CU,mięśniaki, PCO

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dżelka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

CU,mięśniaki, PCO

Post autor: dżelka » 15 wrz 2008, 13:37

Witam

4 lata temu usunięto mi 2 mieśniaki macicy. Pół roku później zdiagnozowano CU i od tego czasu mam wrażenie, że moje jelitka mają się coraz gorzej... Ostatnio na wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że na macicy pojawił się nowy mięśniak a jakby tego było mało odkryto u mnie zespół policystycznych jajników... Troche tego dużo:( A najgorsze,że ostatnio mój doktor włączył mi do 4x 2 tabl ASAMAX-u 500 mg i 1 czopku SALOFALK-u 250 mg jeszcze METYPRED 16 mg. CZAS UCIEKA A JA CHCE MIEĆ DZIECKO. NIESTETY CZAS DZIAŁA NA MOJĄ NIEKORZYŚĆ!!!! POMOCY CO MAM ROBIĆ? Wiem, że sterydów nie można odstawić z dnia na dzień, a po odstawieniu trzeba odczekać jakiś czas zanim rozpocznie się starania o maleństwo. Mięśniak rośnie, jelita szaleją a ja dostaje świra na punkcie malutkich nóżek i widoku kobiet w ciąży!!!!!

nie pisz tego samego postu w kilku miejscach.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2008, 14:57 przez dżelka, łącznie zmieniany 1 raz.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: CU,mięśniaki, PCO

Post autor: Natalka » 15 wrz 2008, 13:54

dżelka pisze:Wiem, że sterydów nie można odstawić z dnia na dzień, a po odstawieniu trzeba odczekać jakiś czas zanim rozpocznie się starania o maleństwo.
tu masz informacje na temat stosowania leków w ciąży
http://nzj.iimcb.gov.pl/ciaza.html
można brać sterydy w ciąży.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 wrz 2008, 18:35

przyczyny problemow nie beda lezec w sterydach tylko w miesniakach i PCO
Obrazek

dżelka
Debiutant ✽

Post autor: dżelka » 22 wrz 2008, 10:43

Sorki, że tak Was męczę, ale sami rozumiecie...
Na ulotce METYPRED-u jeśli chodzi o używanie leku w ciąży widnieje kategoria C (myślałam, że podaczas jego przyjmowania i jakiś czas po tym powinnam uważać aby nie zajść w ciąże), a z Waszych wypowiedzi wynika, że jeśli biorę mieszankę ASAMAXU, SALOFALKU i METYPRED to mogę starać się o dzidziusia bez obawy, że leki spowodują jakieś wady rozwojowe u maleństwa.
Proszę o jakieś rady.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 22 wrz 2008, 18:42

mozesz bez obaw

a po co ty bierzesz Asamax i Salofalk razem skoro to jest to samo ?
Obrazek

dżelka
Debiutant ✽

Post autor: dżelka » 23 wrz 2008, 08:02

Wszystkie badania wskazują, że w moim przypadku proces zapalny obejmuje końcowy odcinek jelita grubego, i najszybsze działanie dają czopki. Tylko stosuje je już od dłuższego czasu i momentami nie moge siadać już na przysłowiowych czterech literach... dlatego czopek stosuje jeden i na noc a ASAMAX łykam.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 23 wrz 2008, 18:08

aha a ja myslalam ze Salofalk tez w tabletkach bierzesz :lol: ( chyba naprawde zle ze mna :roll: )

sprobuj stosowac tez Salofalk rano :) a jak sie poprawi to wrocisz do jednego :)
Obrazek

dżelka
Debiutant ✽

Post autor: dżelka » 23 wrz 2008, 19:13

Nie daje mi spokoju ta ulotka od METYPRED-u cyt. :"(...) w pierwszym trymestrze ciąży wywiera silne działanie teratogenne, szczególnie powodując rozszczepienia podniebienia"....
A przy okazji chciałam spytać o szczepionkę przeciw żółtaczce typu B podczas przyjmowania sterydów. Co prawda czytałam już o tym na forum ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Dwie wcześniejsze dawki szczepionki mam już za sobą, teraz została mi trzecia. Chyba mogę ją przyjąć bez żadnych obaw....
P.S. Pytam Was a nie ginekologów czy gastroenterologów bo macie za sobą bogate doświadczenia, o wiedzy na temat CU czy CD nie wspomnę.... Lekarze wciąż nie wiele wiedzą.... a szkoda....:(

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 23 wrz 2008, 20:39

co do szczepienia to na pewno mozesz.

co do sterydow tez mozesz sie starac. terydy sa bezpieczne w ciazy, tylko czasami trzeba zmodyfikowac dawke.
spokojnie - moze jutro cos poszukam i ci tu wkleje :)
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 wrz 2008, 10:30

Ja jak katarynka - o dziecko należy starać się w remisji. Jeśli zaś jesteś sterydozależna, a zmiany masz tylko w odbytnicy i esicy to nalepiej przyjmować sterydy we wlewkach, piance lub czopkach. Najlepszy budesonid w piance - w Polsce niedostępny.
Co do sterydów w ciązy to polecam poradnik, który na stronach znajdzie się lada chwila.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Problemy Kobiece”