brak miesiaczki a antybiotyki .....

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: pomorskie
Kontakt:

brak miesiaczki a antybiotyki .....

Post autor: kasieek99 » 10 mar 2008, 12:12

Drogie panie mam do was pytanie. zrymowało sie :) Ponad tydzien temu powinnam dostac okres, zawsze mam regularny - no moze dzien,dwa sie spozni lub przyjdzie za wczesnie - a tu nic :( zawsze tez minimum 3-4 dni wczesnij czuje ze "nadchodzi" a teraz zero objawow miesiaczkowych. mialam ostatnio sporo stresow i przez tydzien w lutym zapalenie oskrzeli i bralam antybiotyki. czy to mogło opoznic miesiaczke ? antybiotyki mam głownie na mysli. czuje sie dobrze, zrobilam tez test ciazowy dzis rano wyszedł negatywny. zaczelam sie zastanawiac i troche niepokoic wiec prosze o opinie.
z gory dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: brak miesiaczki a antybiotyki .....

Post autor: goniusia » 10 mar 2008, 13:21

Nie denerwuj się to na pewno od antybiotyku,pamiętam jak kiedyś zastrzyki rozwaliły moją gospodarkę hormonalną i pierwszy raz(pomijając okres ciąży)okres opóżnił się o całe dwa tygodnie,poczekaj jeszcze parę dni jeżeli nie dostaniesz wybierz się do ginekologa,może coś się przyblokowało.Głowa do góry

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
Kontakt:

Post autor: kasieek99 » 11 mar 2008, 13:07

Dostałam okres :D z jednej strony sie ciesze, bo to znaczy, ze wszystko gra a ten tydzien spoznienia to widocznie stres lub antybiotyki. natomiast TAK mnie boli brzuch, ze momentami wolałabym widizec dwie kreseczki na tescie a nie jedna :lol:
w kazdym razie juz jestem spokojna. dzieki dziewczyny za wasze slowa, uspokoiły mnie wczoraj troche i moze dlatego dostalam ten okres :?: :neutral: bo sie odstresowalam.
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 11 mar 2008, 16:07

Musisz pamietac ze wszelkie antybiotyki i inne leki ,moga opozniac lub przyspieszac miesiaczke i tak samo owulacje.
to samo tyczy sie chorob np. przeziebien.
Obrazek

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 11 mar 2008, 20:01

kasieek99 pisze:natomiast TAK mnie boli brzuch, ze momentami wolałabym widizec dwie kreseczki na tescie a nie jedna :lol:
Tak często bywa, że im dłużej miesiączka się spóźnia tym bardziej boli, ja tak miałam prawie zawsze, mniej mnie bolało, jak miałam szybciej niż, jak pojawiała się po terminie. I chociaż byłam w ciąży i mam porównanie, to nie wiem, co jest lepsze w takim przypadku...ból minie po kilku godzinach, można łyknąć No-spę lub z jedną przeciwbólówkę, a ciąża, to jednak dziewięć miesięcy...i trzeba potem urodzić i też boli...I trzeba wiedzieć, że po antybiotykach, nawet czasami po lekkim przeziębieniu, przy stresie cykl się rozregulowywuje i musisz wszystko ustalać na nowo. Wszelkie wyliczenia, np. dni płodnych i niepłodnych biorą w łeb, trzeba ze wszystkim uważać...jednym słowem przewalone... :wink:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 12 mar 2008, 18:04

Antybiotyki mogą wpływać na miesiączkę.Sama jeszcze napisałaś,że miałaś jakiś stresy.Skoro na opóźnienie może wpływać klimat,zmęczenie itp to na pewno też stres i leki.
Kiedy ja zaczęłam się leczyć okresu nie miałam przez wiele długich miesięcy.Wyjechałam na obóz do Hiszpanii i jak to zawsze ma baba na wyjeździe..nagle tam okres musiałam dostać:D

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 13 mar 2008, 13:47

Właśnie miałam o tym napisać :) Nie dość ,że miałam antybiotyk to jeszcze stres był egzaminacyjny i to pewnie sprawia , że ciągle czekam i czekam na tą miesiączkę. Nawet w pewnym momencie przerażona robiłam sobie test, które obaw ciążowych nie potwierdził.

Ale faktycznie ten antybiotyk którego strasznie dużo miałam pewnie jest prowodyrem tej sytuacji , uf
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Problemy Kobiece”