Bolące jajniki, zapalenie przydatków oraz miesiączka

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
fiesta
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Bolące jajniki, zapalenie przydatków oraz miesiączka

Post autor: fiesta » 06 cze 2008, 12:48

Jakiś czas temu - ok 5 lat, przeszłam zapalenie jajników. Ponoć dobrze wyleczone, bo szybko zapalenie zostało wykryte. Zauważyłam z biegiem czasu pewne zmiany:
Pierwsza, to skrócenie miesiączki z 6 dni na...3. Lekarze ( konkretnie 2 ) twierdzą że to nic takiego, mam się cieszyć, że nie cierpię dłużej.
Druga zmiana dotyczy bolesności. Kiedyś zwijałam się z bólu bardzo, brałam nawet zastrzyki, bo zwracałam tabletki, które zresztą brałam coraz silniejsze. Teraz jest jakby inaczej , ból nadal jest ale zauważyłam iż co drugą mniej więcej miesiączkę jest obfitszy i bardziej bolący.
Od jakiegoś czasu bo zbliżeniu odczuwam pobolewanie jajnika. Ale nie zawsze tego samego. Odczucie to przechodzi ale martwi mnie no i boli.
Nie wspomnę już, że od czasu zapalenia, przy każdej owulacji i trochę przed jajniki dają mi do wiwatu tak, że właściwie zbliżenie wymaga ode mnie niezłych podchodów odprężenia. Potem już do miesiączki je czuje ale nie wciąż tylko tak napadowo.
Do tego jest fakt, iż, mimo tych pobolewań, staram się z mężem o dziecko od ponad pół roku i nic.
Lekarz stwierdził że mam..postarać sie jeszcze pół i wówczas przyjść , wtedy on zrobi badania, bo przyjmuje się że rok starań kwalifikuje na badania ale ja mam już 31 lat!
Oczywiście wspomniałam lekarzowi o moim CU ale nie było żadnej reakcji.
Czy macie jakieś podobne doświadczenia albo symptomy i jakie leczenie albo zalecenia dał wam lekarz.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Bolące jajniki, zapalenie przydatków oraz miesiączka

Post autor: doelli » 06 cze 2008, 16:39

Skoro masz tyle wątpliwości, to czemu nie pójdziesz do jakiegoś jeszcze mądrzejszego lekarza ginekologa? Jeżeli planujecie Dziecko, to chyba tym bardziej. Masz wątpliwości, więc takie coś wcale nie pomaga w pozytywnym nastawieniu się do oczekiwanej ciąży, dodatkowy stres i niepewność nie sprzyja w zajściu w ciążę.
Przemyśl, to jeszcze z drugą połową i wspólnie ustalcie - jeszcze jedna konsultacja albo luz i spokojnie starajcie się o potomstwo. :wink:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

fiesta
Początkujący ✽✽

Post autor: fiesta » 06 cze 2008, 17:32

Może i tak zrobię.
Ten ostatni to wybitny specjalista ginekolog , kurka w dziedzinie leczenia niepłodności, docent! może powinnam wybrać jakiegoś lekarza z mniejszym hierarchicznie opisem przed nazwiskiem.. Do 3 razy sztuka;-) szkoda tylko że te wizyty tyle kosztują a ja po nich wcale nie jestem spokojniejsza. No i te bóle..;-( O nie najbardziej mi chodzi. Nie pomagają nam przy zbliżeniach.
Ale i tak jeśli któraś miała lub ma podobne obawy, proszę piszcie.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 06 cze 2008, 18:19

Czasami jest tak ze zapalenie przydatkow ( bo takowe mialas),moze powodowac zrosty okolojajowodowe i wtedy czasami czuc owulacje z jajnika gdzie te zrosty sa.ale nie zawsze musza byc zrosty,bo czasami tak juz jest ze boli w tej okolicy.
jesli boli po owulacji to nie musi byc patologia bo casami boli cialko zolte i tez jest to fizjologia.

Na pewno warto udac sie do ginekologa i to jak tutaj sugeruja od spraw nieplodnosci,zrobic USG najlepiej wtedy jak ciebie boli i najlepiej przed owulacja zeby zobaczyc jak rosnie i czy rosnie pecherzyk.
polecam tez pomiary temperatury chociaz przez dwa cykle zeby zobaczyc czy sa skoki sugerujace owulacje :)ja stisuje i bardzo polecam :)
Obrazek

fiesta
Początkujący ✽✽

Post autor: fiesta » 06 cze 2008, 20:13

ranko, wiesz że powiedziałaś mi to samo co on a ja to olałam.. poleciał mi mierzyć temperaturę.. Hm może jednak coś w tym jest. Zrobię tak jak sugerujesz. Dzięki.
P.S. Pobolewanie w okolicy jajników odczuwam przed owulacją, w trakcie , no i po w sumie aż do miesiączki. Nie jest to ból ciągły ale takie ściskanie dość nieprzyjemne.

Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: OLINA » 06 cze 2008, 20:40

fiesta pisze:Oczywiście wspomniałam lekarzowi o moim CU ale nie było żadnej reakcji.
wydaje mi się, ze powiazanie miedzy CU a problemami kobiecymi<okresem, jajnikami itd> jest duze. Ja też tułam się po rożnych lekarzach i kazdy mowi to samo- to nie jest mozliwe...
Ja jakos w to nie wierzę....
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: doelli » 07 cze 2008, 00:03

Ale mierzenie temperatury nie zawsze daje rozwiązanie, chyba, że masz w miarę unormowany czas pracy, bo powinno się ją mierzyć w tym samym czasie i czasami głupie przeziębienie może zaprzepaścić wszystko, ale skoro coś takiego proponują, to spróbować trzeba, staraj się też myśleć pozytywnie i może przestań myśleć, że musisz zajść w ciążę...boli, to boli, skoro taki specjalista mówi, że trzeba jeszcze poczekać, to wyluzuj i nie myśl intensywnie o tym, że musisz zajść w ciążę..., może wypad we dwoje na luzie mniej więcej w czasie owulacji...nie myśl o tym spróbuj zapomnieć i ciesz się tym, że jesteście we dwoje i jest spoko...
doelli

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 07 cze 2008, 09:25

No niestety lekarze tak podchodzą do sprawy.Każą starać się rok i dopiero wtedy zlecają badania :-))) Dotyczy to nawet lekarzy prywatnych. My z mężem też długo staraliśmy się o dziecko. W końcu sama wzięłam się za siebie i porobiłam badania hormonów,poszłam też na monitoring cyklu. Wszystkie badania wyszły dobrze i zaszłam w końcu w ciążę. Ja też miałam dziwne pobolewania w okolicach owulacji,a nawet potem do okresu. Okazało się,że jajnik przyrósł mi do jelita /jakoś tak/,bo jedna lekarka to widziała,druga nie widziała.
Pozdrawiam
Megi

P.S. Jeśli nie chcesz czekać to zrób sobie podstawowe badania hormonalne w 2-3dc czyli FSH,LH, prolaktyna, potem 7 dni po owulacji progesteron /mam nadzieję,że się nie pomyliłam i jak coś to Ranka poratuje :wink: /. Będziesz miała już jakiś obraz sprawy. Mierze też temperaturę.Jeśli badania wyjdą dobrze to wtedy możesz iść na monitoring. Jeśli coś wyjdzie nie tak w badaniach wtedy jest sporo leków,które mogą pomóc,a lekarz jak pójdziesz do niego z badaniami,inaczej na to spojrzy. Acha, wszelkie badania najlepiej zacząć od badania nasienia.Jest to najprostsze badanie.Oczywiście faceci często mają opory, mój był chory,ale cóż nie miał wyjścia :wink:
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 07 cze 2008, 10:50

doelli, nie zawsze czlowiek przeziebia sie w owulacje bo tutaj glownie chodzi o to zeby zobaczyc czy jest fizjologiczny skok progesteronu.
owszem trzeba mierzyc po conajmniej 3 h snu i pod jezykiem albo waginalnie.polecam programy do zapisywania obserwacji,sa bardzo pomocne np. 28 dni.

co do hormonow ja polecalabym najpierw udanie sie do lekarza ktory zaproponuje badania a potem dopiero ich robienie.

a wyluzowanie coz...tak sie tylko latwo mowi bo jesli kobieta chce miec bardzo dziecko to gadanie o wyluzowaniu w niczym jej nie pomoze.
Obrazek

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 07 cze 2008, 16:50

fiesta - w Poznaniu mogę poradzić dobrego lekarza. Jakby co - PW.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: doelli » 07 cze 2008, 22:34

ranka pisze: nie zawsze czlowiek przeziebia sie w owulacje
To prawda, ale warto pamiętać, że nawet głupie przeziębienie i cały trud idzie na marne.. Dobrze jest też obserwować śluz, podobno ten, który pojawia się dzień dwa przed miesiączką świadczy o tym, że owulacja miała miejsce, po prostu trzeba trochę poczytać i być cierpliwym,,, czasami wystarczy dwa, trzy miesiące, a czasami trzeba pobawić się dłużej...
A jeżeli chodzi o luz, wiele razy już okazało się, że jak przestaje się myśleć na siłę o dziecku, to właśnie wtedy się pojawia..., więc niech sobie coś na ten temat poczyta i pozytywnie myśli, wiadomo, iż pojawia się już strach, że coś jest nie tak, ale trzeba zawsze mieć nadzieję i w dalszym ciągu polecam pozytywne myślenie... :wink:
doelli

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 07 cze 2008, 22:50

nie zawsze idzie na marne :)
bo jeszcze oprocz temperatury bierze sie pod uwage jak mowisz sluz i objawy owulacji.tez sie staramy o dziecko i troche juz siebie naobserwowalam :)

tak naprawde sluz moze byz tez w cyklu bezowulacyjnym.takowe juz widzialam.

co do wyluzowania to mysle ze tak naprawde nie da sie tego zrobic bo nie jest to latwe.
zwlaszcza jak osoba jest juz po 30 i wie ze czas leci nieublaganie co jest dla kobiet szczegolnie niekorzystne.
Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 07 cze 2008, 23:49

ale to bylo pierwsze dziecko?
Obrazek

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: doelli » 13 cze 2008, 23:35

ranka,
Myślę, że każda z nas ma swój czas na uroki bycia Mamą i tego Wam kobiety życzę, bo to są emocje i przeżycia, których się nie zapomina do końca życia. :super:
doelli

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 14 cze 2008, 11:23

doelli ,pewnie tak :)

tylko czasami sie czlowiek zastanawia dlaczego nie juz,nie teraz jak my chcemy,bo przeciez niektore kobiety zachodza od razu...
mysle ze juz nie ma co sie zastanawiac tylko udac sie na porade specjalistyczna co czynie :)
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Problemy Kobiece”