"Krzyżowe" dysputy

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Re: "Krzyżowe" dysputy

Post autor: deep navy » 03 sie 2010, 23:59

To co dzisiaj działo się pod Pałacem Prezydenckim przechodzi ludzkie pojęcie.
Z ofiar katastrofy lotniczej zrobiono męczenników, z budynku administracji publicznej zrobiono świątynię. Garstka emerytów zmieniła plany kancelarii prezydenta... żałosne.

Ciągle odnoszę wrażenie, że są gdzieś... jacyś oni, którzy są przeciwko nam.
Ciągłe szukanie dziury w całym...
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 04 sie 2010, 00:24

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Dokładnie....żałosne to za mało powiedziane!
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 04 sie 2010, 10:06

szopka totalna-jak można się bić i przepychać pod krzyżem

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 04 sie 2010, 10:15

Mnie mama i ogólnie rodzina uczyła się z godnością i szacunkiem zachowywać koło krzyża jak i w całym swoim zyciu a tutaj starsi ludzie co zazwyczaj uczą tego swoje dzieci/wnuki takie jaja odprawiają zal się robi jak się na to patrzy
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: czubasa » 04 sie 2010, 11:11

No i krzyż zostaje, brawo :cenzura: , władzę w państwie ma grupa fanatyków religijnych i ludzi których nawet nie nazwę katolikami - oni profanują krzyż i wykorzystują go do szerzenia nienawiści.
Niewiarygodne
Dodam jeszcze że to nic nowego bo od wielu wielu lat "chrześcijanie" którzy głoszą "pokój" na ziemii zdobywają co chcą poprzez użycie siły, przykład- krucjaty;p
Bądź też bawi mnie po dziś dzień jak wyznawcy Boga słuchający radio maryja głoszą antysemityzm (dziwne, gdyż jezuz był żydem).
Całe szczęście nie mam poprzestawiane w głowie i nie wierze w te bajeczki o wielkim stwórcy który to stworzył człowieka na swoje podobieństwo (dziwne że nawet najmniejsza część człowieka nie jest podobna do istoty idealnej która to nie: choruje,pije,je,umiera,popełnia błedów....) troszkę się rozpisałem ;p
Wiara w siebie lub innego człowieka jest najwspanialsza wiara na świecie, nie ma boga-każdy jest człowiekiem.
a to czy człowiek jest dobry czy zły nie zależy od tego czy został wychowywany w wierze czy też nie (i ofc zostały mu te nauki) bo etyka jako nauka uczy więcej, lepiej, przyjaźniej wszelkiej morlaności jaką może szczycić się z definicji dobry człowiek.
"Zawsze może być lepiej, ale cieszmy się tym, co mamy..."
"Nie bój się marzyć, czasem to, na co nie liczysz, podaje nowy dzień."

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽

Post autor: deep navy » 04 sie 2010, 13:16

Rządowi chyba ta zawierucha jest na rękę... dlatego, że... wprowadzą wyższy podatek na VAT i... zamiast rozmawiać o finansach państwa.... debatujemy o rozjuszonych emerytach.

dethleffs

Post autor: dethleffs » 04 sie 2010, 19:13

stefanmalek pisze:Myślę, że wysokie grzywny za zaatakowanie policjantów na służbie skutecznie nauczyłyby kultury tę garstkę bojowników.
...lub dałoby argument na to, że rząd nie lubi krzyza. Krzyz orężem, na który nie ma odważnych. ech... smutna afera (jak wszystkie zreszta), ale medialna znacznie (jak wszystkie zreszta). a wiadomości ? jedyny serial, który liczbą odcinków, przewyższa mode na sukces, udawany tragizm w głosie sprawozdawców - sztuka aktorska po dwakroć dwa.
Specjalnie dla forum. Ze słonecznej Redy. Zatroskany dethleffs kolanko na maxa

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie

Post autor: Blue » 05 sie 2010, 08:21

Zenobius pisze:Dla mnie ta sytuacje idealnie komentuja ponizsze obrazki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Trudno się nie zgodzić :smutny:
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 05 sie 2010, 10:08

deep navy pisze:Rządowi chyba ta zawierucha jest na rękę... dlatego, że... wprowadzą wyższy podatek na VAT i... zamiast rozmawiać o finansach państwa.... debatujemy o rozjuszonych emerytach.
no może i tak ale czy tobie przeszkadza ta podwyżka vatu?bo mi nie -naprawiona dziura w budżecie a nam co najwyżej o3zł miesięcznie podniosą się wydatki :) Zeno super obrazki :D
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 05 sie 2010, 13:44

deep navy pisze:debatujemy o rozjuszonych emerytach
wg dziennikarzy tam nie ma emerytow,sa bezrobotni :wink: bo tylko oni maja czas,zdrowie i chec by cos zrobic :razz:
To sa wlasnie skutki nic nierobienia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 05 sie 2010, 17:17

Torvik pisze:Wydajesz tylko 300 zł miesięcznie? Nie płacisz rachunków za prąd, wodę etc. (są opodatkowane) ?
oczywiście że płacę i inne rzeczy(mam firmę) ale to niewielki wzrost ma być więc nie ma paniki :)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 05 sie 2010, 20:51

stefanmalek pisze:Tylko, że trzeba pamiętać, że w Polsce szara strefa może wynosić w zależności od rodzaju obliczeń nawet do 25% PKB
nie polemizujac z reszta postu,
czy to ze panstwo nie potrafi skonczyc z szara strefa znaczy, ze za to maja placic inni (czyt.uczciwi ) podatnicy ?
Moge zrozumiec potrzebe podniesienia podatku (choc sa inne mozliwosci),
ale ...wogole jakos niewidze powaznego traktowania "podatnikow" w tlumaczeniu rzadowym.
Wracajac zas do przemyśleń i tematu...
PiS chyba dalej sobie nie zdaje sobie sprawy jaka rozpetalo wojne w umyslach polakow...sadze ze zrobii ,to czego nie udalo sie komunie !
Skłócą kosciol z panstwem !
Choc raczej udowadnia ostatnio "indolencje" hierarchow koscielnych,nie mowia nic, a jesli juz, to tak by na dwoje babka wrozyla,niby chca komus cos powiedziec,tylko tak by ich nie oskarzono o..... a najlepiej by ich slowa opacznie zrozumiano,wypowiedz arcb. Nycza to tego przyklad.!
Mocno abstrachujac od tematu :To tak jakby powiedziec, ze dziadkowie nie maja prawa do rozmowy o rodzinie,
mozna sie z nimi nie zgadzac,ale nie mozna pozbawiac ich prawa.
Tyle ze dziadkowie sa z prawa krwi, a kosciol sam sobie rosci takie prawo !
Z drugiej strony,kosciol ostanio robi wiele by spoleczenstwo moglo sie od niego odsunac.
Wiele parti sie juz przewiozlo na "koscielnej" polityce,pewnie PiS tez !
Jesli nie potrafia sie odsunac od jakis fanatykow,to znaczy ze osiagneli juz swoj "dół" moralny !
Ps. sorki dla "partyjnych" zwolennikow,ja jakos nie widze siebie w ich ramach....
wole tak sobie tylko pomyslec....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽

Post autor: deep navy » 05 sie 2010, 21:58

Pamiętam jak LK w 2005 roku... zaraz po tym jak został prezydentem, wypowiadał się na temat Pałacu Prezydenckiego... że: ''ten pałac to nie jest mieszkanie tylko kilka połączonych ze sobą sal''. I chyba po około 3-4 miesiącach od zaprzysiężenia wprowadził się do owego budynku.
Nie wiem dlaczego tak silnie połączono Pałac... z LK? Przecież to skromny człowiek był za życia.

Jakiś czas temu we Francji zdjęto krzyże w szkołach, powodem była agresja wśród uczniów.. teraz dopiero zrozumiałem ich problem.

Nawet grę już wymyślono -> http://www.bijamnieniemcy.pl/

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 06 sie 2010, 22:26

Deep, ta gierka jest świetna z dźwiękiem.

Jak tak dalej pójdzie to islamscy fundamentaliści będą przyjeżdżać na szkolenia do Polaków jak walczyć o symbole religijne, podzielą się doświadczeniami, będą warsztaty i wykłady na temat "Jak państwo świeckie zamienić w religijne", a potem imprezy integracyjne, alkohol, muza, i nowe znajomości. :hyhy:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 06 sie 2010, 22:39

Torvik pisze:Poza tym fundamentalista islamski nie będzie pił alkoholu.
Oj Torvik, to była zamierzona ironia. Rozważania polityczno-podatkowe w temacie "Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej" są lekko nie na miejscu. Nie to żebym był jakoś strasznie zdegustowany, w końcu jestem jednym z większych cyników na forum. Jednak przez pamięć poległych wypadałoby wydzielić bieżącą dyskusję w osobnym temacie. :neutral:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”