Strona 1 z 1

tabletki na wstrzymanie miesiączki przed operacją

: 10 wrz 2013, 12:51
autor: aga210
Witam,nie wiem czy taki temat byl juz poruszany na forum, ale chciałabym się dowiedzieć czy któraś z was stosowała przed operacją tabletki na wstrzymanie miesiączki?? U mnie z okresem ostatnio różnie bywa- raz jest, raz go nie ma, więc nie potrafię przewidzieć kiedy dopasować sobie termin operacji tak by nie wypadł mi akurat wtedy. Wybieram się do ginekologa w tej sprawie, ale wolałabym uzyskać informację od kogoś kto wie coś na ten temat z własnego doświadczenia, ponieważ obawiam się,że tabletki hormonalne będą miały negatywne skutki na jelita

Re: tabletki na wstrzymanie miesiączki przed operacją

: 10 wrz 2013, 13:08
autor: Natuśka
Ja bym jeszcze dla pewności dopytała lekarza, który będzie operował,czy nie widzi p/wskazań. Jeśli będzie to rozległa operacja, a co za tym idzie związana z dluższym unieruchomieniem pacjena hormony mogąniestety zwiększyć ryzyko powiklan naczyniowych. Jeśli jest to sytuacja nagła to nie ma o czym dyskutować, jeśli planowa to po co to komu.
Wiem, rozumiem, że leżeć w szpitalu podczas miesiączki, a po operacji w dodatku to już jest masakra, ale trzeba zastanowić się jakim kosztem.
I owszem będą opinie, żeby nie przesadzać, że ktoś miał planowy zabieg na hormonach i żyje, ma sie dobrze, ale trzeba brać pod uwagę indywidualność swojego przypadku.

Re: tabletki na wstrzymanie miesiączki przed operacją

: 10 wrz 2013, 15:12
autor: Baby
aga210, przy wszystkich operacjach jakie miałam - a w ciągu 2-lat miałam 3, stosowałam leczenie hormonalne. Tylko raz miałam zablokowaną miesiączkę i to właściwie przez kilka miesięcy. Z tego co pamiętam brałam wtedy bez przerwy orgametril - i to była bardzo dobra decyzja. Żałuję, że przy kolejnych operacjach tego nie zastosowano, tylko normalnie miałam krwawienia z odstawienia leku. Ból pooperacyjny + ból miesiączkowy to jakiś koszmar w moim przypadku. Dodam, że leki hormonalne biorę już 14 lat.

Re: tabletki na wstrzymanie miesiączki przed operacją

: 20 wrz 2013, 22:52
autor: aga210
A czy ten orgametril nie ma jakiś negatywnych skutków na jelita??

Re: tabletki na wstrzymanie miesiączki przed operacją

: 20 wrz 2013, 23:54
autor: Baby
aga210, dla mnie nie miał a wręcz lepiej się czułam nie miesiączkując (u mnie miesiączka=biegunka i ból brzucha) :roll: