kobiece sprawy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: kobiece sprawy

Post autor: magda281 » 04 mar 2009, 13:24

Joanna23 pisze:Ja miewałam bardzo często zapalenie ale to odrazu bolało mnie wszystko i szczypało na dole. Teraz tak nie jest.
Mnie nic nie bolało i nie szczypało,nawet teraz.Zależy pewnie jakie zapalenie :wink: U mnie jest zawsze objawem plamienia lub upławy(czyli taki brązowy śluz)
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 05 mar 2009, 15:53

Dostałam okres
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 07 mar 2009, 00:23

Aaajjjjjj...teraz ja ... swędzi, piecze, szczypie...i jak na złość nie mam nic w domu teraz , na - już, aby sobie ulżyć... :shy: :help: ... chyba zaraz obłożę się lodem ... w miejscu usiedzieć nie mogę ...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie

Post autor: paubom » 13 mar 2009, 12:38

To świetna informacja zwłaszcza że zaprzecza zabobonom o piątku 13 :wink:
"a nadzieja budzi się i zasypia..."

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 13 mar 2009, 13:31

magdalene pisze:Nie poszłam w lutym, a w marcu... w każdym razie właśnie dzwonili z gabinetu i wyszła II grupa :mrgreen: . Na kolejną cytologię mam się zgłosić za pół roku.
bardzo dobrze ale ja i tak dla świętego spokoju bym zrobiła HPV :wink: poza tym ja 2 grupę leczę bo jednak to nie 1gr. :smutny:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 mar 2009, 13:42

magdalene pisze:wszędzie jest napisane iż pierwsza lub druga grupa to wynik prawidłowy.
II grupę mają kobiety, które przeszły w życiu jakąś infekcję np. grzybicę. Tak mi gina mówiła.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 13 mar 2009, 20:57

A ja przez 4 dni kurowałąm się kremem clotrimazolum i globulkami lactovaginal - i mój problem minął :)
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽

Post autor: paubom » 16 mar 2009, 07:44

Ja od kiedy pamiętam mam zawsze 2 gr. Zresztą mój gino stwierdził, że to nawet zależy od tego w jakim dniu cylku był wymaz pobierany. Druga sprawa, że grzybki to ja co i rusz zwalczam...

Joanna23
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 05 kwie 2009, 14:21

Zaś mi się pojawiło zapalenie :( ale już nawet od czego :( brałam dużo tabletek na zapalenie gardła. Tylko, że gardło nie wyleczone a na dodatek dostałam te zapalenie i ząb mi się ukruszył :( ( ale to już co innego).
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 05 kwie 2009, 21:34

II grupa to bardzo dobry wynik jesli nie towarzyszy jej zadna infekcja. jesli towarzyszy to sie leczy.

ja mialam II grupe a potem przeszlam na I - mimo ze infekcje grzybicze towarzysza mi czesto.

a kolejne cytologie wykonuje sie co 3 lata, wg zalozen NFZ i wg wytycznych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 06 kwie 2009, 23:08

Znow powrocila infekcja ;/ eh ...w związku z tym musiałam iść dzis do 'pierwszego-lepszego' lekarza, ktory bedzie mogł mnie przyjac, bo moja p.dr ma terminy na pażdziernik !! Co ja tam przeżylam... Wchodze do gabinetu, a tam facet przed 60 tką, wygladajacy jakby dopiero co zszedł z rusztowania...brudne, rozciapciane adidasy, szary fartuch ... i w ogole sprawiajacy wrazenie - na pewno nie lekarza... Drżąc siadłam na fotelu ... najpierw dostalam po głowie, że jak ja siadam itd. Póżniej, podczas samego badania teksty typu : 'Taka dziewczyna i narzeczonego nie ma, to przecież marnujesz dziewczyno narzady idealne do sexu" ... Zerkałam tylko na drzwi, i myślałam, że jeszce jeden tekst i autentycznie dostanie kopa ... Póżniej upierał sie , że musi zbadać mi piersi, ale gwałtownie wstałam mówiąc, że nie ma takiej potrzeby. Ogólnie zupelnie nic konkretnego mi nie powiedział, dal mi receote i kazał sie pokazać po świetach - jego niedoczekanie...więcej się tam nie pokaże. Wyszłam trzęsąc się ... obleśny, stary dziad !!

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
paubom
Początkujący ✽✽

Post autor: paubom » 07 kwie 2009, 06:53

A fe co za dziad... Swoją drogą straszne u was kolejki do ginia. U mnie też co prawda skończyły się stare czasy, że przychodzę i jestem przyjęta, ale na wizytę czeka się ok 1 miecha a nie pół roku... Co prawda jak byłam ostatnio w potrzebie to oczywiście musiałam skorzystać z prywatnej wizyty...

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 07 kwie 2009, 12:10

jak kiedyś zgłosiłam się do państwowego, do którego w razie nagłych wypadków można się "dopisać" w dniu przyjmowania jak się ładnie uśmiechnie do pani położnej przyjmującej zapisy... ale położna się zmieniła i usłyszałam, że "nagły wypadek" (a mnie wszystko bolało, szczypało i ledwo siadałam) to jest zagrożona ciąża, a nie jakaś infekcja - czyli wg państwowych "norm" dopiero jak grzyb czy cokolwiek innego mnie zje mam szansę wejść do lekarza...
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 30 kwie 2009, 16:50

Wcześniej w tym wątku było o PCOS, więc zadam moje pytanie tu.
Kiedy rozwija się ta dolegliwość? czy od wieku dojrzewania, czy może później, w dowolnym momencie życia?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 30 kwie 2009, 20:57

ja miałam pierwszy raz spużniony okres aż o tydzień po tym okresie dostałam dziwnych upławów poszłam do ginekologa powiedziała że mam brać czopki i dała do łykania jakąś tabletkę w kapsułce.skończyłam brać i nic sie nie zmieniło kurde niewiem co robić?
:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy Kobiece”