CD - Jak rzucic papierosy !

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: CD - Jak rzucic papierosy !

Post autor: magda281 » 21 mar 2012, 15:29

deth pisze:Po pierwsze nic nie wychwalam tylko pisze co myśle. Ubodło mnie to, ze nazwałaś głupotą przechodzenie ze zwykłych papierosów na e-papierosy. Dla wielu, to duży krok do przodu, dla wielu także i w e-paleniu jest trudno wytrwać. Pokazuje jedynie, ze papieros zwykły od e-papierosa różni się ilością szkodliwych substancji (dużą ilością).
tez tak myśle -w zasadzie to osoby palące doskonale wiedzą o co chodzi.
Nie jest łatwo rzucić palenie ja wiele razy rzucałam oczywiście za każdym razem byla dobra motywacja ale jak się skonczyła tak chęć palenia powrocila bo stres itd.
ja potrafilam po ponad 2,5 przerwie znowu palić. Co do pachnącego domu hmm u mnie w domu nigdy się nie paliło i nie pali więc nie mam takowej motywacji, jak i w aucie :)
A jeszcze co do E- papierosa to myslę że jest dobrą alternatywą bo przynajmniej ciuchy nie śmierdzą :D
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 21 mar 2012, 16:20

magda281, od kiedy palisz e-papierosa? myślałam, że dalej palisz normalne :) ale skoro tak to mam jeszcze jedno pytanie :) do magdy281 i detha czy palicie wyłącznie e-papierosa i możecie szczerze powiedzieć, że już w ogóle nie palicie zwykłych fajek? to znaczy nawet bez jednego zaciągnięcia :P i nie kupujecie i w ogóle już nie pamiętacie co to normalny papieros :P a jeśli tak jest, że rzuciliście normalne papierosy całkowicie to czy to było od razu? znaczy odkąd macie e-papierosa nigdy więcej nie paliliście normalnego? i czy jak czujecie, że ktoś pali papieroska normalnego nie ciągnie Was?

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 21 mar 2012, 21:17

taloca pisze:magda281, od kiedy palisz e-papierosa? myślałam, że dalej palisz normalne ale skoro tak to mam jeszcze jedno pytanie do magdy281 i detha czy palicie wyłącznie e-papierosa i możecie szczerze powiedzieć, że już w ogóle nie palicie zwykłych fajek? to znaczy nawet bez jednego zaciągnięcia i nie kupujecie i w ogóle już nie pamiętacie co to normalny papieros
nie palę e -papierosów i nie widzę żebym gdzies to pisała :) poza tym nie jest to wątek czy palić czy nie palić e papierosa a w ogóle jak rzucić palenie tak? :wink: Ja jak wcześniej rzucałam faje to bylo na zasadzie z dnia na dzień i tyle ale przy silnej motywacji -jeśli jej nie ma to niestety w moim przypadku jest klapa.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 21 mar 2012, 21:37

magda281 pisze:poza tym nie jest to wątek czy palić czy nie palić e papierosa a w ogóle jak rzucić palenie tak?
To poczytaj wszystko bo niestety Madziu, ale to się ze sobą łączy. Dyskutujemy o e-papierosie dlatego, że wyszło na to, że to jedna z metod na rzucenie palenia zwykłych papierosów. Dlatego zadałam pytania, czy palicie jeszcze zwykłe papierosy. I ogólnie taka sobie dyskusja czy warto w ten sposób rzucać palenie.
magda281 pisze:nie palę e -papierosów i nie widzę żebym gdzies to pisała
no nie pisałaś wyciągnęłam takie wnioski bo stwierdziłaś, że ciuchy nie śmierdzą więc myślałam, że piszesz to na własnym przykładzie ;)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 21 mar 2012, 21:48

no tak napisałam bo znajoma to pali :) tu jeden plus,poza tym moim zdaniem nie ma 100 metody na rzucenie bez bólu* E-papieros może zastąpić moim zdaniem fajki ale raczej wątpię że przy tym się rzuci palenie -plusy to bak smolistych i nie śmierdzi wszystko tak a minus moim zdaniem to kasa spora i wątpliwość w skuteczność rzucenia

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 22 mar 2012, 18:52

_Ray_ pisze:i nikotyna zostaje.a ta wpływana układ immunologiczny.
mi gastroentorolog mówił tylko o tym, ze papierosy są złe :E więc zamieniłem na elektroniczny inhalator nikotynowy :E

a tak z tym stażem palenia, to pamiętam, że w początkach wystarczały mi 3, 4 fajki i to dłuuuugo. Na przerwie w szkole, po szkole i wieczorami na spotkaniach ze znajomymi ze dwa się wypaliło i było gitara. a znam takich co palą 20 lat i paczka im mało - myślę, że takim trudniej rzucić - choć są tacy, którym się udało :)

taloca - ja nie pale zwykłych papierosów, kilka razy próbowałem, ale mi nie smakują, są zbyt jakieś takie cięzki i sucho i popielniczkowato w ustach po nich teraz. w e-papierosie zmniejszyłem ilość nikotyny, a i sięgam po niego jakoś rzadziej, i czynność ta staje się coraz bardziej dla mnie dziwna. docelowo chciałbym zejść z nikotyną do 0, a potem całkowicie zrezygnować - jednak nie lubie o tym mówić, bo w tym nałogu do końca nic nie jest przesądzone. U mnie w pracy, dwóch kolego, jeden po 6 miesięcznej abstynencji , drugi po przeszło dwu latach powrócili do fajczenia :/ . Ja sam miałem tez kilkumiesięczne przerwy w paleniu, a mimo to wracałem.
Także apel do Ciebie, byś moją silną wolę zostawiła w spokoju, bo może w moim przypadku, zużywam ją na inne cele w życiu....
Ciągle też powtarzasz w swoich postach jedno i to samo, tak jakby ktoś po pierwszym przeczytaniu Twojego wywodu - miał jeszcze jakieś wątpliwości co do Twojego stanowiska - wszystko jasne, co myślisz o fajkach ;) i sposobach na pozbycie się nałogu :) wszystko siedzi w naszych głowach, "Twój brat rzucił więc wszyscy mogą"
Dla mnie to nie jest proste i nie wiem gdzie to se tam siedzi. Być może w głowie. Wielu młodych ludzi sięga włąśnie po papieros, bo czegoś im w życiu, niekoniecznie z własnej winy - brakuje. Tak też było w moim przypadku - czegoś było brak, co mnie skłoniło do sięgnięcia. Teraz staram się od tego sposobu "na braki" odzwyczaić.
Dyskusja dalsza do nikąd myśle nas nie zaprowadzi, każdy z nas to indywidualność. Nałogów nie uznaję jako słabość charakteru, woli czy tez czegoś tam innego. Gdybym tak uważał, to musiałbym spytać każdego, dlaczego jest aktualnie w tym mioejscu, w którym jest - a nie jest znacznie dalej ? Brak mu motywacji, silnej woli ?
Tyle :) Kochajmy się i bądźmy tolerancyjni :)

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 22 mar 2012, 20:11

nie no jasne, ja sobie żartuje, ale oczywiście wiem, ze nikotyna nie jest czymś dobrym... się tak zdenerwowałem tym faktem, ze aż musiałem pociągnąć dwa machy :/ tak właśnie reaguje palacz na stres :/

cenne to co napisałaś :)
teraz mam tylko pytanie, bo CU to też immunologiczna, a palenie pomaga niby :| ja tam w sumie w to dobroczynne działanie papierosów na CU jakoś nigdy przekonania nie miałem (dla mnie papierosy są szkodliwe jakby nie patrzeć) ale w sumie się w CU coś tu kłóci teraz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”