Crohn a miesiączka

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
paweu87
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Crohn a miesiączka

Post autor: paweu87 » 16 sie 2006, 01:10

Witam. Czy podczas horoby Crohna moze wystąpić (pod jej wpływem) przesunięcie okresu? Z leczeniem wiązała się radykalna dieta, leki. Sprawa nie dotyczy mnie (wytłumaczenie faceta pytającego o okres).

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: Crohn a miesiączka

Post autor: manka » 16 sie 2006, 22:10

moze np. pod wplywem leczenia sterydami i takimi roznymi, a pozatym przy zaostrzeniu moga dziac sie naprawde rozne dziwne zeczy z calym organizmem. ale mysle ze to wszystko trzeba skonsultowac z lekarzem, moze przesadzam ale ja tak robie :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

paweu87
Debiutant ✽

Post autor: paweu87 » 18 sie 2006, 04:17

ok, bardzo dziekuje :roll:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 sie 2006, 12:36

Zanik okresu jest dosć typowy w okresie zaostrzeń, szczególnie jeżeli towarzyszy temu utrata masy ciała. Przy niedożywieniu organizm nie może pozwolić sobie na luksus przygotowania do rozmnażania. Zjawisko zaniku miesiączki w czasie głodu znane jest np. z obozów koncentracyjnych.
U dziewczynek często opóźnione jest pokwitanie.
Mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Sylwia81
Debiutant ✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Sylwia81 » 22 lis 2006, 12:30

ostatnio o to samo pytałam swoją Dr. Powiedziała, że takie rzeczy się dzieją bo biore mase leków, m.in. sterydy, jestem po operacji i sporo schudłam a do tego odstawiłam antykoncepcję, więc organizm sfiksował.

Ata
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Ata » 01 gru 2006, 11:32

Witajcie :) pomarudze troche na temat swojego okresu i samopoczucia. Choruje sobie na Cu i biore leki rożne w róznym nasileniu tak jak zankomita wiekszość odwiedzajaca to forum :) Cierpie okropnie na tydzien przed okresem i przez pierwsze dni tego cudownego biologicznego wyróznienia. Własnie przezywam te wyjatkowe dni i mam dosyc temperatury, nudnosci i zawrotów głowy które mi towarzysza.Pełny odlot !! Byłam u ginekologa który nei odkrył zadnych nieprawidłowości i cała winę zrzuciła na tabletki które musze połykać.Nie mam podstawy żeby mu nie wierzyć. Jest okropnie !!
Czy to sie kiedys skonczy ... ? Jutro będzie lepiej do nastepnego razu :):):)
Pozdr. Renata

Sylwia1974

Post autor: Sylwia1974 » 26 lis 2008, 10:36

Witam.Mam powazny problem,ale od poczatku.Otym ze jestem chora na CU dowiedzialamsie mies chociaz objawy zaczely sie jakies4lata temu.Niestety lekarzogolny zawsze twierdził ze te wszystkie objawy to nerwica i powinnam isc do psychiatryanie do gastrologapostanowilam zmienic lekarza co okazalo sie sukcesem zlecilbadanie dal skerowanie do gastrologa.Moj problem to ze krwawie miedzy mies jestem po kilku operacjach ginekologicznych wczoraj bylam u ginekologastwierdziłze ginekologicznie jest wszystko ok i te krwawienia to nie mies.Chcialam zapytac czy takie krwawienia moga byc odznaką jakies dolegliwosci jelitowej?bardzosie martwie bo od2mies mam zaostrzenie choroby<2mies biegunki,bole z prawej strony i podbrzusza itd>a jeszcze teraz te krwawienia sa coraz mocniejsze.PROSZE POMOZCIE MI CZY MAM ISC ZTYM DO GASTROLOGA? :smutny:pOZDRAWIAM WSZYSTKICH GORACO

Sylwia1974

Post autor: Sylwia1974 » 26 lis 2008, 11:14

Zabusi pojedyncze z odbytu ale najobfitrze z drug rodnych.Mialamrobione usg i wszystko bylo ok lekarz ginekolog stwierdzil ze nie powinnam terazmies przez 2dni mialam plamienia jakby ze sluzem a od wczoraj ..szkoda mowic az ze skrzepami

90Christin
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: 90Christin » 21 maja 2009, 15:38

Mam pytanie. Kiedy miałam swoje pierwsze zaostrzenie w sierpniu, okres uległ pewnemu przesunięciu. Potem mniej więcej "wracał do siebie", jednak ze 4 miesiące temu znowu zaczęło się coś z nim dziać: w lutym w ogóle go nie było, po czym wystąpił na początku marca i kwietnia, i tak jak teraz mamy 21 maja, nie pokazał się, chodź czuję że zdarzy się to lada dzień. Przyznaję, że z jeliami jest przez te 4 ost miesiace gorzej, niż podczas regularnego cyklu, w którym choroba była pod jaką taką kontrolą. Przyznaję, że mam nadzieję, że to jest wina pogorszenia się, to całe rozlegulowanie, ale czy napewno mam rację, że z tym to wiążę?

Zablokowany

Wróć do „Problemy Kobiece”