poście użyłeś cytatu innej osoby która sobie nie życzy przeniesienia jej postów? wykasujesz ten cytat? Mamy prawo to wiedzieć bo może to nas dotyczyć.
Czy istnieje jeszcze jakaś szansa że się dogadacie i tematy będą w całości?

[ Dodano: 09-03-2014 ]
talitha pisze:Zapytaj jak sie czula osoba, ktora sie pierwszy raz z tym zetknela.
Nie muszę pytać kiedy tutaj przybyłam Mamcia już była :) i chyba jako jedna z pierwszych odpowiedziała na mój post :) jak widać przeżyłam :) i od razu wiedziałam, że mam do czynienia z osobą kompetentną posiadającą dużą wiedzę. Może nie rzucała się z czułymi uściskami ale za to pomogła i to się liczy. I zyskała mój szacunek i uznanie mimo swojego specyficznego tonu :) i chyba skądś te jej liczne punkty pomogła się biorą. Na pewne rzeczy można przymknąć oko a o pewnych porozmawiać. Ja też zauważyłam zmianę w postach Mamci ;)

talitha
Debiutant ✽

Post autor: talitha » 09 mar 2014, 19:22

taloca pisze:za dwa dni ale przecież nie każdy tak ma :)
Tu juz pare dni minelo :-)
taloca pisze:Nie ma żalu o stworzenie nowego forum, jakieś swoje racje pewnie macie i J-elita też je ma, ale wydaje mi się, że osoba spoza tego konfliktu nie jest w stanie wszystkiego zrozumieć bo to na pewno narastało od dość dawna wątpię żeby konflikt ZG a OF pojawił się tak nagle.
Konflikt generalnie na poziomie byle ZG, aktualne ZG, Mamcia, OF itp. pojawial sie juz nie raz tutaj. Aktualnie wybuchl naprawde mocno i trudno mowic o zbieraniu czegos. Szkoda, ze tak jest, licze ze moze walne jeszcze cos zmieni.. jestem otwarty na wspolprace, ale na sensownych i "dla pacjentow" warunkach, a nie tak, ze J-elita cos wymaga i to dostaje.
taloca pisze:wiem, że można na tym zarobić dlatego zapytałam o kwestię finansową
No rozumiem :-)
Stan jest taki, ze firma jedna wisi mi przysluge i dala nam hosting za friko.
A forum jest naprawde i szczerze niezalezne, rowniez od osob/firm/stowarzyszen ktore za hosting kiedys moga zaplacic.
Nauczylismy sie tego, ze aktualnie nalezy po prostu spiac umowe o sponsoringu, a nie dac ludziom interpretowac to co zostalo slownie ustalone.
taloca pisze:Chciałabym jeszcze wiedzieć jak zamierzacie te posty zabrane umieścić na nowym forum? będą to tematy takie jak tutaj? tylko z pominięciem postów których nie będziecie mieli? np. ktoś o coś pytał Ty odpowiedziałeś i co wtedy jeśli nie masz postu tej osoby która pytała będzie tylko ten Twój post?
Niestety tak. Chociaz wolalbym inne rozwiazanie.
taloca pisze:a jeśli w swoim poście użyłeś cytatu innej osoby która sobie nie życzy przeniesienia jej postów?
Cytaty usuniemy. Nie zamiescimy zadnych tresci od ludzi, ktorzy nie wyrazili zgodny na przeniesienie ich tresci.
taloca pisze:Czy istnieje jeszcze jakaś szansa że się dogadacie i tematy będą w całości?
Tak. Wie o tym i langusta i Miska.

Sprawa wyglada tak, ze wg moich obliczen i mojego zdania, to powinno byc jedno forum dla osob chorych czy ich partnerow. Juz teraz to forum traci zauwazalna liczbe ruchu z google. Wg mnie powinno sie przeniesc calosciowo wiedze merytoryczna stad na nowe forum. Ruch z tego forum powinien byc przeniesiony na nowe, niezalezne forum.
J-elita powinna miec, tak samo jak kazde inne stowarzyszenie, prawo do zamieszczania bannerow, swoich tresci, informacji o spotkaniach, poradnikow itp. na nowym forum.
Ale nie powinna byc w zaden sposob wyrozniana - wlasnie dla dobra pacjentow.

J-elita jest teraz w duzej mierze monopolista - co jest dobre, bo ma przelozenie na np. ministerstwo, ale wszyscy wiemy, ze nie jest jedyna, a pacjenci powinni miec prawo wyboru.

To im to gwarantuje plus to, ze i tak beda wiedziec co sie w J-elicie dzieje, beda mieli wplyw na forum poprzez stowarzyszenie oraz beda miec dostep do wszystkich specjalistow.

Aktualnie, jak juz pisalem, jest podzial na forum J-elity i forum pacjentow - wolalbym,zeby tak nie bylo i stad moje propozycje wyplywaja.

Ale to jak bedzie dowiemy sie pewnie po walnym :-)

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 09 mar 2014, 19:32

talitha, Zenobius nie opowiadaj głupot proszę że to forum spadnie itd. Widziałeś statystyki ale już wglądu w nie masz jako że w OF nie jesteś więc nie wiesz nic o ruchu. Czemu to forum ma być przeniesione na Wasz serwer którego właścicielem ma stać się Twoja firma a potem nowo powstałe Stowarzyszenie Forum NZJ? Czemu nie może nim być J-elita?

Swoją drogą dostałeś bana a zalogowałeś się na inne konto i z niego piszesz. Wg mnie to nie jest w porządku. Tubisia zachowała się jak należy i po otrzymaniu bana nie pisała na forum a Ty nie możesz kilku dni wytrzymać bez pisania. Jak by ktoś z nas użytkowników tak zrobił, gdy to Wy bylibyście w OF zapewne konsekwencje byłby niemałe.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 09 mar 2014, 19:33

talitha, ale chyba wiecie, że też nie może być tak, że Wy dostaniecie wszystko co chcecie a J-elita ze wszystkiego ustąpi? tutaj tylko kompromis mógłby pomóc a najlepiej opcja 3 :lol: czyli i J-elita i była OF porzuci swoje plany na rzecz wspólnego rozwiązania może 3 forum powstanie :lol: a OF wybiorą forumowicze :lol: to dopiero by było :lol:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 09 mar 2014, 19:36

taloca pisze:6. Następna sprawa oburzacie się, że tematy są zamykane a o ile pamiętam zawsze tak było takie zamiatanie pod dywan i to ówczesna OF tak też robiła.
na nowym forum, dalej sie to praktykuje. Nazywa się to "czystym startem"

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”