miesiaczka

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: miesiaczka

Post autor: manka » 17 sie 2007, 11:29

jest droga jak diabli :( bo kosztuje nawet kolo 1000 zł :( i właśnie tylko dlatego mam tą zwykłą - ale nie narzekam jak narazie choć lekarz mi powiedział że mirena jest 100 % skuteczna
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 02 lis 2007, 17:08

nie martw sie ja nie mialam miesiaczki przez encorton jak zeszlam z encortonu to miesiaczka wrocila

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 02 lis 2007, 17:17

a bralas wczesniej jakies sterydy?? bo mi miesiaczka zanikla jak schudlam( marzec) , sterydy zaczelam brac w maju dopiero nadal nie mialam miesiaczki, a we wrzesniu odstawilam encorton calkowicie i miesiaczka sie pojawila jak zeszlam do 5mg czyli pod koniec sierpnia .Znikla mi jak wazylam 43kg , wrocila jak wazylam 55kg

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 02 lis 2007, 18:03

Takie samo było podejście moich lekarzy. TEż byłam bardzo chuda, bez okresu, a potem na sterydach. Stwierdzono, że skoro w badaniach wszystko jest dobrze, to nie trzeba wywoływać miesiączki, żeby nie męczyć organizmu solidną dawką hormonów.
Zeszłam ze sterydów - miesiączka wróciła.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 02 lis 2007, 19:40

ogolnie to du[phaston i Luteina to jest to samo - progesteron.roznica jest tylko dla kobiet starajacych sie o ciąże.duphaston jest wtedy lepszy.to tak na marginesie. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 03 lis 2007, 12:32

Kiedy zaczęłam chorować nie miałam okresu przez ponad pół roku.Kiedy wyjechałam za granicę oczywiście okres wrócił(czemu zawsze tak jest,ze się okres na wyjeździe dostaje?:P)i to masakryczny.Również brałam sterydy i to przez nie miałam ten zastój.Ale spokojnie..po jakimś czasie doszłam do siebie,miesiączki miałam już regularne,krwawienie też.Tylko ostatnio zauważyłam(minęło już parę lat..),że mam strasznie bolące miesiączki... :/

ESka

Post autor: ESka » 03 lis 2007, 14:00

Miałam podobny problem. U mnie lekarze stwierdzili, że jak trochę przytyję to miesiączka wróci i tak też się stało. Zaobserwowałam u siebie, że jak moja waga spada poniżej 53 kilo to miesiączka mi znika, a jak przytyję to wraca.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: ewkunia » 29 lis 2009, 17:14

Ja nie mam miesiączki od dwóch miesięcy ;/ -a przytyłam już dawno. Nie było takich problemów nawet w zaostrzeniu;/ Nie biorę tabletek od roku(antyk.),azę zażywam od sierpnia zeszłego roku. Czekam na wizytę u lekarza. Czuję się jak wielka bomba hormonalna :(
Ostatnio zmieniony 29 lis 2009, 18:13 przez ewkunia, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 29 lis 2009, 17:56

u mnie rzeczywiscie tez od wagi pojawienie sie miesiaczki zalezało ,jak było w zaostrzeniu ponizej 50 kg to nie było ,po miesiacu i przytyciu przyszła
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Problemy Kobiece”