kobiece sprawy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Oceanna
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie

Re: kobiece sprawy

Post autor: Oceanna » 30 paź 2008, 19:19

Niestety dietę ja również mam, w zasadzie już się przyzwyczaiłam. Czasem się żałuje, że prowadzi się taki, a nie inny tryb życia, ale niekiedy nie ma innego wyjścia. Masz rację, ciężko się pogodzić z niektórymi rzeczami, ale chyba nie mamy wyjścia. Szkoda, że nasze mózgi nie mają takiego wyłącznika, byłoby o wiele prościej.
Nie ma jednak co narzekać, tylko zacisnąć zęby i żyć dalej! Czego Tobie i sobie życzę;)

Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 01 lis 2008, 13:33

Prawda jest taka, że ci którzy piją, biorą używki itd są o wiele zdrowsi od tych którzy uważają co jedzą i jak żyją. To jest porostu nie sprawiedliwość i tyle.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

agenciara
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: agenciara » 13 lis 2008, 20:00

witamm. jestem nowa.. ale jesli chodzi o choroby kobiece to mam policystyczne zapalenie jajnikow( nie mam wogole owulacji) czyli autentycznie nie moge zajsc w ciaze)... do tej pory moje miesiaczkowanie bylo regulane .. ale teraz przez dwa cylke nic.... i nie wiem.. byla u lekarza i nawet tabletki na wywolanie miesiaczki mi nie pomogly... i do tego jeszcze nie wiem co mi tak naprawde jest.. bo oprocz tej jednej choroby podejrzewam (sama) ze mam refluks żołądkowy... i strasznie mnie wszystko boli przy trawieniu,.. nie zdaze nawet zjesc kanapki i juz laduje w WC.... i nie wiem czy to jest powiazane ze saba????
POMÓŻCIE

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 13 lis 2008, 21:06

przy PCOS MOZNA ZAJSC W CIAZE - uwierz mi mam pare kolezanek z ta przypadloscia :)
podstawa to dobre leczenie ktore nie opiera sie na samym wywolywaniu miesiaczek aale na lekach indukujacych owulacje i iinych :)

a co do żolądka to byc moze masz zapalenie zoladka , trzeba ruszyc do lekarza - i do dobrego ginekologa tez :!:
Obrazek

agenciara
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: agenciara » 13 lis 2008, 23:36

oojjj kobieto ilu juz lekarzy odwiedzilam....
a do ginekologa chodze moim zdaniem do dobrego.. bo chodzilam do innego ale zmienilam na lepszy model.....<:)>
a o żoładek jesli chodzi to nie sadze zeby bylo zapalenie ....
moje objawy to tak jak pisalam ze nawet nie zjem do konaca czegokolwiek i laduje na wc...
a ja juz mi przejdzie bo to zazwyczaj trwa klika dnii to mam znowu zaparcia...
a jak nie to to wymioty... i tak na okrągło.... nie wiem.. moze i zapalenie ale lakarze mi dali leki na wrzody i antybiotyk na bakterie... na razie nic nie pomaga... choc antybiotykie biore cały tydzien.... :smutny:

[ Dodano: 13-11-2008 ]
a i jeszcze te leki indukujace owulacje to co np????
bo moze cos zarzywam a sama nie wiem co????
dzikei za odpisanie>>

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 14 lis 2008, 09:40

Joanna23 pisze:Prawda jest taka, że ci którzy piją, biorą używki itd są o wiele zdrowsi od tych którzy uważają co jedzą i jak żyją. To jest porostu nie sprawiedliwość i tyle.
Trochę mi się to stwierdzenie nie podoba.Owszem,palę papierosy,czasem piję alkohol i zdarzy się zapalić jakąś używkę.I zgodzę się z tym,że z brzuchem jako tako nie mam problemów.Ale to nie znaczy,że choroba mi nie dokucza.Bo sama nie wiem co gorsze..biegunka...ból brzucha czy kolejna operacja przecinania ropni okołoodbytniczych(lub w wargach sromowych).
Przepraszam za zmianę tematu.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 14 lis 2008, 14:28

zajrzyagenciara, na rozne fora o tematyce kobiecej np. tu

www.rozowoniebieskie.vot.pl lub
www.starania.net

Leczenie kobiety z PCO to przede wszystkim indukowanie owulacji jesli jej nie ma np. Clostilbegyt a takze leczenie inne przyczynowe czyli jesli niedobor progetseronu to np. Luteina :)

polecam NPR czyli robienie wykresow z podstawowej cieploty ciala ktora moze Tobie bardzo duzo powiedziec o twojej owulacji lub jej braku :)

Niedawno moja kolezanka z PCO urodzila synka a dwie inne sa w ciazy - takze chyba sie da :) ale przyznaje trzeba duzo zaparcia :)
Obrazek

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 18 lis 2008, 10:35

Chodzi o to że moi znajomi i z placu robią wszystko to co pisałam wcześniej i są ZDROWI a Ja uważałam zawsze to co jadłam , ćwiczyłam na w-f ( a teraz moja sprawność fizyczna to najniższa z wszystkich znajomych). Już nie pisze o tym, że ta choroba to nie jedyna choroba u mnie. Dlaczego więc niektózi nie dbają o zdrowie a są zdrowi i super fizycznie?

[ Dodano: 20-11-2008 ]
mam pytanie. 2 pażdziernika miałam robioną cytologię. Wysłano tą próbkę do jakieś poradni chyba w Zabrzu bo z mojej poradni tam wysyłają. MIałam po wynik przyjść po 30 dniach. Zadzwoniłam i dowiedziałam się że wszystkie kobiety które były tego samego dnia dostały już wynik mój jeszcze NIE dotarł. Miałam więc zadzwonić po 16 listopada. Zadzwoniłam wczoraj i dowiedziałam się, że mój wynik wysłali do Szpitala do PROKTOLOGA. Pytanie tylko dlaczego? Ginekologia a proktologia to co innego. Najlepsze jest to, że poszło to do szpitala w którym NIE jestem zarejestrowana i nigdy tam nie byłam. Więc czy może ktoś wie o co tu chodzi??? Wiem tylko że za 3 tygdnie zaś mam dzwonić :mad:
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
LaStella81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: LaStella81 » 27 lis 2008, 19:33

Poza chorobą CU mam jeszcze PCOS z którym walczę i walczę i nawet wygrywam.
Kilka lat temu przy PCOS miałam też bardzo wysoki poziom prolaktyny :(
Ale przyznam też że od czasu do czasu miewam silne bóle brzucha i wtedy do końca nie wiem czy to może jajnik czy może wyrostek się buntuje :cry:
Ostatnio zmieniony 20 gru 2008, 13:28 przez LaStella81, łącznie zmieniany 1 raz.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 13 gru 2008, 23:25

3 Grudnia zadzwoniłam do poradni Ginekologicznej i dowiedziałam się, że nastąpiła pomyłka. Babka przy rejestracji się pomyliła i zamiast powiedzieć do szpitala do GINEKOLOGI powiedziała do szpitala do PROKTOLOGA poszedł mój wynik badań. Ale wyniku nadal NIE było kazali zadzwonić za tydzień
Zadzwoniłam 10 Grudnia i dowiedziałam się jakimś cudem długo wyczekiwany wynik badań z CYTOLOGI.
Zastanawia mnie tylko jak można aż tak się pomylić i podać błędną informację. Ja potem przez ponad dwa miesiące byłam zdenerwowana co się ze Mną dzieje. :smutny:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: ewkunia » 14 sty 2009, 20:14

a nie masz nadżerki przypadkiem?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: ewkunia » 14 sty 2009, 20:31

kurcze,zapytaj Ranki, co moze być powodem... a nie bierzesz nowych leków? lub coś?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 14 sty 2009, 20:43

kota, moze powinnaś zrobić wymaz ? lub jakieś badania na bakterie? Ja od kiedy zaczełam brać cilest miałam te problemy, ale gdy pojawiła się ta choroba CU zapalenia i grzybice mam mam bardziej mocniejsze i częściej. U mnie ginekolog powiedział, że nasza choroba to powoduje.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 sty 2009, 22:57

kota, w czasie miesiaczki objawy ustepuja jesli chodzi o stany zapalne. Niestety tego typu schorzenia moga wystepowac przy braniu np. hormonow, sterydow itp.
Ja tez po szpitalu sie meczylam, na razie mam spokoj. Przy biegunkach tez moga sie nawracac stany zapalne niestety.
Proponuje zadbac o flore bakteryjna, czyli np. Lactovaginal, bo to moze byc skutek "swedzenia", a niekoniecznie infekcja. Jesli zaczyna Cie swedziec uzywaj plynu do higieny intymnej delikatnego, masc miej w domu Clotrimazolum i wlasnie co jakis czas cos na flore bakteryjna.
Jesli zaczna sie powazniejsze objawy, jak np. rybi zapach, dziwny kolor uplawow zrob wymazy pod katem bakterii.

Joanna23
Doświadczony ❃

Post autor: Joanna23 » 14 sty 2009, 23:22

gdyby cos polecam czopki Dopochwowe PROPOLIS są bez recepty za 10szt płaciłam 13,70 ale są apteki gdzie płaci się wiele mniej za nie. Wskazania : nadżerki szyjki macicy, stany zapalne pochwy na tle grzybiczym i BAKTERYJNYM. Mi One pomogły w dni świąt, gdzie miałam swędzenia i szczypanie. Może i Tobie pomogą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”