Strona 1 z 1

Takie tam kobiece ;)

: 02 maja 2007, 12:11
autor: Julka
Czy ktoś (któraś z forumowiczek) w trakcie brania sterydów miała problemy z okresem? Jestem od 1,5 miesiąca na encortonie, dawkę zaczęłam od 30 mg, po 3 tygodniach rozpoczęłam zmniejszanie o 5 mg tygodniowo. Oprócz tego biorę tabletki antykoncepcyjne. W przerwie mój organizm zachowywał się tak, jak w trakcie okresu, ale bez krwawienia. Możliwość poczęcia potomka wykluczyłam, i zaczęłam nowe opakowanie tabletek. Wszytsko jest w porządku, tylko piersi mam jak u najwielkopierśnej! Tylko mój ukochany jest w siódmym niebie, bo dla mnie to bolesny syndrom. Czy powinnam się martwić?

Re: Takie tam kobiece ;)

: 02 maja 2007, 14:33
autor: aleksandra12
Nie wiem, czy powinnaś. Ja przy Metypredzie w ogóle przestałam mieć okres na prawie trzy miesiące, do tego musiałam odstawić antykoncepcję, więc doszedł efekt odstawienia. Ale analizując to razem, mój gastrolog i ginekolog doszli do wniosku, że przy sterydach jest to bardzo możliwe i że dają organizmowi czas. Stąd polecam konsultację z ginekologiem.

Re: Takie tam kobiece ;)

: 02 maja 2007, 16:59
autor: ranka
przy braniu tabletek antykoncepcyjnych piersi powiekszaja rozmiar,ale po skonczeniu przyjmowania "wracaja na swoje miejsce".
natomiast co do okresu...wazne od kiedy bierzesz tablety.jesli jest to twoj pierwszy cykl z antykami to ze nie dostalas okresu jest to rzecza normalna i tak moze byc,aczkolwiek jesli to sie powtorzy w nastepnym radze udac sie do lekarza.
co do sterydow to moga one powodowac brak miesiaczek.
pozdr

Re: Takie tam kobiece ;)

: 04 maja 2007, 13:10
autor: manka
tez miałam encorton i lek.gin. poradził przestac lykac tabsy anty bo encorton to tez hormony a kazdehormony mogą powodować różne zmiany w organiźnie teraz to juz nie zabieram sie wogule za tabsy anty bo to calkiem bez sensu przy moich biegunkach i takich tam , ale tak czt tak najlepiej skonsultowac sie z ginem

pzdr

brak okresu po enkorthonie

: 04 maja 2007, 16:58
autor: Aneta K.
Mam CD i odstawiłam enkorton pod koniec marca przy dawce 5 mg i wóczas miałam okres, który po całkowitym już odstawieniu sterydu trwał jeszcze około 2 tyg.Następnie prze miesiąc pojawiało się nagłe krwawienie, które ustawało równie nagle. Teraz w ogóle nie mam okresu. Byłam u ginekol. i on stwierdził, ze nic złego nie widzi. Czy któraś z Was miałą podobną sytuację? I kiedy okres pojawił się ponownie.

Re: Takie tam kobiece ;)

: 07 maja 2007, 10:12
autor: Julka
Jeszcze nie wiem, bo od czasu brania encortonu moje funkcje kobiece ustały i to pomimo nie odstawienia tabletek. Po przeczytaniu postów udałam się jednak do ginekologa (jakoś wcześniej o tym nie pomyślałam ;) i niestety okazało się w badaniu cytologicznym, że pojawiły się jakieś torbiele, a okresu nie miałam i raczej nadal nie będę miała, bo endometrium jest zbyt cienkiutkie.
Nie wiadomo skąd te zaburzenia- czy to wynik reakcji na encorton, czy też może nie wchłaniam tabletek??? Obraz jest bowiem w części taki, jakby antykoncepcja nie działała.
Obecnie wszytskie wysiłki zmierzają do wywołania okresu, w wyniku którego torbiel może zniknąć. Zobaczymy. Na razie nie zamierzam się martwić-inna część ciała, niż jelita, mnie nie przestraszy!!!
Ale i tak-przechodzę na plastry. Dziwne, że jakoś wcześniej żaden z moich ginekologów na to nie wpadł :)

Re: Takie tam kobiece ;)

: 07 maja 2007, 14:58
autor: ranka
Aneto to dosc dziwne ze lekarz ginekolog nie zrobil ci USG,jesli masz tak nieregularne krwawienia.. :neutral:

Re: Takie tam kobiece ;)

: 07 maja 2007, 16:33
autor: Alishia
Moze fakt,że bierzesz właśnie antykoncepcyjne tabletki razem z e. ma coś z tym wspólnego.Dobrze by było poradzić się lekarzy.Może nie powinno się mieszać tych tabletek,albo trzeba by zmienić tab. antykoncepcyjne.