Wróżki, Tarot, przepowiednie, Horoskop itp.

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: Wróżki, Tarot, przepowiednie, Horoskop itp.

Post autor: CAMPARI34 » 16 lip 2011, 14:58

Wróżka to zawód
nie koniecznie zawód ta kobieta co u niej byłam na tym nie zarabiała :roll:
:D

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 16 lip 2011, 18:08

CAMPARI34 pisze:nie koniecznie zawód ta kobieta co u niej byłam na tym nie zarabiała
Niektórzy uprawiają takie praktyki ze względu na finanse, inni ze względu na ukształotwanie pewnej pozycji społecznej, jeszcze inni dla zabawy.
Niezależnie od pobudek, jest to zwykłe oszustwo i jak napisał ChildOfCracow, opanowanie socjotechniki i psychologicznych trików do takiego poziomu, by klient uwierzył, że dzieje się coś niezwykłego.
Jak ktoś chce marnować czas, pieniądze i zdrowy rozsądek na takie atrakcje, to jego sprawa. Tylko niech nie wmawia innym takich głupot.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: mgiełkaa » 16 lip 2011, 21:21

Znam osobiście taki przypadek, że wróżka uzależniła od siebie pewną osobę i manipulowała nią przez długi czas do tego stopnia, że w chwili obecnej osoba ta leczy się u psychiatry, jest na lekach, poza tym rozpadło się jej małżeństwo, nowy związek również, miała długi (głównie z powodu wysokich rachunków za telefon komórkowy) i ogólnie pełna rozsypka emocjonalna. Wróżka doprowadziła ją do takiego stanu, że osoba ta nie potrafiła samodzielnie podjąć żadnej najmniejszej decyzji bez konsultacji z ową wróżką. Nadmienię, że wróżka była swojego czasu dość sławna ponieważ wygrała jedną edycję w programie TV pt. Usterka, po programie pokazywano jak wróżka odjeżdża swoim leciwym maluchem, do którego wsiadała drzwiami od strony pasażera, bo te od strony kierowcy nie otwierały się. Reasumując, nie pracowała na etacie, tylko żyła z Tarota, a konkretnie bazowała na uzależnianiu ludzi od siebie, których brzydko mówiąc doiła. Przyznam, że byłam u tej wróżki w zaostrzeniu, koleżanka (nauczyciel i pani kurator) zawiozła mnie do niej, fakt - dużo rzeczy mi powiedziała i przepowiedziała i jak do tej pory wszystko się sprawdza. Z jednym raczej nie miała racji mówiąc: proszę odstawić leki, jest pani zatruta lekami... .Byłam tak pod wrażeniem i zdesperowana, że Jucolon poszedł w kąt, a potem miałam 6 lat remisji jednak moje jelito teraz nietęgo wygląda. Takie było moje doświadczenie z wróżką. Wniosek, jeżeli ktoś jest silny psychicznie i potrafi zachować dystans oraz podchodzi do sprawy na luzie to ok. Jeżeli jest inaczej to myślę, że powinien dać sobie spokój z takimi eksperymentami.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽

Post autor: CAMPARI34 » 17 lip 2011, 08:22

Jak ktoś chce marnować czas, pieniądze i zdrowy rozsądek na takie atrakcje, to jego sprawa. Tylko niech nie wmawia innym takich głupot.
ja mam nadzieję że to nie było do mnie :neutral:

bo jak tak to daleka jestem od namawiania kogoś na chodzenie do wróżki czy tam wydawanie kasy :razz:

a ja tak czy siak wierzę bo to nie możliwe żeby ta kobieta aż tak dobrze trafiła
JA SADZĘ ŻE WIESZ O CZYM JA MÓWIĘ :lol:
:D

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 23 wrz 2011, 11:34

mgiełkaa pisze:zawiozła mnie do niej, fakt - dużo rzeczy mi powiedziała i przepowiedziała i jak do tej pory wszystko się sprawdza.
zawsze byłem ciekaw jakie to przepowiednie się sprawdzają. bo zazwyczaj to tylko właśnie że przepowiedziała i się sprawdza. może kiedyś ktoś więcej i dokładniej opisze :-)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 23 wrz 2011, 12:19

Powiem wam szczerze, że sama zastanawiałam się nad tym żeby się wybrać do wróżki :roll: Moja ciocia chrzestna właśnie chodzi do wróżki, a taka jest sytuacja u nas, że nie gadamy z tą ciocią i jak coś się dzieje(w sensie złego) to moja mama zawsze mówi, że to ta ciocia nam zle życzy...Także chwilami mi się udziela takie myślenie... Wracając do tej cioci (jak jeszcze z zgodzie żylismy) to opowiadała nam o wizycie u tej wróżki, że ona podała jej dokładną sumę pieniędzy jaką zarobiła, powiedziała jej że ktoś w jej rodzinie umrze. Co tam jeszcze było, aha że ona lub jej mąż zachorują i będzie ta osoba w szpitalu i że w rodzinie posypią się śluby i coś tam jeszcze ale nie chciała powiedzieć, pewnie coś bardzo osobistego. To była wróżba na 5 lat, no i rzeczywiście zmarła teściowa mojej cioci, jej mąż zachorował na jelita :roll: i był w szpitalu, no i posoypały się śluby. Także o dziwo sie sprawdziło.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 23 wrz 2011, 16:09

Alis pisze:To była wróżba na 5 lat, no i rzeczywiście zmarła teściowa mojej cioci, jej mąż zachorował na jelita i był w szpitalu, no i posoypały się śluby. Także o dziwo sie sprawdziło.
no tak. z tym, że dalej jest pomijany jeden detal a mianowicie jak wygląda cały proces 'wróżenia'. Często wróżka taki kieruje rozmowę, że osoba sama jej gada sporo rzeczy. a to że rodzina liczna, a to że jak liczna to ktoś jest stary a ktoś młody i albo ktoś umrze, albo będzie ślub. Tym bardziej, że to na 5 lat. Q takim czasie się może wiele zdarzyć :-)

Warto pooglądać show'y Derrena Browna by otworzyć japę ze zdziwienia jakich wydawało by się nadprzyrodzonych rzeczy można dokonywać. Co lepsza, że mówi wprost, że to sa tylko 'sztuczki' i nie ma to nic wspólnego z mocami, jasnowidzeniem, itp.

Ale polecam program w którym uczestniczy on w sesjach faceta, który niby potrafi komunikować się ze zmarłymi.

Derren Brown Investigates - The Man Who Contacts The Dead (Cold Reading)
Część 1: http://www.youtube.com/watch?v=BtlhjsiBEDw
Część 2: http://youtu.be/rgPdVn3Nadc
Część 3: http://youtu.be/XtLn2PacS90
Część 4: http://youtu.be/nfmLeFip1lk
Cześć 5: http://youtu.be/sSF9Grrpk1s

I powtórzę, że naprawdę warto zobaczyć.

Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽

Post autor: KeyO » 23 wrz 2011, 16:41

tom-as nie masz może jakiegoś innego źródła gdzie mogę to obejrzeć? Bo Channel 4 zablokowało filmy dla uk.

A propos tematu - wydaje mi się, że wiele we wróżeniu wiary tych którym wróżą i szukają później w życiu tego co im wywróżono, zwłaszcza iż są zwykle bardzo ogólne.
Ja osobiście nie wierzę i nie chodzę do takich osób. Żyje się dużo przyjemniej nie wiedząc co się stanie ;)
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 23 wrz 2011, 18:03

KeyO pisze:tom-as nie masz może jakiegoś innego źródła gdzie mogę to obejrzeć? Bo Channel 4 zablokowało filmy dla uk.
nie mam bo po za YT nie szukałem. ale ty możesz poszperać. tytuł podałem więc liczę, że ci się uda znaleźć :-)

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽

Post autor: toczka » 24 wrz 2011, 10:40

ja bym sie bardzo bala isc do wrozki... :/
Kiedys moja ciotka poszla do wrozki i wiekszosc co jej przepowiedziala, spelnilo sie- a mianowicie pogrzeb w dzien ślubu (byla przekonana, ze ktores z bardzo chorych dziadkow umrze a okazalo sie, ze jej siostrze urodzilo sie martwe dziecko :/)

A co powiecie o wahadełku? Poki co, wszystko sie sprawdza...
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 24 wrz 2011, 12:05

No właśnie, bo rzeczywiście może tak być jak tom-as, napisał, że w przeciągu 5 lat nieuniknione są w rodzinie śluby, pogrzeby itp. ale podała tej cioci dokładną sumę pieniędzy jakie ona zarobiła, a ta moja ciocia to jest straszna materialistka, także nikt prócz jej samej nie wiedział ile ma kasy i to jest trochę zastanawiające...
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 26 wrz 2011, 09:21

toczka pisze:A co powiecie o wahadełku?
ruch ideomotoryczny

5 minut wyjaśnienia: http://youtu.be/cma5Zn7xrWU

z wahadełkiem działa to tak samo

Zablokowany

Wróć do „Inne”