Teraz jest 21-08-2017

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Dziennik cordo - przemiany, dziennik

Sport w aspekcie nieswoistych zapaleń jelit

Moderatorzy: Pandziaak, kalatos, Moderatorzy

Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Re: Dziennik cordo - przemiany, dziennik

Post przez Pandziaak » 21-02-2017

:brawo: :jupi: :roll: :wink: nonono
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Post przez S_Gosia » 21-02-2017

Superowo ☺ 😊 ☺
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2-1-2, Imuran 1x50mg, Vigantoletten 1000j.m., Ecomer, Vivomix - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post przez alex0101 » 21-02-2017

Podpisuję się pod tym co piszą dziewczyny :mrgreen:

Choroba: CU

Post przez cordo » 02-07-2017

Przepraszam za nieobecność, ale mam sesję, do tego pracę dorwałem na cały etat no i.....

trenuję wciąż boks na przemian z basenem, czasem siłownią, wybaczcie, bo ciężko to wszystko ogarnąć postaram się wrócić do aktywności
Załączniki
Screenshot from 2017-07-02 18-10-08.png

Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post przez Noelia » 04-07-2017

Super przemiana! :cool: :cool2: :super:
A poza tymi treningami jakaś dieta?
Co jesz tak mniej więcej?
Remisja, tak ogólnie?
CU od marca 2017 (diagnoza 13.04)
Aktualnie:
Asamax 500 3x3, Salofalk czopki i wlewki, Polprazol Vivomixx Debutir Kalipoz Folik Actiferol D3+K2 siemię lniane Fitolizyna Tramal Buscopan
Było:
Cortiment 1x1, wlewki z hydrokortyzonem
Szpital 19.06-24.07:
Corhydron kroplówki i wlewki + przeciwkrwotocznie Cyclonamine 3x2/Exacyl i.v. + żyw. pozajelitowe i enteralne + inf. PWE potas Ferinject Metronidazol i.v. + wit. B12 i.m. + Clexane + Torecan + Spasmalgon/No-Spa i.m.
Nieudana próba z azą

Choroba: CU

Post przez cordo » 04-07-2017

Diety nie mam w sensie, że sportowej... Jem dietetycznie w sensie pod chorobę, zero smażonych, mleka, laktozy, pszenicy, glutenu. Zazwyczaj to jajka na twardo, jajecznicę, na obiad mięso pieczone, ziemniaki pieczone, ryż, mizerię uwielbiam. Piję też wodę 3-5 litrów dziennie oraz robię masę różnych szejków, sporo miksuję, blenderuję jedzenie, bo wolę płynne przyjmować, jakoś lepiej mi. Sosy do makaronów też miksuję wszystkie, zupy np brokułowe też miksuję na płyn. Do tego probiotyki jem vsl3, dicoflor, bez tego nie mam życia. Poza tym śpię masakrycznie długo, to jest najgorszy problem na tę chwilę, ćwiczę 3x w tygodniu boks głównie, jak mam zaostrzenia to lekko basen lub siłownia, uzależniłem się od wysiłku. Tak jak już kiedyś pisałem, czuję jakbym się narodził na nowo. W tym roku miałem w sumie tak z 3 tygodnie przerwy od ćwiczeń właśnie ze względu na to że zaostrzenia lekkie były, ale to kilkudniowe... Remisji nie mam jako tako pełnej, coś tam siedzi mi na pewno, bo nie raz się gorzej czuję, wtedy dietę dopinam na maksa, piję dużo wody i się relaksuję... póki co no jest okej, efekty są... byle do przodu

pewność siebie (to aż za bardzo), samopoczucie, praca, błyskotliwość umysłu, koncentracja, relacje z innymi wywindowały meeeega do góry, czuję się w końcu jak inni ludzie, normalnie... :wink: dzisiaj trening też był, 2,5 godziny, zjadłem pół kurczaka pieczonego, no i muszę się też pochwalić, zdarza mi się wygrywać ze zdrowymi, mocnymi chłopakami w walce na pięści, to mi daje dużą motywację, że dorównuję, a czasem już przewyższam zdrowych

czasem mi się zdarza... że wychodzę z treningu, wygrywam walkę i po prostu siadam na ławce i płaczę... ot tak, ze wzruszenia :cry:

Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post przez Noelia » 05-07-2017

cordo napisał(a):oraz robię masę różnych szejków, sporo miksuję, blenderuję jedzenie, bo wolę płynne przyjmować, jakoś lepiej mi. Sosy do makaronów też miksuję wszystkie, zupy np brokułowe też miksuję na płyn.
Też uwielbiam wszelkie szejki, koktajle (zwłaszcza zielone - np. szpinak + jarmuż + banan + masło orzechowe + jakieś mleko roślinne) i zupy-kremy (z brokułów, zielonego groszku, marchewki, kalafiora, dyni, ziemniaków itp.).
Mąż w zaostrzeniu (również CU - tylko teraz akurat jest na ŻP niestety) też blendował i miksował, co tylko się dało - po takich posiłkach się najlepiej czuł.
cordo napisał(a):efekty są... byle do przodu
Są, są :ok:
Oby tak dalej! :roll:
cordo napisał(a):pewność siebie (to aż za bardzo), samopoczucie, praca, błyskotliwość umysłu, koncentracja, relacje z innymi wywindowały meeeega do góry
Kocham te bonusy, na mnie sport identycznie działa :mrgreen:
Endorfiny + mega dotlenienie mózgu i od razu się łatwiej wiedzę przyswaja, szybciej myśli i bardziej kreatywnie pracuje ;)

A podczas podnoszenia ciężarów (mąż) albo biegania (ja) można się nowego języka uczyć - na słuchawkach np. jakieś podcasty w obcym języku czy nawet lekcje (kursy) po prostu - polecam, wchodzi bardzo szybko, serio.
cordo napisał(a):to mi daje dużą motywację, że dorównuję, a czasem już przewyższam zdrowych
I super, tak trzymaj :cool:
CU od marca 2017 (diagnoza 13.04)
Aktualnie:
Asamax 500 3x3, Salofalk czopki i wlewki, Polprazol Vivomixx Debutir Kalipoz Folik Actiferol D3+K2 siemię lniane Fitolizyna Tramal Buscopan
Było:
Cortiment 1x1, wlewki z hydrokortyzonem
Szpital 19.06-24.07:
Corhydron kroplówki i wlewki + przeciwkrwotocznie Cyclonamine 3x2/Exacyl i.v. + żyw. pozajelitowe i enteralne + inf. PWE potas Ferinject Metronidazol i.v. + wit. B12 i.m. + Clexane + Torecan + Spasmalgon/No-Spa i.m.
Nieudana próba z azą

Poprzednia strona

Powrót do Sport