Szkoła Pamięci Wojakowskich

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
elizabet-70
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Szkoła Pamięci Wojakowskich

Post autor: elizabet-70 » 28 sty 2009, 10:54

Większość tu się uczy w związku z tym mam pytanie,czy korzystaliście ze szkoły pamięci Wojakowskich (Jak nauczyć się uczyć?)Jakie macie zdanie na ten temat?Bardzo jestem ciekawa,mam syna w średniej szkole i chciałabym mu wykupić taki kurs ale nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto.
ela

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Re: Szkoła Pamięci Wojakowskich

Post autor: elizabet-70 » 28 sty 2009, 14:12

Kochana elwirka, zawsze można na Ciebie liczyć :*
Właśnie takie zajęcia będą prowadzone:szybsze zapamiętywanie, czytanie itd.
Może szkoła pod tą nazwą jest w naszym regionie znana,poczekam może jeszcze ktoś ma doświadczenie w tym temacie.O 18h mamy się zgłosić na test który określi stopień umiejętności syna.
ela

90Christin
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: 90Christin » 28 sty 2009, 19:07

Ja chodziłam w szkole podstawowej ze 2 lata na ten kurs i wystawiam im bardzo dobrą opinię. Niesamowicie mi to mogło, przy uczciwej pracy, ale niezbyt ciężkiej można na prawdę zapamiętać z nimi całą encyklopedię. Uczą kilku sposobów na zapamietywanie dat, wyrazów, całych zdań, przemówień. Że tak powiem z palcem w nosie po pół roku byłam w stanie zapamiętać ok 500 słów i cyfr słysząc je tylko jeden raz. Wiadomo- podstawówkowicz ma jeszcze tę cudowną właściwość, że ma chłony umysł. Mogłabym na prawdę dużo powiedzieć na temat tego kursu i odpowiem na wszelkie pytania jeżeli bedzie trzeba :)

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 29 sty 2009, 20:05

Dzięki za odpowiedzi.kota, tu tez podobna suma w grę wchodzi i dlatego ważne są wasze doświadczenia.
Ile godz. tam spędziłaś ?
Na razie go zapisałam jest czas na decyzję tydzień.
Może ja się cudu podziewam bo syn asem nie jest(tak gdzieś po środku)
Piszcie proszę co wiecie o efektach.Zenobius, jak długo chodziłeś ,na kurs.?
ela

90Christin
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: 90Christin » 30 sty 2009, 12:56

Po każdych zajęciach dają prace domowe, więc nie można powiedzieć, że nie ćwiczy się umysłu. A ćwiczenia w nich są różnorodne i jednego dnia trudno to ogarnąć; rysowanie z pamięci, zapamiętywanie kolejności słów, cyfr, słów z cyframi, całych zdań no i zawsze też są wierszyki. Na początku krótkie-2,3 strofy, potem takie po 2 strony. Na zajęciach każdy z tego odpowiada. Do tego różne ćwiczenia na zajęciach i kilogramy cukierków wynoszonych z zajęć ^^

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 24 paź 2009, 14:28

ciekawe gdzie to mozna w necie znalezc bo chetnie potrenowalabym umysl , zeno daj namiary

pupa22
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
Kontakt:

Post autor: pupa22 » 08 gru 2010, 00:32

Chodziłem na to tak naprawdę jest to ściema! Może nauczysz się szybciej czytać ale będziesz miała mniejsze rozumienie tekstu wiec się nie opłaca. Znajomy prowadził kursy swego czasu i sam chodziłem wiec wiem co mówię. Tak naprawdę żeby szybciej i sprawniej czytać to musisz usiąść na pupie i czytać, czytać i czytać. Z czasem będzie lepiej. Nic innego się nie da zrobić. No chyba że ktoś jest geniuszem to wtedy jak ma pamięć fotograficzną to się da.
Kasinp kursy się odbywają na przymorzu przy okrąglaku (kościół) w domu kultury - teraz nie wiem czy jeszcze są. Kiedyś tam były.
Jedyne co mogę poleci to to że się zwiększa koncentracja i spostrzegawczość ewentualnie dobre ćwiczenia na rozwój mózgu lecz nie zwiesza szybszego czytania. Poprawia pamięć również ale to już trzeba by było długo ćwiczyć samemu. Jak jesteś zainteresowana to mogę napisać przykładowe ćwiczenia.

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: Coralie » 08 gru 2010, 01:11

pupa22, zwróć uwagę na daty postów, na które odpowiadasz :)
New beginning :)

Zablokowany

Wróć do „Inne”