soczewki kontaktowe astygmatyzm

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

soczewki kontaktowe astygmatyzm

Post autor: ewkunia » 16 lip 2011, 21:55

Hej, jak widać w temacie zapragnęłam soczewek:D Problem jest w tym, że mam dużą moc cylindra na lewe oko.Kupiłam soczewki toryczne o mocach: - 1,75 (cylinder), - 3,25 (moc) i - na lewe oko - -3,25 (cyl.), - 1,25 moc. Po żmudnej nauce, umiem je zdjąć i założyć. Problem jest z lewym okiem - soczewka normalnie mnie 'uwiera' jest gruba i niewygodna, prawdopodobnie jakbym włożyła sobie spodek od filiżanki byłby ten sam efekt. Pomijam wiecznie przekrwione oko. Czy ktoś z Was męczył się z soczewkami cylindrycznymi i co poleca? Pozdrawiam!
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Re: soczewki kontaktowe astygmatyzm

Post autor: ewkunia » 17 lip 2011, 11:29

Majka, a jaki masz cylinder? Sprawdzałam strony soczewek, jest ok. Z kontrolą u okulisty - byłam. Pani Doktor założyła mi soczewkę, ponosiłam godzinę, obejrzała oko, czy soczewka jest ruchoma,etc. Obejrzę jeszcze jej stan może faktycznie jest uszkodzona. Co do lewej i prawej strony - sprawdzałam i właściwie przy lewej nie sposób się pomylić :) W Polsce mogę dobrać na moją wadę jedynie szkła kontaktowe Proclear Vision. Jak u Ciebie to wygląda?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 17 lip 2011, 21:48

Soczewki kontaktowe noszę od 13 lat ale były to zawsze soczewki sferyczne. Od tego roku noszę soczewki toryczne (astygmatyzm) wada OL +3.75; OP +7.00. Do tego cylindry.
Dobór soczewek w moim przypadku był bardzo trudny ale ostatecznie udało się. Noszę soczewki firmy CIBA VISION (OPTIX) moc OL +3.25/-0.75; OP +5.75/0.75 . Wyższej sfery nie dawano ponieważ ile by nie dać, nie podnosi to komfortu widzenia gdyż prawe oko mam w iluś tam procentach niedowidzące.
Soczewki trzeba prawidłowo zakładać (ja ledwo widzę jak są wywinięte) ale najważniejsze to czy są dobrze dobrane. Mnie początkowo tak dobrano, że soczewka układała się na oku zamiast w pionie to w poziomie i nie dość, że uwierała rogówkę, to obraz był zamazany. Obecnie trzymam się jednego miejsca i lekarzy tam przyjmujących: Warszawa ul. Złota64/66 Optyka na Złotej.
Zależy też jakiego płynu używasz do czyszczenia i pielęgnacji soczewek. Ja miałam na jeden z nich po prostu uczulenie, po zmianie na inny wszystko było ok. Poza tym w okresach pylenia traw, długiego siedzenia przed monitorem komputera oraz w pomieszczeniach klimatyzowanych, czy w samochodzie używam tzw. sztucznych łez czyli kropelek nawilżających oczy, obecnie jest to AQuify (można używać na soczewki).
Ważne jest również nie zadymianie soczewek, a więc uwaga na dym papierosowy.
Ponadto jeżeli zaczynasz noszenie soczewek to trzeba robić to stopniowo. Najpierw 1 godzina dziennie, potem 2-3 itd zwiększać do całego dnia.
Przestrzegam przed noszeniem soczewek bez zdejmowania (dzień i noc).Pure Vision ma takie i producent zezwala nosić je 30 dni bez zdejmowania, jednak oko musi oddychać więc bez przesady, tylko w wyjątkowych wypadkach można skorzystać z takiego zalecenia.
Jeżeli już coś się dzieje, to idź do okulisty i nie noś soczewek na siłę. Ja tak miałam właśnie do czasu właściwego doboru, oczy wyleczyłam ( 5 dni kropli z antybiotykiem) i dopiero można było myśleć o nowych soczewkach.
Reasumując soczewki właściwie dobrałam dopiero jak zmieniłam okulistę.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 02 sie 2011, 22:24

Sytuacja opanowana. Często zakraplam sobie oczy sztucznymi łzami i staram się nosić na przemian soczewki i okulary. Nadal jednak zastanawia mnie ta mocniejsza soczewka z cylindrem minus 3,25- normalnie jak kawałek plastiku w oku;p

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 02 sie 2011, 22:45

Dobrze i prawidłowo dobrane soczewki z cylindrem czy bez, większym lub mniejszym, nie powinny przeszkadzać tzn. nie powinnaś czuć żadnego dyskomfortu, a już szczególnie gdy stosujesz sztuczne łzy czyli kropelki i dodatkowo nosisz na przemiennie kontakty i okulary.
Skoro masz wątpliwości to idź jeszcze raz do lekarza, ja tak bym zrobiła.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 02 sie 2011, 22:50

Byłam, zaproponował zmianę osi. Następne opakowanie będzie inne:)

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 02 sie 2011, 23:29

Miejmy nadzieję, że będzie OK. U mnie udało się za którymś tam razem ale efekt końcowy był i jest zadowalający.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 06 sie 2011, 21:36

Moja córka nosi soczewki o mocy +7,5.
Ma astygmatyzm ale lekarz dobrał jej takie właśnie i widzi dobrze...poza tym poprawił jej się zez...zniknął niemalże całkowicie.
Zaczeła je nosić mając 14 -15 lat....od pierwszej chwili nie było problemu ani z zakładaniem ani z dyskomfortem.
To soczewki OASIS Johnson&Johnson
Jedna para na miesiąc....mimo mocy są delikatne i miękkie
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 07 sie 2011, 22:05

minusem moich soczewek jest niestety fakt, że nie mogę kupić na sztuki tzn. jednej pary na miesiąc ponieważ są pakowane po 3szt. Zamawiając muszę decydować się na zapas na 6 m-cy.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 07 sie 2011, 22:44

Tych też nie mogę kupić na sztuki...też po 3 pary
buziaki mgiełkaa
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 07 sie 2011, 22:45

Buziaki, też się cieszę, że Cię widzę na forum.

Zablokowany

Wróć do „Inne”