Oszustwa w pracy.

czyli problemy ogólnochorobowe i nie związane z nzj.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie
Kontakt:

Oszustwa w pracy.

Post autor: Alexandra_ » 18 mar 2010, 20:02

Witam,
Przez jakiś czas chodziłam się douczać do nowego miejsca pracy, chodziłam trzy tygodnie; nie dostałam żadnej umowy, a właścicielka powiedziała, że nie płaci za czas nauki. Pomyślałam, że trudno. Pani była b. miła, powiedziała że w końcu będzie miała zaufaną osobę i pracę już mam chyba, że sama z niej zrezygnuję, dlatego nie przeszkadzał mi fakt "chodzenia za darmo". Pewnego wieczoru Pani do mnie przyszła i powiedziała, że mają problemy finansowe, że to czy kogoś zatrudnią okaże się dopiero po Wielkanocy i powiedziała, że mogę dostać jakąś gratyfikację za godziny (jak się później okazało mówiła o paczce kawy... :neutral: ) Na koniec powiedziała, że będziemy w kontakcie.
Dzisiaj patrzę, na pewien portal a oni znowu się ogłaszają (oczywiście bez kontaktu ze mną) Przepracowałam u nich ten czas za darmo i jeszcze zrobili mnie... w konia.
Czuję sie okropnie, bo nigdy nie spotkałam się z czymś takim. Czy mam napisać na tym portalu jacy z nich oszuści? bo naprawdę mam ochotę... . Pozdrawiam.
Hey, mister. This here is the stairway to heaven. You know that, don't cha?

Misia

Re: Oszustwa w pracy.

Post autor: Misia » 18 mar 2010, 20:25

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Unknown
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: Unknown » 18 mar 2010, 20:36

No tak, tylko problem jest taki, że umowa 'na gębę' niewiele znaczy, kiedy chcesz udowodnić pracodawcy jego nieuczciwość. Równie dobrze kierowniczka może powiedzieć, że Alexandra w ogóle dla niej nie pracowała i co wtedy? :neutral: Na bank tak zrobi, widać, że ich działalność opiera się na machlojkach.
Pewnie wspomniana firma w ten sposób szuka darmowych pracowników, a ludzie wierzą w uczciwość i mają dobre intencje, więc dają się zrobić balona. Następnym razem domagaj się umowy o dzieło.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010, 20:45 przez Unknown, łącznie zmieniany 1 raz.
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 mar 2010, 20:44

Ale nie może być bezkarna i naciągać następnych. Uważam, że przed wyzyskiwaczami należy ostrzegać i zawiadamiać do PIP.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ESka

Post autor: ESka » 18 mar 2010, 20:55

Myślę, że stefanmalek, ma rację postąpiłaś nie rozsądnie i teraz zbierasz tego żniwa. nie masz dowodów więc nic nie udowodnisz im.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2010, 20:58 przez ESka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 18 mar 2010, 20:56

stefanmalek pisze:
Alexandra_ pisze:przez jakiś czas chodziłam się douczać do nowego miejsca pracy, chodziłam trzy tygodnie; nie dostałam żadnej umowy, a właścicielka powiedziała, że nie płaci za czas nauki.

Postąpiłaś trochę nieodpowiedzialnie nie domagając się żadnej umowy. Możesz co prawda spróbować z sądem, albo z PiP'em ale nie sądzę, aby coś wielkiego z tego wyszło. Szczęście w nieszczęściu, że masz doświadczenie na przyszłość.

Wiesz w innej sytuacji nie pozwoliłabym na coś takiego, ale ta Pani była moją sąsiadką od dziecka. Nie sądziłam, że pozwoli sobie na takie zachowanie wobec mnie. Głupia byłam i strasznie dałam się nabić w butelkę.

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie

Post autor: Blue » 19 mar 2010, 08:35

Alexandra_ pisze: Czy mam napisać na tym portalu jacy z nich oszuści? bo naprawdę mam ochotę...
Chyba tylko tyle możesz. Nie ładnie ze strony sąsiadki, że tak Cię naciągnęła.
Co do PIP - nie wiem czy tam nie trzeba się podeprzeć jakimś dowodem, że się pracowało - jakaś karta pracy, cokolwiek. Osobiście z inspekcją dałabym sobie spokój. Jesteś bogatsza o to doświadczenie, teraz wiesz, że w pracy najlepszy znajomy może Cię bez mrugnięcia okiem wyrolować.
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽

Post autor: Blue » 19 mar 2010, 09:05

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
I chyba warto tu zaznaczyć, że z całą pewnością byli współpracownicy nie będą świadczyć na korzyść Alexandry, choćby na początku twierdzili inaczej.
Alexandra_ przemyśl dokładnie kwestę zgłoszenia sprawy w PIP, nie przyjmują zgłoszeń anonimowych. Czasy takie, że każdy pracodawca się zabezpiecza i wszędzie ma znajomości, a Twoje nazwisko będzie w bazie danych inspekcji...

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽

Post autor: Blue » 19 mar 2010, 09:54

To może się coś zmieniło [choć my inne województwo :wink: ] od czasu jak ja rozważałam zgłoszenie swojego problemu.

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: deep navy » 19 mar 2010, 18:32

Nim ja zacząłem pracować tam gdzie obecnie pracuję to... przez 2 tygodnie miałem ''szkolenie'' czyli... przychodziłem tam do nich (obserwowałem, zadawałem pytania, byłem przyuczany itd.) a... po kilku dniach pracowałem pod okiem szefa.
10-tego dnia usłyszałem od szefa: ''powiedz kiedy będziesz gotowy do samodzielnej pracy''.

Od początku zdawałem sobie sprawę, że... pracuję/szkolę się za darmo (wiem, że nie jest to zgodne z prawem).
W małych firmach pracownicy bardzo często są wykorzystywani przez pracodawcę... brak świadków, związków zawodowych itd. działa tu na niekorzyść pracownika.

Myślę, że w przypadku Alex_ można złożyć jakiś donos do odpowiedniej instytucji (może się ktoś tym zainteresuje?).

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 20 mar 2010, 17:01

Zadzwoniłam do firmy i powiedziałam, że Pani jest bardzo nieuczciwa i w prefidny sposób się mną poslużyła.
Ogłoszenie skopiowałam i napisałam, że to oszustwo administrator wyrzucił ich ofertę.

Zablokowany

Wróć do „Inne”