Takie tam kobiece ;)

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Julka
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2007, 11:11
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Takie tam kobiece ;)

Post autor: Julka » 02 maja 2007, 12:11

Czy ktoś (któraś z forumowiczek) w trakcie brania sterydów miała problemy z okresem? Jestem od 1,5 miesiąca na encortonie, dawkę zaczęłam od 30 mg, po 3 tygodniach rozpoczęłam zmniejszanie o 5 mg tygodniowo. Oprócz tego biorę tabletki antykoncepcyjne. W przerwie mój organizm zachowywał się tak, jak w trakcie okresu, ale bez krwawienia. Możliwość poczęcia potomka wykluczyłam, i zaczęłam nowe opakowanie tabletek. Wszytsko jest w porządku, tylko piersi mam jak u najwielkopierśnej! Tylko mój ukochany jest w siódmym niebie, bo dla mnie to bolesny syndrom. Czy powinnam się martwić?

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Takie tam kobiece ;)

Post autor: aleksandra12 » 02 maja 2007, 14:33

Nie wiem, czy powinnaś. Ja przy Metypredzie w ogóle przestałam mieć okres na prawie trzy miesiące, do tego musiałam odstawić antykoncepcję, więc doszedł efekt odstawienia. Ale analizując to razem, mój gastrolog i ginekolog doszli do wniosku, że przy sterydach jest to bardzo możliwe i że dają organizmowi czas. Stąd polecam konsultację z ginekologiem.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Takie tam kobiece ;)

Post autor: ranka » 02 maja 2007, 16:59

przy braniu tabletek antykoncepcyjnych piersi powiekszaja rozmiar,ale po skonczeniu przyjmowania "wracaja na swoje miejsce".
natomiast co do okresu...wazne od kiedy bierzesz tablety.jesli jest to twoj pierwszy cykl z antykami to ze nie dostalas okresu jest to rzecza normalna i tak moze byc,aczkolwiek jesli to sie powtorzy w nastepnym radze udac sie do lekarza.
co do sterydow to moga one powodowac brak miesiaczek.
pozdr
Obrazek

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Posty: 682
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: torun

Re: Takie tam kobiece ;)

Post autor: manka » 04 maja 2007, 13:10

tez miałam encorton i lek.gin. poradził przestac lykac tabsy anty bo encorton to tez hormony a kazdehormony mogą powodować różne zmiany w organiźnie teraz to juz nie zabieram sie wogule za tabsy anty bo to calkiem bez sensu przy moich biegunkach i takich tam , ale tak czt tak najlepiej skonsultowac sie z ginem

pzdr
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Aneta K.
Debiutant ✽
Posty: 27
Rejestracja: 27 kwie 2007, 20:34
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

brak okresu po enkorthonie

Post autor: Aneta K. » 04 maja 2007, 16:58

Mam CD i odstawiłam enkorton pod koniec marca przy dawce 5 mg i wóczas miałam okres, który po całkowitym już odstawieniu sterydu trwał jeszcze około 2 tyg.Następnie prze miesiąc pojawiało się nagłe krwawienie, które ustawało równie nagle. Teraz w ogóle nie mam okresu. Byłam u ginekol. i on stwierdził, ze nic złego nie widzi. Czy któraś z Was miałą podobną sytuację? I kiedy okres pojawił się ponownie.
aneta

Julka
Debiutant ✽
Posty: 24
Rejestracja: 27 kwie 2007, 11:11
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Re: Takie tam kobiece ;)

Post autor: Julka » 07 maja 2007, 10:12

Jeszcze nie wiem, bo od czasu brania encortonu moje funkcje kobiece ustały i to pomimo nie odstawienia tabletek. Po przeczytaniu postów udałam się jednak do ginekologa (jakoś wcześniej o tym nie pomyślałam ;) i niestety okazało się w badaniu cytologicznym, że pojawiły się jakieś torbiele, a okresu nie miałam i raczej nadal nie będę miała, bo endometrium jest zbyt cienkiutkie.
Nie wiadomo skąd te zaburzenia- czy to wynik reakcji na encorton, czy też może nie wchłaniam tabletek??? Obraz jest bowiem w części taki, jakby antykoncepcja nie działała.
Obecnie wszytskie wysiłki zmierzają do wywołania okresu, w wyniku którego torbiel może zniknąć. Zobaczymy. Na razie nie zamierzam się martwić-inna część ciała, niż jelita, mnie nie przestraszy!!!
Ale i tak-przechodzę na plastry. Dziwne, że jakoś wcześniej żaden z moich ginekologów na to nie wpadł :)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Takie tam kobiece ;)

Post autor: ranka » 07 maja 2007, 14:58

Aneto to dosc dziwne ze lekarz ginekolog nie zrobil ci USG,jesli masz tak nieregularne krwawienia.. :neutral:
Obrazek

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 728
Rejestracja: 12 sty 2007, 19:34
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Takie tam kobiece ;)

Post autor: Alishia » 07 maja 2007, 16:33

Moze fakt,że bierzesz właśnie antykoncepcyjne tabletki razem z e. ma coś z tym wspólnego.Dobrze by było poradzić się lekarzy.Może nie powinno się mieszać tych tabletek,albo trzeba by zmienić tab. antykoncepcyjne.

Zablokowany

Wróć do „Problemy Kobiece”