Sterydy a test ciążowy

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
loki_babola
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Sterydy a test ciążowy

Post autor: loki_babola » 31 paź 2009, 10:42

Witam. Mam pytanie, czy encorton moze fałszować wynik testu ciążowego? chodzi mi o wynik dodatni, gdy nie jest się w ciąży. Jeden z ginekologów, u którego byłam powiedział,że to mozliwe.Dla mnie to nowa informacja. Jestem ciekawa, czy również się z taką teorią zetkneliscie :)

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Sterydy a test ciążowy

Post autor: kasinp » 31 paź 2009, 12:23

tyle znalazłam w google:

Jakie czynniki wpływają na wynik testu ciążowego?

1. Zbyt wczesne wykonanie testu ciążowego (dla uzyskania właściwego wyniku należy stosować się do instrukcji obsługi testu, najbardziej wiarygodne są testy wykonane najwcześniej w dniu przewidywanej miesiączki).
2. Przyjmowanie leków hormonalnych zawierających hCG (gonadotropinę kosmówkową) - należy odczekać co najmniej 14 dni od momentu przyjęcia hormonu.
3. Przebyty poród lub poronienie - hormon hCG utrzymuje się w moczu nawet do kilku tygodni po porodzie lub poronieniu. Wynik jest wiarygodny po odczekaniu 6 tygodni lub wcześniejszym uzyskaniu wyniku negatywnego.
4. Stany patologiczne - nowotwór jajnika, wątroby lub cysty, choroby nerek, nadczynność tarczycy oraz przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych i okres około menopauzalny. Wówczas w moczu może znajdować się gonadotropina kosmówkowa (hCG), która jest wykrywana przez test i daje fałszywy wynik pozytywny.
5. Ciąża pozamaciczna może powodować, że poziom hormonu hCG będzie niższy i niewykrywalny przez test. Wówczas można uzyskać fałszywy wynik negatywny.

loki_babola
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: loki_babola » 31 paź 2009, 12:33

dzieki, tylko, że takie informacje to sama potrafię znaleźć w internecie. Jest napisane o chorobach nerek i innych, a mnie ciekawi czy encorton ma na to wpływ a co za tym idzie wpływa na wynik testu.. suche teoretyczne informacje mi są niepotrzebne. Z doswiadczenia wiem,ze z nawet niewymienionych przez Ciebie przyczyn wynik testu moze byc pozytywny... ja nie o to pytałam...

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
Kontakt:

hmm

Post autor: kasinp » 31 paź 2009, 12:35

przepraszam ze chcialam pomoc , więcej sie nie odezwe. Nie ma za co!

( zapytaj rankę : z tego co wiem specjalizuje sie jako lekarz w ginekologii)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 31 paź 2009, 14:59

loki_babola, nie sadze zeby sam Encorton mial wplyw. Nie spotkalam sie nigdy z takim przypadkiem zeby zafalszowal na plus, czy tez na minus.
Jesli ktos taki przypadek zna to niech napisze, bo jestem ciekawa :roll:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 31 paź 2009, 20:46

kasinp dobrze ze sie odezwalas bo kazde informacje maja znaczenie i kazde moga pomoc.
aczkolwiek ja tez nie slyuszalam zeby sterydy mialay zafalszowac wynik ale znam osobe u ktorej wyszedl piekny pozytyw a w ciazy nie byla i zadnej patologii nie miala. dziwne nie?

test byl wadliwy pewnie:)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 31 paź 2009, 21:44

ranka pisze:ale znam osobe u ktorej wyszedl piekny pozytyw a w ciazy nie byla i zadnej patologii nie miala. dziwne nie?
Jestes pewna, ze to nie byla ciaza biochemiczna? Ja mysle, ze raczej tak bylo ;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 31 paź 2009, 22:52

ciaza biochemiczna jak dla mnie to wczesne poronienie i tyle.

ale nie bede tutaj o tym dyskutowac.
a ona robila test i byla super gruba krecha a beta w tym samym dniu wynosila 0.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 31 paź 2009, 23:07

ranka pisze:a beta w tym samym dniu wynosila 0.
Tzeba bylo tak od razu.
ciaza biochemiczna jak dla mnie to wczesne poronienie i tyle.
Owszem i wcale nie musi byc zauwazalne, bo jest za wczesniej, ale skoro beta byla 0, wiec cos nie tak. Moze kolezanka brala cos innego jeszcze, moze z jakis wzgledow miala hcg w moczu.

Zablokowany

Wróć do „Problemy Kobiece”