Mężczyźni.

czyli o problemach damsko-męskich, o przyjaźni w różnych odcieniach, a także o rodzinie.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

niby podobny temat , a jakze inaczej...

Post autor: obyty.z.cu » 11 sty 2009, 16:16

http://interia360.pl/artykul/prosze-was ... omoc,16694

"Kocham Ją, ale nadal nie wiem jak Jej i sobie pomóc."

bardzo ciekawe, takie spojrzenie mlodego czlowieka na zycie, na nieplanowana ciaze, i na koncu pytanie, czy on jest jeszcze malolatem czy juz mezczyzna ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: Mężczyźni.

Post autor: Alishia » 11 sty 2009, 22:08

Niektórzy ludzie tak po prostu mają.Nie umieją okazywać uczuć.Z różnych przyczyn..może tego nie lubią i nie byli tego nauczeni.Moja koleżanka też ma z tym problem.Faceci mogli ją adorować,a ona była najczęściej twarda jak kamień..aż się żal chłopaków robiło.I jest co jakiś czas znów sama..i oczywiście uważa,że z nią jest wsio okej.
Może Twój chłopak to ten sam typ?Piszesz,że dyskutowaliście na ten temat.A jakie były wnioski?czy on postanowił coś zmienić...i nic z tego sobie nie robi?czy tylko się "pokłóciliście"i dalej stoicie na tym samym?
Bywa i tak,że ktoś może nie okazywać zbytnio uczuć..ale to nie znaczy od razu,że nie czuje...

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 11 sty 2009, 22:48

Droga kota, przyznam Ci się , że ja w swoim 25-cio letnim życiu nie spotkałam jeszcze faceta. który z taką łatwością i lotnością mówi o uczuciach jak my ... Tak już jest, że mężczyźni nastawiają się na czyny , a nie na słowa. No, a z tego co piszesz to Twój ukochany staje na wysokości zadania i za każdym razem gdy go potrzebujesz jest przy Tobie, nawet w tak stosunkowo błahych sytuacjach jak wizyta u dentysty ;). Dlatego Moja Droga ... może nie bądź aż tak wymagająca i przymknij oczko na to , że w kwestii uczuć jest nieco milczący. Pomyśl sama co by Ci dał romantyk, który wszem i wobec obnosi się z miłością do Ciebie, ale w tych najważniejszych momentach, w tych w których najbardziej jest Ci potrzebna jego obecność to jego po prostu nie ma ? Ty jesteś sama, sama przeżywasz swoje trudne chwile, ale on co jakiś czas wraca i mówi jak mocno Cię kocha ;). Trochę przejaskrawiam oczywiście, ale to po to aby uświadomić Ci, że jesteś szczęściarą, że masz takiego chłopaka, na którego możesz liczyć. I to właśnie jest sposób w jaki On okazuje Ci swoją miłość. Także proponuje biegnij do niego szybko ( no może nie teraz , bo już późno ;) ), ale przy najbliższej okazji wyściskaj go mocno , bo jest tego wart . Trzymaj się maleńka :*
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

lucypah
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: lucypah » 12 sty 2009, 10:01

Cinimini pisze:Droga kota, przyznam Ci się , że ja w swoim 25-cio letnim życiu nie spotkałam jeszcze faceta. który z taką łatwością i lotnością mówi o uczuciach jak my ... Tak już jest, że mężczyźni nastawiają się na czyny , a nie na słowa.
ja mowie na to: po czynach ich poznacie ;p , no bo jednak lepiej byc, zrobic cos dla tej kochanej osoby niz tylko zucac slowa, tak wiem.... najlepiej jedno i drugie, ale tak dobrze nie ma :lol:
jak ja slysze jak jakis kolega mowi do swojej dziewczyny kocham cie itd, a potem przy nas jak jej nie ma, ale to :cenzura:, k... j.... i inne niecenzuralne, to sie tak zastanawiam po co on to mowi ?? i w takim razie co dla wielu znacza te slowa: kocham cie, dlatego ja bardzo zadko je mowie, ale jak juz powiem, to przynajmniej znacza to co powinny, bez udawania

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 12 sty 2009, 11:11

Cinimini pisze:za każdym razem gdy go potrzebujesz jest przy Tobie, nawet w tak stosunkowo błahych sytuacjach jak wizyta u dentysty
ze wszystkim sie zgadzam, ale tu protestuje !!
wizyta u dentysty to wcale nie jest BLACHE przedsiewziecie :razz:
to wielki stres :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 12 sty 2009, 17:02

Cinimini pisze:Pomyśl sama co by Ci dał romantyk, który wszem i wobec obnosi się z miłością do Ciebie, ale w tych najważniejszych momentach, w tych w których najbardziej jest Ci potrzebna jego obecność to jego po prostu nie ma ? Ty jesteś sama, sama przeżywasz swoje trudne chwile, ale on co jakiś czas wraca i mówi jak mocno Cię kocha ;) .
Jakbym czytala historie z mojego zycia. Faktycznie lepiej jak chlop milczy, a nadrabia czynami, bo jesli jestesmy sami wtedy, kiedy potrzebujemy tej najwazniejszej osoby to naprawde boli.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 12 sty 2009, 17:25

Olimpijka pisze:Jakbym czytala historie z mojego zycia
A ja pisałam historie ze swojego...
Miałam takiego delikwenta, który mi listy , wiersze pisał...a podczas mojego dwókrotnego pobytu w szpitalu ani razu mnie nie odwiedził... Mam całą masę podobnych przykładów, dlatego, wiem, że takie 'piękne słowa' w rzeczywistości są nic nie warte.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 12 sty 2009, 21:19

Zenobius pisze:Sa warte, duzo - ale tylko jezeli sa poparte czynami ;-) i dopiero jak do czynow dochodzi to mozna czlowieka sprawdzic.
Dokladnie tak.

Moj byly niektore slowa czynami popieral i to bylo piekne, ale problem byl taki, ze byl pracoholikiem i pracowal, wyjezdzal coraz wiecej i wiecej... i jak cos sie dzialo, potrzebowalam zeby mnie przytulil to niestety nigdy go nie bylo.
Mam nadzieje, ze juz nigdy w zadnym zwiazku mi sie cos takiego nie przydarzy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 12 sty 2009, 21:37

Olimpijka pisze:ale problem byl taki, ze byl pracoholikiem i pracowal,
Olimpijka pisze: i jak cos sie dzialo, potrzebowalam zeby mnie przytulil to niestety nigdy go nie bylo.
:oops: sorki...jak w dowcipie,.na imie mi Zy...i...bylem pracoholikiem...
choc jestem juz ciut starszy..duze ciut i nie pracuje..
pracoholizm to trudny temat i niewszyscy zdaja sobie z tego sprawe. Poza tym, dla niektorych okreslenie to znaczy, ze ktos pracuje wg potrzeb pracodawcy (ja sam u siebie pracowalem), ale wiem, ze czasem jest to jakies poplatanie pojec.Niektorzy duzo pracuja bo musza, tak wymaga pracodawca, a jesli brak innej pracy, albo praca jest poplatna , a wisi kredyt np. hipoteczny na mieszkanie dla rodziny , to wcale nie jest takie proste. Wiem...rodzina...uczucie.. to najwazniejsze, ale dla tych najblizszych chce sie jak najwiecej dac, a to niestety kosztuje.Piszac wiec, ze byl "pracoholikiem"..powinnas zaznaczyc, czy dlatego ze chcial, czy dlatego, ze nie mial wyboru, albo jego ambicja walczyla z uczuciem do Ciebie !

sorki, odezwala sie stara natura. :oops:

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 12 sty 2009, 23:14

obyty.z.cu pisze:Piszac wiec, ze byl "pracoholikiem"..powinnas zaznaczyc, czy dlatego ze chcial, czy dlatego, ze nie mial wyboru, albo jego ambicja walczyla z uczuciem do Ciebie !
Tak, byl pracoholikiem bo chcial. Pieniadze byly dla niego najwazniejsze. Nie pracowal dla kogos, pracowal dla siebie i nie musial tyle. Zdarzalo sie, ze nie widzielismy sie po 2 tygodnie. Wiecznie wyjezdzal, jak przyjezdzal byl zalatany, bo trzeba bylo przygotowac kolejny wyjazd i tak w kolko. Tak wygladaly ostatnie 2 lata Naszego zwiazku az powiedzialam sobie dosc, przyjda dzieci i co to bedzie...? Bylabym "samotna matka". Nie chce takiego zycia, nie chce tych dziesiatek tysiecy za cene rodziny. Tyle.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 13 sty 2009, 09:48

Nie chce takiego zycia, nie chce tych dziesiatek tysiecy za cene rodziny. Tyle.
Nie wszyscy zdaja sobie sprawe, ze pracoholizm to choroba, uzaleznienie, takie jak inne. Niestety, dla niektorych zrozumienie tego to strata najblizszych i kawalek utraconego zyciorysu.Czasem otrzezwienie przychodzi za pozno, niestety.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 13 sty 2009, 11:14

obyty.z.cu pisze:Niestety, dla niektorych zrozumienie tego to strata najblizszych i kawalek utraconego zyciorysu.Czasem otrzezwienie przychodzi za pozno, niestety.
Wlasnie o to chodzi. Ja probowalam mu to uswiadomic, ale znalazl wytlumaczenie, ze "robi to dla Nas", a ja widzialam to troszke inaczej - "przeciwko Nam". Kiedy czlowiek w zwiazku nie ma czasu dla drugiej osoby to po prostu wszystko sie oddala, pozniej sa tylko wyrzuty i pretensje, nie da sie juz normalnie spedzic czasu, bo przeciez jak nagle cudem znalazlo sie te kilka godzin to czlowiek od razu chce wyjasnic to czy tamto i atmosfera robi sie nieprzyjemna.
Pracoholik nie zrozumie, ze przesadza, ze traci wszystko za cene pieniedzy tak jak alkoholik nie rozumie, ze jest alkoholikiem i tez traci wszystko.
Przykre, ale prawdziwe.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 13 sty 2009, 11:45

Olimpijka pisze:znalazl wytlumaczenie, ze "robi to dla Nas", a ja widzialam to troszke inaczej - "przeciwko Nam". Kiedy czlowiek w zwiazku nie ma czasu dla drugiej osoby to po prostu wszystko sie oddala,
To wszystko zaczyna sie niewinnie, pracodawca naciska, wprowadza jakies premiowanie, wspolpracownicy sie nawzajem podpuszczaja, ambicja i chec sprawdzenia, a czasem poprostu brak innych osob zmusza do zajecia sie wszystkim.
Powoli to wchodzi w nawyk i mysl, ze jestem niezastapiony.
Zycie towarzyskie zaczyna sie krecic kolo pracy, uczucie podpowiada, ze osoba bliska "rozumie", czasem wygospodaruje sie chwile i "funduje" wolny czas dla bliskich.
Kiedys pojechalem na wczasy rodzinne, wytrzymalem 3 dni, na pierwszy sygnal wrocilem do pracy, pewnie i rodzina na tym skorzystala, bo ja juz nieumialem "wypoczywac".Ale to bylo dawno temu,teraz chyba jest wieksza swiadomosc , jak sadze "obu" stron.
Olimpijka pisze:Pracoholik nie zrozumie, ze przesadza, ze traci wszystko za cene pieniedzy tak jak alkoholik nie rozumie, ze jest alkoholikiem i tez traci wszystko.
pieniadze to raczej taka zastepcza motywacja, ale napewno cos co nakreca,
ja poszedlem w "prace" bo musialem budowac dom, niebylo innej mozliwosci pozyskania mieszkania dla rodziny, a dom to skarbonka, ktora ciagle wola o wiecej kasy.Problemem jest jak wyjsc z "takiego" toksycznego zajecia....mnie wylaczyla choroba,ale ciagle i tak budze sie o 6 rano, choc od lat juz niemusze.

W podsumowaniu, kazdy ma prawo do swego szczescia, uczucie niejedno potrafi przezyciezyc, ale tez, toksyczny zwiazek moze zabrac to co najcenniejsze w nas.
Kazdy tez powinien zdawac sobie z konsekwencji swojego dzialania.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 13 sty 2009, 18:56

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

takie pytanie z kategorii filozoficznych... skąd wiadomo, że ktoś się nie stara?

A może się właśnie stara (i to bardzo) tylko, że inaczej. Tzn. w inny sposób niż w czyjejś definicji "starania się" ;-)

Każdy ma swoją definicję 'starania się'. W ogóle jest zasadnicza różnica między facetami a kobitkami. Więc (w takim dość skrajnym przykładzie) czy aby na pewno było by fajnie jakby chłopak stał się kobietą? W końcu przestał by być osobą która się pokochało.

:-)

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: podblond » 14 sty 2009, 09:33

Jeżeli ktoś nie kocha Cię tak jak Ty tego chcesz, to nie znaczy że nie kocha Cię z całego serca... Tak a'propos .
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Zablokowany

Wróć do „Miłość, Przyjaźń, Rodzina”