Mam dylemat...

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Mam dylemat...

Post autor: Cinimini » 14 cze 2008, 13:47

Kochani mam spory dylemat...
Jak Wiecie moja pasja jest taniec, jednak z powodu crohna musialam zmniejszyc jego intensywnosc. Obecnie tancze raz w tygodniu, teraz mam "korbe" na salse. No, ale do rzeczy ...w czym tkwi moj dylemat. Otoz szkola tanca do ktorej naleze, organizuje wyjazd na oboz taneczny do Bułgarii... bedzie tam spora ilosc zajec min. 4h dziennie. Kiedys nie byl to dla mnie najmniejszy problem, ale teraz nie wiem czy moge sobie na to pozwolic, tym bardziej ze mam zaostrzenie ( w srode szpital). No nie wiem, nie wiem ....... zachodze w glowe i nie wiem jaka decyzje podjac, a trzeba sie spieszyc, bo zostala juz bardzo mala ilosc miejsc.
Boje sie, ze moze byc to zbyt duze obciazenie dla mojego brzucha......, grup ktora wyjezdza jest "zbieranina" ze wszystkich klas,poziomow z calej szkoly, takze bede w gronie nieznanych mi osob.
Bardzo bym tam chciala jechac ....... ale mam sporo obaw.........
Ostatnio zmieniony 14 cze 2008, 13:59 przez Cinimini, łącznie zmieniany 1 raz.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Re: Mam dylemat...

Post autor: tom-as » 14 cze 2008, 13:54

wszytko zzleży od tego jak Ty oceniasz swoj stan. Jeżeli sama zachodzisz w głowe, że nie dasz rady.. za długo.. za duże obciążenia... jeszcze szpital na głowie... to wiesz... ja bym podszedł dośc ostrożnie. Nie piszesz kiedy to będzie... jak 'na dniach' to chyba bym dał sobie spokój.. jak 'za jakiś' czas to a nuż po szpitalu będzie o wiele lepiej.

wiec reasumując.. wszystko zależy od tego czy Ty się czujesz na siłach się porwać na takie coś :-)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 14 cze 2008, 13:57

A fakt nie napisalam kiedy to bedzie.wyjazd jest od 24.08. do 03.09.2008.
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 14 cze 2008, 14:00

hm, jesli bedziesz miec tam taką mozliwosc, ze nie musisz uczestniczyc we wszystkich próbach, to ja bym jechała. Takie wyjscie awaryjne - tańcze ile moge.

pozdrawiam
ania

p.s. my w tych dniach bedziemy gdzieś w połowie turnusu :)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 14 cze 2008, 14:02

imho - o ironio - kupa czasu jeszcze :-) także myśle, że będzie dobrze :-) no chyba, że te zapisy to na zasadzie paktu z diabłem i rezygnacja w razie awarii jest okupiona (hmmm) wieczną tułaczką po świecie dusz upadłych jako kura - oblepiona smoła i ustrojona pierzem z poduszki :-)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 14 cze 2008, 14:06

Eh tom-as .... az tak to moze strasznie by nie bylo, ale nie wiem czy kaske zwroca, gdybym zrezygnowala.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 14 cze 2008, 14:08

Cini... pozytywne nastawienie i w tany :-)

a jak masz naprawde się poważnie wahasz to odpuść.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 14 cze 2008, 14:15

Mamusk tez mi marudzi, ze "jakto sama tak chce jechac, nie znajac nikogo,bez opieki"... nie podoba jej sie ten pomysl.....

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

mustafa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: mustafa » 14 cze 2008, 18:49

Szalenie trudny dylemat.
Sam wiem co oznacza tzw. poświęcenie się sprawie a tym bardziej jeśli taniec jest twoja pasją. Ciężko jest mi powiedzieć w tej chwili kiedy jestem po kolektomii i w sumie zapomniałem co to jest "zaostrzenie".
Jednak pamiętam że jeśli miałem ten stan to nie byłem wstanie wykonywać wszystkich czynności, co strasznie mnie męczyło. Czasami dochodziło że wykonywało się wiele rzeczy na siłę..ale nie był to dobry pomysł.
Cinimini, piszesz że po 4 h dziennie i na pewno dość intensywnie dlatego nie jestem przekonany do tego pomysłu zwłaszcza jeśli obecnie jest tak a nie inaczej.
W sumie termin odległy ale jaka jest pewność że miły pobyt nie przerodzi się męczarnie... jeszcze na obczyźnie??
Ale co to dużo kryć należę do osób bardzo ostrożnych i przezornych, dlatego moja opinia może nie być zbyt pomocna..uważam jednak że sama zdecydujesz i zrobisz jak będziesz się czuła.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
nie inaczej..

lecz
Mówią, że ostrożność jest matką powodzenia
trudny dylemat..do tego obawiasz się reakcji innych?? mnie by mogło to przytłoczyć zwłaszcza jeśli nie miał bym tam bratniej duszy... lecz z drugiej strony jestem chyba bardziej uparty od Ciebie..więc bym pojechał.. ..

Reasumując:
tom-as pisze:Cini... pozytywne nastawienie i w tany :-)

a jak masz naprawde się poważnie wahasz to odpuść.
Instruktor Kulturystyki i Fitness

Zablokowany

Wróć do „Inne”