kobiece sprawy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: kobiece sprawy

Post autor: Cinimini » 14 sty 2009, 23:27

Ja niestety też mam częste nawroty tego typu problemów...niestety stany grzybiczne - łatwość ich 'łapania' - idzie w parze z crohnem. Do tego dochodzi większe ryzyko'zarażenia' się jakąś bakterią, ponieważ często korzystamy z toalet publicznych. kota, mi zanim ustąpiły te problemy , to wracały trzykrotnie ... miałam maści, globulki i tabletki. Teraz od kilku miesięcy mam już spokój. Pani doktor, jednak zaleciła raz na pół roku kuracje preparatem lacto lady lub innym tego typu ( chodzi o tabletki z kwasem mlekowym, mnóstwo ich). No w każdym razie jest teraz dobrze ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 sty 2009, 23:33

Cinimini pisze:Pani doktor, jednak zaleciła raz na pół roku kuracje preparatem lacto lady lub innym tego typu ( chodzi o tabletki z kwasem mlekowym, mnóstwo ich). No w każdym razie jest teraz dobrze ;)
No wlasnie i o to chodzi. Czy to Lactovaginal, czy jak piszesz Lacto Lady to nieistotne. Chodzi o paleczki kwasu mlekowego. Na pewno zmniejszaja troche ryzyko, ze cos tam zlapiesz.
Mozna robic tez nasiadowki z rumianku, z szalwii, smarowac sie jogurtem naturalnym, zastosowac zabek czosnku. Jest naprawde wiele metod.
Osobom podatnym polecam zmiane mydla perfumowanego na mydlo szare. Uwierzcie, ze to naprawde dziala.

Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 15 sty 2009, 12:06

Olimpijka, jak dla Mnie to mydło szare, rumianek, szałwia nie pomogły. Ten krem clotrimazolum nawet pomaga ale jeżeli nie jest stan zaawansowany. Chyba, że krem + globulki np. z tej samej nazwy. Zależy też jak daleko zaszło te zapalenie. Brałam Nystatynę działała dobrze, ale na krótki czas - to był wtedy zaawansowany stan zapalenia. Nam chorym niestety będzie nawracało się bo bierzemy dużo tabletek. :cry: Ale są osoby, które żadko to miewają :)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2009, 12:13 przez Joanna23, łącznie zmieniany 1 raz.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 15 sty 2009, 12:19

kota, o sudokrem też miałam :) . Dobre były kapsułki doustne, ale zapomniałam nazwę. Jak pujdziesz do ginekologa to bez problemu powinnaś dostać. Ja po jejednej kapsułce miałam spokój, ale ogólnie miałam 4 sztuki co dobe do brania.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 12:19

Joanna23, nie mam na mysli uzywanie mydla szarego w czasie stanu zapalnego, a zamiane zwyklego mydla, ktore na co dzien uzywasz na mydlo szare do mycia wlasnie miejsc intymnych. Ja takie mydlo zamienilam chyba ze 2 lata temu i przez ten czas mialam stan zapalny dopiero teraz po sterydach.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 15 sty 2009, 12:24

Olimpijka, acha ok a Ja myslałam że podczas stanu zapalnego. Mydło szare może być też używane do mycia bielizny naszej. Podobno te firmowe proszki moga uczulać. A co do mycia się mydłem szarym po stanie zapalnym to Ja spróbowałam raz i na tym się skończyło miałam uczulenie na nie wiec nie próbuję już bo się boje :(

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 12:26

Joanna23, bielizne najlepiej prac w reku i wlasnie mydlem, nie musi byc szare. Tak polecaja gonekolodzy i mysle, ze to sluszne. Ja rowniez robie tak od dlugiego czasu, zawsze jaks ie kapie, myje piore sobie majtki :wink:

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 15 sty 2009, 13:00

Sylwusiu ja też z tych grzybnych dziewczyn.

U mnie pomaga terapia Fluconazolem w tabletkach - przy ciężkich postaciach miałam plan trzytygodniowej kuracji, normalnie jednorazowa dawka 150mg.

Do tego clotrimazol krem na zewnątrz, żeby powstrzymać swędzenie.
Spanie w majtkach z wkładką, żeby nie przenosić na pościel.
Wkładki higieniczne na co dzień również, zmieniane w ciągu dnia np. po przyjściu ze szkoły/pracy. Przy dobranych wkładkach nie ma co się martwić o proszek do prania czy szare mydło.
Ręczniki papierowe do wycierania i wyrzucania po podmywaniu.
Laktacyd do mycia - kilka razy dziennie i potem smarowanie.

Lactovaginal po leczeniu i po każdym okresie.
Pozdrawiam, Aleksandra

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 13:14

aleksandra12 pisze:Ręczniki papierowe do wycierania i wyrzucania po podmywaniu.
Laktacyd do mycia - kilka razy dziennie i potem smarowanie.
Wazne wlasnie jest, aby po myciu najlepiej wycierac miejsce intymne recznikiem papierowym - zwykly recznik przenosi bakterie itp. Zawsze wycierac dobrze do sucha.

Co do mycia kilka razy dziennie odradzam, jedynie w czasie miesiaczki. Zbyt ciezkie mycie moze wlasnie powodowac swedzenia, pieczenia, bo wyplukujemy flore bakteryjna.
Podmywac sie najlepiej 2 razy dziennie.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 15 sty 2009, 13:31

Miałam na myśli kilkukrotne mycie przy ataku grzyba. Pomaga poradzić sobie ze swędzeniem, szczególnie, jeśli grzybiczna wydzielina jest obfita.

W ciągu normalnych dni owszem, dwa razy dziennie.
Pozdrawiam, Aleksandra

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 15:24

kota pisze:aleksandra12 napisał/a:
Miałam na myśli kilkukrotne mycie przy ataku grzyba.

podobno niewskazane jest zbyt częste podmywanie się..
Dokladnie tak. Nawet przy stanach zapalnych nie jest polecane czeste podmywanie sie, bo zabijamy tym pozytywne bakterie, czyli flore co wiaze sie z utrudnionym leczeniem, a stanu zapalnego niestety nie zmyjemy :wink:

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 15 sty 2009, 16:08

Olimpijka pisze:Dokladnie tak. Nawet przy stanach zapalnych nie jest polecane czeste podmywanie sie, bo zabijamy tym pozytywne bakterie, czyli flore co wiaze sie z utrudnionym leczeniem, a stanu zapalnego niestety nie zmyjemy :wink:
Ale jak zawsze nauka sobie, doświadczenie sobie.
Ja bez kilkakrotnego mycia bym nie wytrzymała i dlatego dodaję to do mojej rady.
Poza tym - nie chodzi mi o irygację, a o obmywanie.
Pozdrawiam, Aleksandra

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 17:04

aleksandra12 pisze:Poza tym - nie chodzi mi o irygację, a o obmywanie.
Ja irygacji rowniez na mysli nie mialam, to zupelnie inna bajka.

Jesli uwazasz, ze Ci pomaga rob po swojemu, nikt nikomu nie broni tylko odradza. W jednym moze pomoc, a w drugim zaszkodzic i tyle.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 sty 2009, 17:47

o fuj - przy miesiaczce musi byc jakas higiena, jesli komus odpowiada kilka razy dziennie to kilka razy ziennie i tyle. a jak ktos ma malo palek mlekowych to polecam Lactovaginal
Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 17:55

ranka, wyzej napisane zostalo, ze przy miesiaczce podmywac sie powinno czesciej :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”