CD - Jak rzucic papierosy !

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sari92
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

CD - Jak rzucic papierosy !

Post autor: Sari92 » 12 mar 2012, 09:40

Witam. Mam ogromny problem z rzuceniem papierosów ! Nie mogę się powstrzymac by nie zapalic !

Jak wam się to udało ? Ile wam zajeło zebranie się do kupy i rzucenie tego nałogu !
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 10:02 przez Sari92, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sari92
Początkujący ✽✽

Re: CD - Jak rzucic papierosy !

Post autor: Sari92 » 12 mar 2012, 19:51

Dobra rzucam te papierosy !

Godzina 19.51 Zaczynam !

Godzina 20.45 . No jak mnie nie pokusiło ! ;] ;] ;]

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 12 mar 2012, 21:18

zaotrzenie, nie chciało mi się nawet palić przez afty w buzi, potem dowiedzialam sie ze to CD i nie wolno palić i nie paliłam. Nie pale juz 17 miesiecy :razz:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Sari92
Początkujący ✽✽

Post autor: Sari92 » 12 mar 2012, 22:50

Muszę sobie z tym jakoś poradzic ;]

Coś mi się wydaję że to bd jak w tym kabarecie co Cezary Pazura opowiadał jak rzucał papierosy ;]

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 14 mar 2012, 12:48

...albo przejść na e-papierosa :|

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 14 mar 2012, 13:55

nikt nie twierdzi, ze nikotyna jest zdrowa. E-papieros - jest jednak zdrowszą alternatywą palenia. Nie promuje oczywiście, każdy ma wolną wolę ;)

A 4 lata - to niewątpliwie spory staż :mrgreen:

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 14 mar 2012, 14:14

tola pisze:Myślałam,że będzie się bawił w drobne i rzucał stopniowo,ale stwierdził,że tak to nigdy nie rzuci
no i miał rację, takie stopniowe zmniejszanie ilości papierosów tylko dobija i denerwuje, bo gdy ograniczasz się do powiedzmy kilku fajek dziennie, to tylko o nich myślisz, żeby zapalić i odliczasz czas do następnej fajki, to takie katowanie się psychiczne i bez sensu.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 14 mar 2012, 14:33

Ja myślę, że 4 czy 15 czy 20 lat nie robi tu większej różnicy, jak jesteś uzależniony od nikotyny to jesteś i już.
_Ray_ pisze:Wszystko jest w naszych głowach.
dokładnie, trzeba sobie uświadomić, że tak na prawdę to palenie nic nam nie daje, a zabiera mnóstwo.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 14 mar 2012, 16:03

deth pisze:E-papieros - jest jednak zdrowszą alternatywą palenia
no nie wiem co do tego stwierdzenia od paru lat trwa spór. Jakie będą skutki ich palenia będzie można zapewne dopiero stwierdzić za jakiś dłuższy czas. Poza tym miało się tym zająć już dawno MZ http://www.wiadomosci24.pl/artykul/e_pa ... 09741.html nie wiem jak to się skończyło.
deth pisze:..albo przejść na e-papierosa
jeśli ktoś chce się uwolnić od nałogu to głupotą by było przejście na e-papierosa lepiej spróbować rzucić, a nie zastępować jednej używki inną może zdrowszą, ale jednak używką. Dodam jeszcze, że czasem takie przejście na e-papierosa kończy się tym, że nie dość, że pali się normalne papierosy to pomiędzy nimi popala się e-papierosa :E znam 2 osoby u których tak to się skończyło.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 21 mar 2012, 00:17

"E-papieros jest coraz bardziej popularny w Europie. Np. w Holandii w ubiegłym roku sprzedano ok. 170 tys. zestawów, po 70 dolarów każdy. Zaletą sztucznych papierosów jest brak substancji smolistych. Palacz nadal może czerpać przyjemność z zaciągania się nikotyną, nie szkodząc przy tym swojemu zdrowiu. Stanowią one zatem alternatywę dla zwykłych papierosów i dzięki nim łatwiej rzucić nałóg. W Polsce ceny e-papierosów wahają się od 170 do 440 złotych." - to fragment tekstu, z podanego przez Ciebie taloca linku

także to taki mały strzał w kolano ;)

poza tym, nie tylko Polska, ale cała unia ma z problem z e-papierosami i próżno szukać rzetelnych badań na ten temat. Na mój chłopski rozum, wystarcza mi fakt, ze dym papierosowy, zawiera kilka tysięcy szkodliwych substancji, z czego ok. 7% to substancje rakotwórcze. Skład e-liquidu (płynu do elektronicznego papierosa) to zaledwie kilka substancji, w tym główne glikol i gliceryna farmaceutyczna - które są substancjami obojętnymi dla organizmu i często wykorzystywanymi w lekarstwach. Skutki długofalowe przyjmowania nikotyny w tej formie, oczywiście nie są znane, ze względu na to, ze jest to stosunkowo nowa rzecz. Jednak mi te fakty na dziś pozwalają uznać, że jest to lepsze (z dwojga złego) niż wdychanie zwykłych papierosów.
co do skuteczności w rzucaniu - jest znikoma - jak oferowane w aptekach, za zgodą MZ - środki typu: gumy, pastylki, tabletki inhalatory i wiele innych zawierających nikotynę.
A już nie wspomnę, że wszelkie badania to nic stałego, choćby słynna margaryna, jako alternatywa dla masła i klika odwrotów od tej teorii :E
Picie wody w dużych ilościach, też ostatnio słyszałem, ze wskazane nie jest, z uwagi na to, że sporo minerałów wraz z nią jest wypłukiwanych :E należy pić umiarkowanie i to mineralną, a nie źródlaną :P

Co do, ze każdy może rzucić, to też bym wszystkich jedną miarką nie mierzył, bo z czasów kiedy to bardziej żywo interesowałem się tematem, pamiętam że jest pewien odsetek palących, dla których rzucenie jest baaaardzo trudne, także pamiętam coś o cyklach 7 letnich, między którymi rzucenie pallenia dla tych osób jest bardziej możliwym. jakieś 10 % palących. Źródeł nie podam, bo nie pamiętam :E ale wiem, ze wiedza z tamtych czasów, pozwoliła mi mieć mniej radykalne stanowisko :E

Co do glikolu, gliceryny - procesów chemicznych, oraz wiedzy w co zmienia się gliceryna w orhańiźmie człowieka, nowinek prawnych, stanowiska Uni, nowego prawa w Niemczech itd -> odsyłam do http://papierosyforum.pl/ tam sobie sporo można poczytać :)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 21 mar 2012, 07:34

deth pisze:także to taki mały strzał w kolano
Zacytowałeś tylko fragment o który z resztą mi nie chodziło w innym celu wstawiłam ten link innym niż Ty pomyślałeś :) Nie będę tutaj cytowała mija się to z celem i nie mam zamiaru udowadniać szkodliwości e-papierosa (nie ma badań więc nie wiem czy jest szkodliwy czy nie) ;) nigdy nie było to moim celem. Chciałam tylko pokazać, że istnieją na ten temat różne zdania nie tylko takie jak Twoje wychwalające zalety. Dodam jeszcze, że wstawiłam ten link nie w celu pokazania, że e-palenie szkodzi chodziło mi raczej o to, że nasze MZ się tym zajmowało i nie wiem jak to się skończyło ;) gdybym chciała udowadniać jego szkodliwość poszukałabym innego lepszego linku :P który też nie byłby wiarygodny bo przecież wiadomo komu zależy żeby e-papierosy nie były popularne ;)
deth pisze:próżno szukać rzetelnych badań na ten temat
nie ma badań więc nie ma dowodów, że jest on nieszkodliwy. Jak dla mnie nie wiadomo jak to z nim jest. Może i jest nieszkodliwy, a może jednak szkodzi. Ja tego nie wiem. I nie nazwałabym tego, że napisałam o wątpliwościach co do e-papierosa strzałem w kolano jest to tylko jeszcze jeden głos w dyskusji inny niż Twój zachwalający. Podsumowując pożyjemy zobaczymy i nie mam nic przeciwko żeby badania dowiodły że e-papieros jest zdrowy. Nawet życzę tego ludziom którzy go palą :)
Na koniec dodam, że moje posty w tym temacie nie są atakiem na Ciebie, czy też innych e-palaczy. I nie oczekuję udowadniania mi zalet e-papierosów :) nie potrzebuję tego bo zwyczajnie nie jestem palaczem. Nie palę ani zwykłych papierosów ani e-papierosów i nie zamierzam zaczynać ;) więc to co piszę jest tylko tym co usłyszałam od innych osób :P dodam, że jak się teraz zastanowiłam to uważam, że i taki i taki papieros jest szkodliwy :P i raczej jestem za tym żeby jeśli ktoś nie pali lepiej nie zaczynał wcale :) kto może niech rzuci i tyle :)

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 21 mar 2012, 08:10

Po pierwsze nic nie wychwalam ;) tylko pisze co myśle. Ubodło mnie to, ze nazwałaś głupotą przechodzenie ze zwykłych papierosów na e-papierosy. Dla wielu, to duży krok do przodu, dla wielu także i w e-paleniu jest trudno wytrwać. Pokazuje jedynie, ze papieros zwykły od e-papierosa różni się ilością szkodliwych substancji (dużą ilością). A na badania, myślę, ze jeszcze dłuuugo poczekamy - jak i na rzetelne badania co do szkodliwości używania telefonów komórkowych. Jeśli ktoś będzie czekał, a ma chęć spróbować e-papierosa, to może długo poczekać na badania. Moim zdaniem, e-papieros jest równie szkodliwy jak oferowane przez apteki środki zastępcze, które rzekomo mają pomóc z pożegnaniem się z nałogiem.

Strzał w kolano, bo mówiąc, że są różne opinie, przytaczasz artykuł, który jakby potwierdza to, że e-papieros jest zdrowszą alternatywą palenia. Reszta artykułu, mówi jedynie o tym, ze MZ przymierza się do badań.
taloca pisze:nie ma badań więc nie ma dowodów, że jest on nieszkodliwy.
i tu chłopski rozum, póki nie ma badań ;), też się przydaje - moim zdaniem każda używka jest szkodliwa - im bardziej nadużywana, tym bardziej szkodliwa. Wątpię, by jakiekolwiek badania, nawet lobby e-palaczy :E udowodniło kiedyś nieszkodliwość e-palenia

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 21 mar 2012, 08:58

deth pisze:Strzał w kolano, bo mówiąc, że są różne opinie, przytaczasz artykuł, który jakby potwierdza to, że e-papieros jest zdrowszą alternatywą palenia. Reszta artykułu, mówi jedynie o tym, ze MZ przymierza się do badań.
bo ten artykuł nie miał udowodnić, że e-palenie jest szkodliwe tak jak pisałam powyżej chodziło dokładnie o tą resztę artykułu mówiącą o MZ. Z resztą wystarczy zobaczyć co napisałam podając linka:
taloca pisze:Poza tym miało się tym zająć już dawno MZ http://www.wiadomosci24.p...dzi_109741.html nie wiem jak to się skończyło.
A tak na prawdę ten artykuł pokazuje też tą drugą stronę bo przecież pisze tam wyraźnie o zdaniu MZ, że nie ma badań i norm bezpiecznego używania. Tak na prawdę przedstawia on 2 strony. Wynika jasno z niego, że są jednak tacy co do e-papierosów mają wątpliwości.
Powtarzam po raz ostatni ten link nie był dowodem na szkodliwość e-papierosa i nie zamieściłam go w tym celu.
Chodziło mi tylko o wskazanie problemu bo na forum nikt nie pisał, że są jakieś wątpliwości, a tylko zachwalany był e-papieros. Chciałam przedstawić, że jest jakaś druga strona myśląca "inaczej".
deth pisze:Ubodło mnie to, ze nazwałaś głupotą przechodzenie ze zwykłych papierosów na e-papierosy
zdania nie zmienię ;) uważam, że lepiej najpierw spróbować rzucić. Bo choć e-papierosy są podobno zdrowsze niż zwykłe to nie znaczy, że są zdrowe. Jeśli ktoś ma mocne postanowienie zerwania z nałogiem lepiej nie pakować się z jednego w drugie. Rzucanie palenia jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Wszystko "siedzi w naszych głowach". Jeśli ktoś próbował i nie potrafi rzucić to ok niech sobie przechodzi to jego decyzja i konsekwencje też on poniesie. Co do badań to ich brak nie tylko nie pozwala stwierdzić, że e-papierosy są nieszkodliwe, ale także to, że nie można na 100% stwierdzić, że są szkodliwe. Dla mnie ukazanie zdania tej drugiej strony nie chwalącej e-papierosów jest ok. Pozwala to zobaczyć, że nie wszystko jest takie wspaniałe i jasne. I przepraszam Cię bardzo, że nie poświęcę godziny na szukanie artykułu o szkodliwości e-papierosów zwyczajnie mi się nie chce i w tym czasie mogę coś innego zrobić. Poza tym nie jest mi taki artykuł potrzebny bo problem mnie nie dotyczy. Ich możliwa szkodliwość została zasygnalizowana jeśli kogoś to interesuje to niech sam sobie szuka. Dla mnie w sumie temat się skończył :) nie będę się denerwowała i udowadniała, że umiem czytać, nie jestem tępa i wiem co w tym artykule pisze, a nie wrzucam na oślep. Tym bardziej, że mam zdanie jakie mam i na pewno nie stwierdzam, że e-papierosy są nieszkodliwe bądź szkodliwe. Tak jak pisałam wcześniej jak dla mnie skutki ich palenia będą dopiero znane za jakiś dłuższy czas.
Miałam nie szukać artykułów, ale tak z ciekawości zerknęłam i coś tam można znaleźć np. pierwszy z brzegu :P http://news.money.pl/artykul/elektronic ... 71584.html od razu zaznaczam, że nie wiem jaka jest wartość takiego artykułu (i więcej już nie szukam bo robota niezrobiona, a ja się bzdurami zajmuję :E )
Prośba do Modów czy moglibyście przenieść ten temat do używek? bo ciężko go znaleźć :)

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 21 mar 2012, 12:24

taloca pisze:zdania nie zmienię
ależ nikt Ci nie każe zmieniać zdania, a ja tym bardziej Cie do swojego nie nakłaniam. Sformułowanie jednak: "głupotą jest..." , jest obraźliwe - dlatych, co ową głupotę popełnili ;). Nie czepiłbym się, i w ogóle się dłuuuugo zastanawiałem czy coś tu w ogóle pisać, gdybyś napisała: "moim zdaniem, głupotą jest..." - takie sformułowanie daje sygnał, że jest to tylko Twoje zdanie.
taloca pisze:Bo choć e-papierosy są podobno zdrowsze niż zwykłe to nie znaczy, że są zdrowe
tu też bym prosił o dokładne czytanie, bo napisałem wyraźnie, że: są zdrowszą alternatywą palenia" a nie, ze są całkowicie zdrowe :)
taloca pisze:Rzucanie palenia jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Wszystko "siedzi w naszych głowach".
a tu poproszę też naukowe potwierdzenie, skoro tak ;) iż "wszystko siedzi w naszych głowach"
taloca pisze:I przepraszam Cię bardzo, że nie poświęcę godziny na szukanie artykułu o szkodliwości e-papierosów zwyczajnie mi się nie chce i w tym czasie mogę coś innego zrobić. Poza tym nie jest mi taki artykuł potrzebny bo problem mnie nie dotyczy.
spoko, nie gniewam się :)
taloca pisze:Tym bardziej, że mam zdanie jakie mam i na pewno nie stwierdzam, że e-papierosy są nieszkodliwe bądź szkodliwe
o, tu mamy zgodę :) ja tylko twierdzę, że są zdrowsze od zwykłych :)
taloca pisze:więcej już nie szukam bo robota niezrobiona, a ja się bzdurami zajmuję :E )
ja też już tu więcej nie napiszę. Choć lubię się oderwać na bzdury :E

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 21 mar 2012, 13:24

deth pisze: "głupotą jest..." , jest obraźliwe - dlatych, co ową głupotę popełnili
to co pisałam nie miało na celu obrażania kogokolwiek. Jeśli ktoś poczuł się obrażony to przepraszam.
deth pisze:"moim zdaniem, głupotą jest..." - takie sformułowanie daje sygnał, że jest to tylko Twoje zdanie.
nie użyłam sformułowania moim zdaniem bo myślałam, że w tym przypadku to jasne, że to jest moje zdanie, a nie jakiś fakt poparty naukowo.
deth pisze:tu też bym prosił o dokładne czytanie, bo napisałem wyraźnie, że: są zdrowszą alternatywą palenia" a nie, ze są całkowicie zdrowe
to zdanie było ogólnym stwierdzeniem i w żaden sposób nie odnosiło się do tego co Ty pisałeś. a tym bardziej nie napisałam tego po to żeby pokazać, że Ty uważasz e-papierosy za całkowicie zdrowe. Wie co myślisz na ten temat, a ja tylko tłumaczyłam w ten sposób dlaczego nie warto pakować się z nałogu w nałóg skoro oba są niezdrowe. Chodziło o to, że uważam, że lepiej rzucić choć wiem, że to nie jest łatwe. Lepiej spróbować rzucić i stać się wolnym ;) Proszę mnie nie posądzać, o nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. W ten sposób to Ty mnie już 2 raz obrażasz :P a ja doskonale wiem co pisałeś.
deth pisze:a tu poproszę też naukowe potwierdzenie, skoro tak iż "wszystko siedzi w naszych głowach"
to proszę sobie poszukać bo ja tego nie potrzebuję i nie będę traciła czasu na coś co mnie nie dotyczy. Choć przyznam, że nie wiem, czy w ogóle takie istnieją. Wiem jedno moim zdaniem nieumiejętność rzucenia nałogu to przede wszystkim słaba silna wola. Bo wydaje mi się, że w wielu przypadkach nic innego jak siła charakteru nie stoi na przeszkodzie. Znam osoby które powiedziały od dzisiaj nie palę i nie palą. A inni rzucają po 1000 razy i nie potrafią bo nie maja na tyle siły. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich bo np. niektóre osoby chore na choćby cu palą bo kiedy przestają ich stan zdrowia się pogarsza. No bo np. dlaczego palisz? coś by Ci się stało gdybyś nagle przestał? moim zdaniem nic by Ci się nie stało gdybyś np. dzisiaj przestał palić, ale tego nie zrobisz bo nie masz na tyle silnej woli i tyle. Może nieumiejętność rzucenia palenia ma jeszcze jakieś inne wytłumaczenie nie wiem nigdy tym się aż tak nie interesowałam. Pewnie jest też w tym jakieś uzależnienie fizyczne coś co ma wpływ, że jednemu łatwiej rzucić drugiemu trudniej. Ale i tak twierdzę, że każdy może tylko przede wszystkim musi tego chcieć, mieć odpowiednią motywację i silną wolę. Tak sobie to wymyśliłam i jestem pewna, że psychika ma tutaj duży wpływ. Często osoby które palą są czymś zajęte i nawet o paleniu sobie nie przypomną aż tu nagle spoglądają na zegarek o jejku już tyle godzin nie paliłam :lol: muszę zapalić :) spotykałam się z tym nieraz :) Jeśli ktoś jest zdeterminowany i wie czego chce nie będzie dla niego kłopotem nawet udanie się z tym problemem do lekarza który pomoże (być może nawet do specjalistycznej poradni).
Znalazłam informację o takiej poradni http://www.mmtrojmiasto.pl/261099/2010/ ... egory=news i widzę, że w takiej terapii są sesje z psychologiem i nacisk jednak na psychikę. Więc coś w tym musi być i nie jest to tylko mój wymysł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”