Wstydliwy temat...

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: Wstydliwy temat...

Post autor: deprim » 20 kwie 2007, 11:38

Wlasnie mi nie zrobili na ta krew ukryta :!: Nie potrafie zachowac spokoju nie wiem czemu :neutral: strasznie popadam w panike jak cos sie dzieje :!: Teraz mi powiedzcie ktory kal zabrac do badania ten I czy ten II na ta krew utajona bo jutro pojde i zaplace sobie a jak cos to wtorek jest dniem w ktory przyjmuje moj lekarz :!:

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 20 kwie 2007, 11:45

Moge powiedziec tyle ze w mojej karierze stolce byly przerozne :) Chyba juz kazdy rodzaj :) Jak cos to napisz na gg :)

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 20 kwie 2007, 12:31

Deprim to wszystko co opisałeś, to są normalne objawy CU, te ołówkowate stolce też. No może poza tymi uchyłkami, ale też jak z badania radiologicznego z wlewem piszą o uchyłkach o śr. 1mm, to mi to wydaje się jakoś dziwne, że takie malutkie cuś mogą zobaczyć. Te ziarnistości, to mogą być np. pseudopolipy, lub owrzodzenia, co tłumaczyłoby też te różne kolorki stolca. Krótko mówiąc nic nadzwyczajnego, może odpowiadać obrazowi CU lub CD. Ja też tak miałem i żadnego raka mi nie znaleziono, więc sobie rakiem głowy nie zawracaj.

A tak w ogóle, to tę rektoskopie o której pisałeś miałeś robioną czy nie, czy tylko wlew? Najlepiej zrobić kolonoskopię u dobrego specjalisty, który to zobaczy przez endoskop i pobierze wycinki. Wtedy będzie mógł coś powiedzieć konkretnie. A poza tym to dziwne, że kolonoskopię uzależniono od szczepień na żółtaczkę. Tym bardziej, że robiono Ci już gastroskopię z wycinkami, czyli też badanie inwazyjne. Kolonoskopia robiona w dobrych warunkach jest bezpieczna pod względem zainfekowania żółtaczką, czy czymś innym. Pytałem o to kiedyś lekarza i nie widział żadnych przeciwwskazań.

To, że teraz musisz częściej biegać do WC, to jest jak najbardziej normalne. Można tak biegać o wiele częściej i puste parcia, też są jak najbardziej normalne przy CU. No ale trzeba coś z tym robić od strony leczenia. Czyli lekarz powinien wprowadzić czopki lub wlewki z mesalazyny. No i ustawić jakąś konkretną dawkę mesalazyny w tabletkach. A tej diety, to Ci nie zazdroszczę, ja od samej takiej diety wątrobowej bym się przekręcił :lol: Ale zobaczysz, że dobre leczenie zaradzi tym wszystkim problemom. A o dobry humor trza dbać, bo to pomaga w leczeniu :)

Z badaniem na krew utajoną, to tak już chyba tylko, żeby w papiurach dobrze wyglądało. Bo już pisałeś o krwawieniach, więc jak coś widać gołym okiem, to po co szukać tego pod mikroskopem. Ale jeżeli już pójdziesz badać kupkę, to weż próbke z tej I partii :) Dobrze byłoby od razu zrobić z niej badania wykluczające zakażenia bakteryjne i pasożytnicze. To są normalne badania, które powinien zrobić lekarz, zanim zacznie mówić o CU. Tylko, że badania na krew utajoną są tanie, a te inne już pewnie nie. Dlatego na Twoim miejscu poszedłbym po skierowanie na te badania do lekarza, aby zrobić je z kasy NFZ.

Pozdrawiam
Tomy

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 20 kwie 2007, 12:48

Tomy :wink: poczciwy wojek Tomy :roll: dzieki ci ze jestes normalnie i calej reszcie CUdakow jak Pati mowi :wink: Rak mi przeszedl doslownie od reki :razz: mialem rektoskopie bo ja mam to gdzies tam zaraz na poczatku :neutral: Ale masz racje Tomy humorek taki wymuszony troszke ale nie dam sie i juz :evil: wlasnie ide odwiedzic kolege ktory jest przed operacja ale na kregoslup :razz:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 20 kwie 2007, 13:09

Badanie na krew utajona mzoesz kupic w aptece,to jest to samo co w laboratorium.To jesli chodzi o to.Nowotwory w tak mlodym wieku zdarzaja sie bardzo rzadko.Owszem sa,ale tylko wowczas kiedy sa genetyczne przedyspozycje i scisle sa kryteria do ustalanie tego.Sa tez choroby w ktorych wystapi rak np. w polipowatosci rodzinnej.ale ty tego nie masz.Ogolnie nowotwor grubego rosnie dosc wolno.Radze sie tak nie przejmowac. :roll:
Markerow typowo rakowych nie miales,zreszta i tak masz wszedzie norme. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
deprim
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: deprim » 20 kwie 2007, 19:23

Tomy skad wiesz ze jeszcze nie wystawilem :mrgreen: A zasluzyles chlopie :roll: Ranka obys miala racje bo juz tak chudne ze pani w warzywniaku pyta co to za dieta a ja chyba mam depresje bo zaraz dziwnie reaguje :smutny: blady ,oczy podkrazone ,siwe wlosy i ten spadek masy sam nie wiem co myslec :neutral:
Załączniki
logo[2].gif
logo[2].gif (7.42 KiB) Przejrzano 370 razy

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 20 kwie 2007, 19:33

Oj chlopie,byc moze za bardzo sie przejmujesz :roll: Poza tym odzywiaj sie dobrze!!
Ja nie wiem czy mam racje ale moja pani doktor tlumaczyla mi ze raki jelita grubego to najczesciej nie przed 30.Zreszta mysle ze wszystko to potwierdzi kolonoskopia i mam nadzieje ze masz ja w planach.
Obrazek

Tomy
Doświadczony ❃
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 20 kwie 2007, 19:52

deprim pisze:Ranka obys miala racje bo juz tak chudne ze pani w warzywniaku pyta co to za dieta
Deprim, kto jak kto, ale Ranka prawdę zawsze Ci powie :mrgreen:
A z tą wagą, to umówmy się, że ze 108kg, czy ile tam miałeś, to masz z czego zrzucać. A pani z warzywniaka, albo sama chce zrzucić, albo jak jeszcze młoda, to pewnie zauważyła Twoją rosnącą atrakcyjność i tak zalotnie napomknęła :lol: :lol:

Zablokowany

Wróć do „Inne”