Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Post autor: manka » 16 kwie 2010, 23:15

jestem przeciwna chowaniu pary prezydenckiej na wawelu ale jednocześnie jestem przeciwna tym wszystkim protestom i nie uważam żebyśmy dzielili się na "was" i "nas" . przynajmniej nie tak do końca się dzielimy:)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 18 kwie 2010, 12:24

Zenobius pisze:I tak jest pyl wulkaniczny i z wycieczki majacen na celu pochwalenia sie jaki mamy fajny wawel i tak nic nie wyjdzie :-P Ahh... World works in mysterious ways! :roll:
Z pod palców mi to wyjąłeś Zeno.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
No i właśnie...
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 18 kwie 2010, 17:31

moja mała duma:

jedno jest pewne.......wszystkie uroczystości były przygotowane świetnie.....a dzisiejszy pogrzeb jest wyjątkowy - pełen symboli i splendoru, w naszej obśmianej i zapomnianej, ale niezmiennie pełnej majestatu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.....

czy to się komuś podoba czy nie - to nasza spuścizna, z której bądźmy dumni! i czerpmy z niej garściami by budować naszą przyszłość.......

interesujmy się historią, choć odrobinę, wtedy wstyd zastąpi poczucie własnej wartości...i nauczymy się patrzeć na ten kraj inaczej, nauczymy się go kochać na nowo - ze wszystkimi wadami, mamy ich przecież sporo, bo nikt nie jest idealny, nawet Anglicy:)....

od dawna jestem dumna, że jestem częścią tego narodu, a przez te ostatnie dni jestem dumna szczególnie, tym bardziej chcę tutaj żyć......raz jest lepiej, raz gorzej, ale to mój kraj, moje miejsce na ziemi....kocham każdy zakątek, zimy i wiosny, mity o wilkach na ulicach miast, wiecznie skwaszone miny ciągle z czegoś niezadowolonych marud, te zrywy, ten romantyzm wyśmiewany, częstą małostkowość, ale i wyjątkową otwartość.......:)

może i mnie poniosło, ale przecież...jestem Polką:)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 18 kwie 2010, 19:08

To piękne exa co piszesz.

Ale może zacznij z takiego niższego C. Takiego bardziej praktycznego.

Np. "W związku z tym co się stało. od dzisiaj będę mniej pyskata, przestanę straszyć kisielem, będę zawsze zaczynać zdanie z dużej litery, ograniczę moje słynne wielokropki itd, itp. " :razz:

A tak na poważnie, to nie przestawaj być tak cudnie romantyczna :flowers:

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 19 kwie 2010, 09:05

ja tam do patryjotów się nie zaliczam ale exa ma trochę racji
exa pisze:jedno jest pewne.......wszystkie uroczystości były przygotowane świetnie.....a dzisiejszy pogrzeb jest wyjątkowy - pełen symboli i splendoru, w naszej obśmianej i zapomnianej, ale niezmiennie pełnej majestatu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.....

czy to się komuś podoba czy nie - to nasza spuścizna, z której bądźmy dumni! i czerpmy z niej garściami by budować naszą przyszłość.......
jak najbardziej interesujmy się historią
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 19 kwie 2010, 11:54

Tomy pisze:Np. "W związku z tym co się stało. od dzisiaj będę mniej pyskata, przestanę straszyć kisielem, będę zawsze zaczynać zdanie z dużej litery, ograniczę moje słynne wielokropki itd, itp. " :razz:
nic z tego :mrgreen:
Tomy pisze:Ale może zacznij z takiego niższego C. Takiego bardziej praktycznego.
a praktycznie rzecz biorąc, wzięłam na siebie obowiązek pracy u podstaw z moimi trzema chrześnicami, trudna sprawa:), ale daję radę, mam nadzieje, że kiedyś coś z tego w nich pozostanie.....i bardzo mi się serce raduje, że za każdym razem kiedy są u mnie w Wawie, punktem obowiązkowym dla nich już samych jest Muzeum Powstania:), czuja się tam już jak u siebie:) (mają 12-14 lat).....
Tomy pisze:A tak na poważnie, to nie przestawaj być tak cudnie romantyczna :flowers:
pewnie jakiś podstęp;-), ale to mogę solennie obiecać :)

zapomniałabym...
chciałabyś :mrgreen:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 19 kwie 2010, 14:14

exa bez kisielu, i "......" to nie exa

(taki OT)

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

ESka

Post autor: ESka » 19 kwie 2010, 15:28

Wasza nienawiść do zmarłych którzy już Wam krzywdy nie zrobią przeraża mnie. Chociaż mam poglądy lewicowe pójdę głosować na PIS bo dla mnie jesteście ludźmi pełnymi nienawiści. Cóż trudno Wam przełknąć ten Wawel choć pewnie nawet nie wiecie kto tam leży i jakie zasługi miał. Dla mnie krypta katyńska może być. W sumie nie obchodzi mnie kto tam leży i tak to nic w moim życiu nie zmienia.

vian
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: vian » 19 kwie 2010, 15:37

ESka pisze:Wasza nienawiść do zmarłych którzy już Wam krzywdy nie zrobią przeraża mnie. Chociaż mam poglądy lewicowe pójdę głosować na PIS
A idź głosować i na Samoobronę - widzę że ogólnonarodowa histeria wydała pierwsze owoce :roll:
ps; wątpię czy ktokolwiek z forumowiczów w tym wątku kieruje się nienawiścią
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 08:56 przez vian, łącznie zmieniany 1 raz.

ESka

Post autor: ESka » 19 kwie 2010, 15:42

vian pisze:A idź głosować i na Samoobronę - widzę że ogólnonarodowa histeria wydała pierwsze owoce
Uderz w stół a nożyce się odezwą :roll: cóż nie mam zamiaru dyskutować będę głosowała na kogo mi się podoba to moja osobista sprawa. I nie mam zamiaru nienawidzić ludzi tak jak Ty :) życzę Tobie pogodnej i lepszej Polski właściwie sobie też tego życzę. Zmarli nam już krzywdy nie zrobią. A histeryczką też nie jestem z tym, że widzę co się dzieje. Jakoś nie płakałam wyobraź sobie nawet do kina chciałam iść. Dla mnie to jest wielka strata, ale dla rodzin, a nie dla Polski. Nie ma ludzi niezastąpionych:) niezastąpieni to oni pozostaną dla rodzin a nie dla kraju.

ESka

Post autor: ESka » 19 kwie 2010, 16:14

Nie. Ja nie wiem jakie Ty masz powody. Dla mnie stało się i już. Za tydzień jadę obejrzeć kryptę. Ale mam pewne zdanie na ten temat i je teraz napiszę. Proszę jednak o wyrozumiałość i "niejechanie" na mnie. Ja uważam, że to pogrzebanie było zrobione specjalnie. Wiele razy byłam w Krakowie, ale krypty mnie nie obchodziły, no miałam to gdzieś. I nie wiem kto tam leży. Mówi się Królowie i nic poza tym. Dzięki temu pogrzebowi wielu ludzi będzie tam przychodziło (nawet ja) i moim zdaniem chodziło tylko o to, czyli o przyciągnięcie ludzi. To super decyzja dla Krakowa. Kraków sporo na tym zarobi. Dodam, że na Wawel (zamek) też nie chodziłam bo zwiedzanie jest dość drogie.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 19 kwie 2010, 17:26

ESka pisze:Dzięki temu pogrzebowi wielu ludzi będzie tam przychodziło (nawet ja) i moim zdaniem chodziło tylko o to, czyli o przyciągnięcie ludzi. To super decyzja dla Krakowa. Kraków sporo na tym zarobi.
No to chyba akurat nie jest dobry argument...pochowali prezydenta na Wawelu dla kasy, zysku...kiepskie...

To teraz ja się wypowiem...
Wiele osób komentując katastrofę samolotu rządowego miało nadzieję, że ta tragedia zjednoczy Polaków. Niestety tak nie jest, ponieważ cała sytuacja obróciła się w ogólną dysputę czy Wawel się 'należy' czy też nie...
Przyznam się do tego, że ja osobiście prezydentury Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie oceniałam najlepiej. Byłam absolutnym przeciwnikiem pomysłu pochówku na Wawelu (o czym wcześniej pisałam - zaraz jak usłyszała tą wiadomość). Jednak w tej chwili, kiedy widzę jak na świecie postrzegana jest Polska po tej tragedii, jak wyraznie widać wzrost patriotyzmu w narodzie i to, że Polacy nie wstydzą się swojej narodowości, po tym jak w świat poszła prawda o Katyniu, po tym jak w Rosji emitowano w telewizji państwowej film A.Wajdy "Katyń" , po wypowiedzi prezydenta Rosji na temat zbrodni stalinowskich, po wspaniałych gestach przyjazni premiera Rosji i wielu zwykłych obywateli Rosji, zmieniłam zdanie. Te wypowiedzi i to jak zbliżyli się Rosjanie do Polaków jest w historii tych narodów precedensem. Mówił o tym były doradca prezydenta USA J.Cartera prof. Brzeziński, ze te gesty są czymś zupełnie nowym i zwiastują poprawę stosunków Rosji z Polską na skale jakiej nie było. To, że wczoraj miały być w Polsce głowy większości państw, w tym przywódcy największych mocarstw na świecie, wskazuje na wagę tego o czym napisałam. Jeżeli rzeczywiście Pan Prezydent Lech Kaczyński nie był najlepszym prezydentem... to fakt, że 'przez' Jego śmierć Polska niewątpliwie zyskała sprawia, że zmieniłam zdanie. Uważam, że Wawel jest jak najbardziej odpowiednim miejscem Jego pochówku.

Zaznaczam, że to moja opinia i nie zamierzam polemizować i odpierać ew. 'zachęt' do dyskusji ;) ...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

ESka

Post autor: ESka » 19 kwie 2010, 18:23

Cinimini, ja nie uważam, że to jest argument przemawiający za pochowaniem Prezydenta na Wawelu, ale pewnie to miało znaczenie. Nie idealizujmy ludzi ja uważam, że pewnie ktoś tam "wysoko postawiony" o kasie pomyślał. Cóż kasa to nie powód, ale świat jest jaki jest liczy się głównie kasa. To tylko moje zdanie. Z tym, że należy się Parze Prezydenckiej szacunek niezależnie od tego, czy zasługują na Wawel, czy nie. Mi miejsce pochówku Prezydenta nie przeszkadza być może dlatego, że nie uważam Wawelu za miejsce święte, czy bardzo historyczne. Tragedia która się stała będzie częścią historii. Jest to historia dziejąca się na naszych oczach. Cóż więcej królów mieć nie będziemy. Pewnie drugiego Piłsudskiego też nie będzie. Co do Papieża moim zdaniem jego miejsce jest w Watykanie bo to był Papież wszystkich, a nie tylko nasz.

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 19 kwie 2010, 20:29

-Ania- pisze:exa bez kisielu, i "......" to nie exa
Aniu............Kochana Moja :)

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 19 kwie 2010, 21:03

exa pisze:Tomy napisał/a:
A tak na poważnie, to nie przestawaj być tak cudnie romantyczna :flowers:

pewnie jakiś podstęp;-)
Nie tym razem :wink:
-Ania- pisze:exa bez kisielu, i "......" to nie exa

(taki OT)
Kurde... Adminka do ukarania. Robi OT w tak wiekopomnym temacie.
Piszę właśnie wypracowanie do tego wątku i mnie rozpraszacie :mad:

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”