Strona 1 z 1

Gdzie pracujecie? Jakie zawody wybrać?

: 11 mar 2012, 22:49
autor: Bartollini
Zakładam ten wątek (mam nadzieję, że we właściwym miejscu i nieporuszany), aby pogadać o tym, jak wpływa choroba na Waszą pracę, a także, aby poradzić niedoświadczonym, gdzie osoba mająca CU/CD pracy szukać powinna/nie powinna ;)

Chciałbym tutaj stworzyć pewną bazę wiedzy dla młodych osób chorych, którzy tu trafią i będę wybierać swój przyszły zawód, by jednak bardziej realnie spojrzeć na swoją sytuację. Jeżeli chcecie i możecie to napiszcie proszę, w jakich branżach pracujecie, w jakim zawodzie i co na to nasza choroba? Jeżeli studiujecie, to podzielcie się przemyśleniami, czy widzicie się w zawodzie i czy będzie to miało znaczny wpływ na chorobę? Jeżeli zachorowaliście w trakcie wykonywania jakiegoś zawodu, to napiszcie, jakie to miało znaczenie w Waszej drodze zawodowej itp. :)

Dla mnie i może dla innych, którzy tu tafią będzie to na pewno jakaś wskazówka przy przemyśleniu swoich planów życiowych. Oczywiście każdy jest inny, ale sporo nas jednak łączy i obawiam się, że nikt z nas nie mógłby np. pracować ciężko fizycznie itp.

Dzięki! :)

-----------------------------------------
Swoje życie wiązałem z dziennikarstwem, wybrałem też zbliżony kierunek studiów. To było na samym początku choroby. Nie wiedziałem, co mnie czeka. Byłem jeszcze pełen wiary, że świat zdobędę, a z choroby się jakoś wyzbieram ;) Dzisiaj jestem realistą. Po pierwsze nie widzę się w tym zawodzie ze względu na swój stan zdrowotny, nieustanny stres związany z pracą i faktycznie niezbyt łatwy tryb życia. (Jeżeli ktoś chciałby pogadać o kondycji polskiego dziennikarstwa to zapraszam na priv:). Kończę licencjat i poważnie zastanawiam się nad zmianą kierunku. Mam swoje typy, ale jestem ciekawy, jak to jest u Was, bo to mnie ciągle martwi jak połączyć życie zawodowe na w miarę zadowalającym poziomie z chorobą jelit.

Będę o swoje walczył i może uda mi się jednak związać kiedyś z mniejszym wydawnictwami, także nie musicie mnie do tego zachęcać :)

Możecie mnie za to zabić i skrytykować, ale na przykład zastanawia mnie często poważnie, ile lat tak naprawdę można sobie żyć z to chorobą, na ile warto układać swoje życie w dalekich planach, a na ile lepiej żyć chwilą i łapać się czegokolwiek póki ma się remisję i póki się żyje jako tako. Ech... :/

Re: Gdzie pracujecie? Jakie zawody wybrać?

: 11 mar 2012, 22:59
autor: Natalka
to ja Ci na początek linki podrzucę :razz: bo temat był już nie raz poruszany na forum, w trochę innej formie niż proponowana przez Ciebie, ale przejrzeć też nie zaszkodzi
viewtopic.php?t=5923&highlight=praca
viewtopic.php?t=8789&highlight=praca
:twisted:

Re: Gdzie pracujecie? Jakie zawody wybrać?

: 12 mar 2012, 12:49
autor: Remedios44
W tej chwili nie pracuję, ale pracowałam fizycznie na cały etat – jako salowa w szpitalu – i byłam z tej pracy bardzo zadowolona, choć było rzeczywiście ciężko. Praca fizyczna ma ten wielki plus, że odstresowuje. Za nic nie chciałabym pracy biurowej, za mało jestem odporna na stres i zbyt mocno stres się na moim zdrowiu od razu odbija.

Re: Gdzie pracujecie? Jakie zawody wybrać?

: 15 mar 2012, 20:47
autor: Bartollini
Zenobius, też właśnie myślę o IT. A w sondzie dałem IT :)
Dzięki Natalka za ciekawe linki, ja oczywiście okazałem się leniem w szukaniu :D
Remedios44, praca fizyczna i ruch jest naprawdę wspaniały! ;)

Poza tym mam ostatnio takie przemyślenia, że sporo wydaję na leczenie, więc przydałaby się godna praca.

Jestem ciekawy wypowiedzi innych, jak znajdziecie czas - piszcie ;) dzięki!

Re: Gdzie pracujecie? Jakie zawody wybrać?

: 15 mar 2012, 21:56
autor: Sari92
kurde ;] czytałem te tematy i z tego wynika że z pracą kiepsko ;] a nawet b.kiepsko ;] Jak się zaostrzy to katastrofa jakaś ;] i jak tu normalnie życ. Za co żyć ? jak z pracą kiepsko ?

Na Crohna powinni dawac jakąś kasę jak jest problem z pracą .... a z tego co wiem raczej nie dają .

A miałem taki dobry humor za nim tego nie przeczytałem.