Crohn / Stomia / Wyjazd do Pracy do Anglii.

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angelo
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie

Crohn / Stomia / Wyjazd do Pracy do Anglii.

Post autor: Angelo » 29 sie 2012, 12:16

Ahoj :-)

Nie wiem czy ktoś miał już podobny problem bo trochę za dużo tutaj niuansów więc postaram się najlepiej jak potrafię nakreślić w czym problem.

Mija póltora roku jak przeszedłem operacje wycięcia zwężonych odcinków jelita cienkiego. W sumie to za bardzo tego nie planowałem ale jak się później okazało, było to koniecznością. Efektem tej niezamierzonej operacji która uratowała mi życie i teraz umożliwiła porządną egzystencje jest ileostomia. Od Marca bieżącego roku jestem także na rencie socjalnej. Część mam ze względu na Crohna część ze względu na śmierć Ojca 4 lata temu. Pieniędzy nie jest specjalnie za dużo. Gdyby nie wsparcie rodziny ledwo starczało by na podstawowe potrzeby.

Niedawno pojawiła się okazja by wyjechać do Anglii w celu zarobkowym. Nie jest to jakas specjalnie trudna praca a co najważniejsze nie będę musiał za bardzo pracować fizycznie i nie ma potrzeby narażania stomii na większe niedogodności. Faktem jest, że jeśli wyjdzie chociaż w połowie tak jak sobie tutaj planuje to będe mógł nieco się odbić od dna i prowadzić normalne i godne życie na poziomie. Co najważniejsze - samowystarczalnie.

No i tutaj pojawiają sie wątpliwosci. Jest to dla mnie sytuacja stosunkowo nowa - nie wiem na ile sobie poradze, nie chcialbym za soba palic mostów tak żeby w razie czego mieć się do czego wycofać. Czy powinienem zglaszac ze chce wyjechac w celach zarobkowych do Anglii naszemu Zusowi? Co pewnie bedzie jednoznacze z zabraniem renty. Jesli sie okaze ze popracuje tam tydzien czy dwa i nie bede dawal rady, wroce tutaj to przez dluzszy czas zostane na lodzie bez zadnych srodkow do zycia. Jak to teraz ugryzc? Zglaszac i sie stresowac? Czy nie zglaszac i tez sie stresowac? :D
Ad maiora natus sum.

Awatar użytkownika
ex-bros
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Re: Crohn / Stomia / Wyjazd do Pracy do Anglii.

Post autor: ex-bros » 29 sie 2012, 14:23

Pomijam aspekty moralne sytuacji w ktorej sie znalazles oraz zaznaczam, ze to co zdecydujesz i zrobisz, zrobisz tylko i wylacznie na wlasna odpowiedzialnosc (czyt.: Ty poniesiesz ewentualne konsekwencje tego wyboru)...

Podstawowa pytanie to - czy ta praca na Wyspach to pelny legal od samego poczatku = odprowadzana skladka na ubezpieczenie i podatki? (od tego wiele zalezy)

Osobna sprawa to opieka zdrowotna w Polsce - nie wiem jak sie ma utrata renty do swiadczen medycznych? Nie znam sie na tym ale wydaje mi sie, ze teraz jako rencista, jestes ubezpieczony i masz zapewniona pelna opieke, co bedzie jak stracisz rente?

Ja bym niczego nie zglaszal (przynajmniej nie od razu), a po kilku tygodniach zdecydowal (zostaje / wracam) i przyjrzal sie sytuacji ponownie (coby spac spokojnie) ;)

Jesli Ci sie uda to olejesz marne ZUSowskie grosze i podziekujesz im za wspolprace, jesli jednak cos nie wyjdzie zawsze bedziesz mogl wrocic nic nie tracac.

Cokolwiek zdecydujesz zycze Ci powodzenia! :super:
Przepraszam za brak ogonków

"Wszyscy mi mowia, ... przestan pic i rzuc palenie. ... straszy, ze jak nie przestane, to odejdzie, lekarz straszy, jak nie przestane to szybko zejde. Wszyscy dookola nic tylko strasza, a czlowiek jak ma silna wole, to i tak zapali i sie napije." J.H.

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Post autor: Remedios44 » 29 sie 2012, 15:23

ex-bros pisze:teraz jako rencista, jestes ubezpieczony i masz zapewniona pelna opieke, co bedzie jak stracisz rente?
Dokładnie. Ubezpieczenie, i co szczególnie istotne w twoim przypadku – refundacja sprzętu stomijnego, 400 złotych miesięcznie za sprzęt do ileostomii. Jeśli zostaniesz bez ubezpieczenia, będziesz musiał te pieniądze wydawać z własnej kieszeni.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Awatar użytkownika
Angelo
Debiutant ✽

Post autor: Angelo » 30 sie 2012, 00:14

Praca jest legalna, nie na czarno. Z tego co się orientuje to współpraca ZUSu Angielskiego i Polskiego nie wygląda najlepiej.. Wydaje mi się że marne szanse żeby się dogadali i cokolwiek ustalili a tak jak podaliście - jestem zdecydowany żeby coś w swoim życiu zmienić ale mieć chęci i okazje to jedno - życie zrewiduje na ile to plany uda mi się zrealizować. A jednak wolałbym nie zostawać na lodzie.
Ad maiora natus sum.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 30 sie 2012, 11:10

a jakiego typu prace wziałes na produkcji?wiekszosc to fizycznych prac jest w anglii. z posrednictwa wziąłes?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Angelo
Debiutant ✽

Post autor: Angelo » 30 sie 2012, 17:46

@leila

Leilo - a skąd ;) Liczyłem się z tym że przy stomii i crohnie ciężka czy nawet umiarkowana praca fizyczna nie jest wskazana. W związku z tym już od jakiegoś czasu próbowałem coś dla siebie znaleźć tak żeby zachować złoty środek - przez przyjaciela udało mi się załatwić pracę w hotelu w większym mieście jako recepcjonista.
Ad maiora natus sum.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 30 sie 2012, 20:06

to dobra praca a w jakim miescie będziesz i kiedy jedziesz ?tak pytam bo ja jestem po rozmowie kwalifikacyjnej i czekam na wyniki
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Angelo
Debiutant ✽

Post autor: Angelo » 01 wrz 2012, 13:44

leila pisze:to dobra praca a w jakim miescie będziesz i kiedy jedziesz ?tak pytam bo ja jestem po rozmowie kwalifikacyjnej i czekam na wyniki
Miasto Birmingham, to kiedy jadę uwarunkowane jest w sumie od jednej rzeczy. W każdym razie - najwcześniej pod koniec września najpóźniej na początku listopada.
Ad maiora natus sum.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 01 wrz 2012, 17:38

duże miasto
ja czekam na wyniki
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”