dieta, mleko, gluten itd

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

Re: dieta, mleko, gluten itd

Post autor: Misia » 22 sie 2010, 00:13

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika
Ostatnio zmieniony 22 sie 2010, 00:17 przez Misia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 22 sie 2010, 00:16

a607437,
a607437 pisze: przeczytaj jecze raz o tym co powoduje zaostrzenie objawow, jak chcesz miec remisje to sie stosujesz, jak nie to nie, logiczne
za te slowa przyznajłbym Tobie Nobla..gdybyby nie :wink:
a607437 pisze:prawda jest taka, chcesz zyc normalnie, chcesz miec remisje to stosuj zawsze diete, a nie tylko przy zaostrzeniach, to podstawowa zasada
tylko sie zgodzic !! ALE -
a607437 pisze:od kiedy nie jem przypraw to czesto jak ktos posoli to dla mnie przesolone jest, jedynie troche sole zarcie i wlasciwie tyle z przypraw, czasem jakies suszone na mieso

cukier na bank szkodzi, nawet jesli nie bezposrednio na crohna, wiec lepiej wyeliminowac
a607437 pisze:nawet jesli dieta nie jest 100% (a na pewno nie jest bo co najmniej stres dochodzi, bo to choroba autoimmulogiczna wkoncu), wiec zawsze lepiej trzymac i jest duzo wieksze prawdopodobienstwo ze bedzie ok
a607437 pisze: zbudowany jestem jak bym koksowal cos (opinia znajomych od kiedy stosuje diete), ale to m.in. zwiazane jest z diety skladajacej sie w mieso, testosteron itd w miesie, wyniki mam wszystkie idealne
a607437 pisze:-- dlatego twierdze ze dieta ma kolosalne znaczenie, jak to mowia, jestes tym co jesz, jesz smieci (czipsy, insant itd) to jestes zbudowany jak smiec
a607437 pisze:ale jakies czipsy, glutamin, gluten to tak, mleko moze w jakis skrajnych ilosciach (czyli nie picie ale gdzies np w czekoladzie) rowniez nie
moze od konca...
o glutenie i itp napisales tyle ze szkodzi a tu raptem...jest ok ?
o mleku juz dawno sie zgubiles,,wiec moze ja dopowiem,slodkie mleko nieprzetworzone NIE,ale przeferfentowane to juz TAK,z zołtymi serami to tylko z ODPOWIEDNIMI :wink: ,"glutuamin" nie jest szkodliwy,jesli nie uzywasz go duzo,a wprost przeciwnie- to 5 smak !!
Z tluszczami daj se spokoj,choc masla nie zaluj!!
Testosteron ? czlowieku....ty chcesz pozbawic nas juz nawet ..?? hm znaczy natchnienia :wink: :razz:
Mieso nie jest zle,masz tylko juz uzywac odpowiednie,dobre jest biale mieso,krolik,cielecina.drob,ryba.....i cos w tym stylu.
Smieszne jest to ze ,kto "cytuje"testosteron ,a ze bez niego nie ma....zycia to"... :wink:
Cukier-jestem cukrzyk i wiem ze on szkodzi,ale tylko w formie...zlej i za duzo !!
Tluszcz to takze duze zlo !!
i na KONIEC

nie wiem czy to potrzebne,ale ..wszystko ma swoje miejsce i czas...nie ma diet idealnych,
nie ma recept idealnych i nie ma "dietetyka" idealnego.
To my jestesmy odpowiedzialni za siebie,za swoja diete....za farmakologie itp.
Wszystko jest wazne...i nikt nas nie zastapi...
NIE MA ..hm...cudow !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 22 sie 2010, 09:15

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: Zenobiuszu :)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 22 sie 2010, 11:56

Zenobius pisze:Uwazajcie wszyscy czytajacy, autor tego watku to slawetny Adam, ktory to wyzywal wszystkich od :cenzura: gdy sie z nim nie zgadzali.
jakoś nie kojarzę -a skąd masz pewność,ze to on jest?
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 22 sie 2010, 12:03

Zenobius napisał/a:
Uwazajcie wszyscy czytajacy, autor tego watku to slawetny Adam, ktory to wyzywal wszystkich od :cenzura: gdy sie z nim nie zgadzali.
jakoś nie kojarzę -a skąd masz pewność,ze to on jest?
Tez juz to slyszalam, wiec pewnie on :razz:

Misia

Post autor: Misia » 22 sie 2010, 12:14

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

a607437
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: a607437 » 22 sie 2010, 14:56

obyty.z.cu pisze:o glutenie i itp napisales tyle ze szkodzi a tu raptem...jest ok ?
naucz sie czytac ze zrozumieniem, od glutenu nie mozna robic wyjatkow, od mleka w jakis sladowych ilosciach juz predzej czyli np w czekoladzie, do dokladnie napisalem
obyty.z.cu pisze:"glutuamin" nie jest szkodliwy,jesli nie uzywasz go duzo,a wprost przeciwnie- to 5 smak !!
rotfl, no to by bylo na tyle w kwestii Twojej wiedzy
obyty.z.cu pisze:choc masla nie zaluj!!
Testosteron ? czlowieku....ty chcesz pozbawic nas juz nawet ..?? hm znaczy natchnienia :wink: :razz:
masla nie jem, maslo to mleko,
czego ja Was chce? jak dla mnie mozecie nawet sztucce zjadac,
jak ktos jest inteligentny to skorzysta, reszta niech robi dalej co chce
obyty.z.cu pisze:Mieso nie jest zle,masz tylko juz uzywac odpowiednie,dobre jest biale mieso,krolik,cielecina.drob,ryba.....i cos w tym stylu.
to prawda, biale najlepsze, poza tym ryba to nie 'biale' mieso
obyty.z.cu pisze:Cukier-jestem cukrzyk i wiem ze on szkodzi,ale tylko w formie...zlej i za duzo !!
Tluszcz to takze duze zlo !!
tluszcz zlo? hehe, pewnie jestes kolejna osoba, ktora mysli ze od tluszczu sie tyje :mrgreen:
jestes cukrzykiem i niech zgadne, diabetolog mowil Ci zeby jesc owoce, to tak na marginesie, w nich jest sporo cukru :)

~~~~

co do reszty kwestii, jak chcesz Zeno to podjade przy okazji do Ciebie jak bede w Warszawie i sie przekonasz kim jestem w rzeczywistosci, bo juz razm pisalem, w innym temacie, ze nie mam na imie Adam

co do mojej wiedzy to nie ci to oceniac, moj drugi fakultet jest z Biochemii, zajmowalem sie Biotechnologia

edit:
Zeno, moze pochwalisz sie jaka szkole skonczyles? bo z tego co doszly mnie sluchy to Pan moderator nawet podstawowki nie skonczyl, no wiec to by raczej bylo na tyle w temacie wiedzy

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 22 sie 2010, 16:02

a607437 pisze:edit:
Zeno, moze pochwalisz sie jaka szkole skonczyles? bo z tego co doszly mnie sluchy to Pan moderator nawet podstawowki nie skonczyl, no wiec to by raczej bylo na tyle w temacie wiedzy
Nie badz bezczelny chlopie, a co do wiedzy - nie trzeba do tego Harwardow, a inteligencji i taktu w szkole wyzszej nie zdobedziesz, jak widac zreszta.

Awatar użytkownika
Carl
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Carl » 22 sie 2010, 16:39

Olimpijka pisze:
a607437 pisze:edit:
Nie badz bezczelny chlopie, a co do wiedzy - nie trzeba do tego Harwardow, a inteligencji i taktu w szkole wyzszej nie zdobedziesz, jak widac zreszta.
Chyba dla każdego oczywistym jest, że wiedza nie równa się wykształcenie, a tym bardziej inteligencja. Znałem wielu ludzi z magistrem lub nawet doktoratem, a z nikłą wiedzą, Więc ocenianie ludzi wg. takiej kategorii jest po prostu głupie i świadczy bardziej o oceniającym niż ocenianym.

A odnośnie tematu, jak Ciebie czytam a607437 to mi się tak smutno robi. Zapewne można odzwyczaić się od cukru w kawie czy herbacie i pić gorzką, ale czy warto? Nikt nie da gwarancji (no chyba, że mi dasz to zaryzykuje :razz: ) że dzięki temu nie będę miał zaostrzenia (czy też będę miał dużo później) a ta chwila przyjemności dostarczy mi tyle radości z życia że może jednak warto :-)

Oczywiście wszystko w granicach rozsądku...

Pozdrawiam i dużo radości z życia P.
Wpi**** budyń jak Miska każe :-P

Awatar użytkownika
ZaMłoda
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: ZaMłoda » 22 sie 2010, 22:14

ja słyszłam ze palenie zmniejsza objawy, ciekawe co nie? a gdy sie rzuca palenie zachodza gwałtowne zmiany i nagle stan moze sie pogorszyc...
zdiagnozowana 26.07.2008r.

ASAMAX 500 2x3, żelazo

Awatar użytkownika
ZaMłoda
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: ZaMłoda » 22 sie 2010, 22:24

magdalene pisze:
ZaMloda pisze:ja słyszłam ze palenie zmniejsza objawy, ciekawe co nie? a gdy sie rzuca palenie zachodza gwałtowne zmiany i nagle stan moze sie pogorszyc...
A ja polecam opcję Szukaj, to jest wątek o czym innym, a o wpływie papierosów na jelita pisaliśmy już w 2005roku, także to nie nowość
viewtopic.php?t=595&start=0

o dzieki, jestem tu kilka dni i jeszcze błądze i szukam nowych rzeczy :)
zdiagnozowana 26.07.2008r.

ASAMAX 500 2x3, żelazo

a607437
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: a607437 » 19 paź 2010, 04:13

Zenobius pisze:
a607437 pisze:Zeno, moze pochwalisz sie jaka szkole skonczyles? bo z tego co doszly mnie sluchy to Pan moderator nawet podstawowki nie skonczyl, no wiec to by raczej bylo na tyle w temacie wiedzy
Zle sluchy Cie doszly. _byly_ Pan moderator, a nawer junior-admin nie skonczyl liceum
przeciez wiem, to byl taki wstep, kiedys Ci mina zblednie z szoku jak sie dowiesze o pewnych sprawach i kim jestem, ale pewnie nie wiesz ze kocham takie tajemnicze akcje, Panie progamisto pehape base64_decode YmFyYW5vd3NraSB0eSBsYW1vLCBkYWxlaiBuaWUgd2llc3oga2ltIGplc3RlbT8= :mrgreen:
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
od dzis jedzcie same instant, stawiam 20k ze osoba z crohnem nie przezyje roku :), kto wchodzi w zaklad, chodz zeno, bo nie lubie cie juz :mrgreen:, przeciez to co mowi misia to jest taka glupota (bardzo :cenzura: delikatnie mowiac), ze po prostu rece opadaja, czy ktos tutaj ma MUSK? musk pewnie wszyscy ;), jak mozna z siebie takiego debila robic, to doslownie jest dla mnie niepojete :mrgreen:, kto pierwszy znajdzie gastrologa (znanego przy najmniej troche), ktory powie publicznie ze dieta nie ma wplywu na chorobe crohna? stawiam 5k pln, jego publikacje (gdzie jasno stwierdza ze dieta nie ma wplywu) + numer konta tutaj i przez wiadomosc prywatna :), przeciez to nawet wiecej jak smiech na sali jest ;), nie dieta nie ma plywu na choroby autoimmulogiczne przewodu pokarmowego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , nie stwierdzono? (prawie?) kazda publikacja na temat crohna o tym mowi, ze jest to jeden z czynnikow, nawet te ktore sami hostujecie na tej smiesznej stronce stowarzyszenia... ale sam pare takich zalozylem i wiem jak ludzie tepo wierza we wszystko i mozna nimi manipulowac, a Pani psycholog wie najlepiej :mrgreen:

poza tym jak juz pisalem, w krajach rozwijajacych sie w takich gdzie konserwaty sa zbyt drogie zeby je stosowac nikt nie slyszal o takich chorobach, a cos o tym wiem bo z uwagi ze jestem przy najmniej czesciowo hobbystycznie freelancerem z roznych dziedzin i wykonywalem reportaze dla naszjonal geo w szpitalach 3ciego swiata, tlumacz, ja itd, wiec troche jestem w temacie :), jak ktos jest niedowiarkiem to niech sam pojedzie i dostanie sie do jakies placowki z tlumaczem to to samo uslyszy, glownym czynnikiem powodujacym crohna jest syf w zarciu i tego nikt z was nie zmieni, a stres i psychika to 2gi plan kazdej choroby, a tym bardziej autoimmulogicznej, bo to zdeformowany uklad immulogiczny organizmu, z tego powodu owe choroby nie sa uleczalne, zywcie sie dalej papka przemyslu farmaceutycznego, nawet przemysl zbrojeniowy nie przynosi takich dochodow jak Wy :)

poza tym tak na marginesie, mi potraficie wypomniec ze nie mam dr z medycyny, a jak wpomnialem o zeno to zaraz po mnie pocisneliscie hehe, nie no zeby nie bylo, splywa to po mnie doslownie ;)

wszystkie powyzsze zaklady nie sa zartem, czekam na ochotnikow :)

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 19 paź 2010, 09:24

a607437 pisze:wiem bo z uwagi ze jestem przy najmniej czesciowo hobbystycznie freelancerem z roznych dziedzin i wykonywalem reportaze dla naszjonal geo w szpitalach 3ciego swiata, tlumacz, ja itd,
..a ja tak bardzo chciałam byś okazał się astronautą..
Smutno Ci? A może budyń? :)

lucypah
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: lucypah » 19 paź 2010, 09:29

Widzę, że UFO pojawiło się nie tylko w moskwie :lol:

szczególnie ostatnia kwestia powrównania wiedzy medycznej z informatyczną niezwykla zabawna :D

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 19 paź 2010, 19:39

a607437 pisze:wykonywalem reportaze dla naszjonal geo w szpitalach 3ciego swiata, tlumacz, ja itd
a mógłbyś pokazać te fotki z tych szpitali? chętnie pooglądam :-)

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”