hipotoniczny żołądek i spowolniona praca jelita grubego

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
aga210
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
miasto: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

hipotoniczny żołądek i spowolniona praca jelita grubego

Post autor: aga210 » 18 paź 2010, 17:31

Witam, piszę mając nadzieję, że może tutaj uzyskam jakąś pomoc. Od półtora roku choruję na jelita. Do tej pory żaden lekarz nie postawił mi jednoznacznej diagnozy. Moje objawy to: puchnięcie brzucha z lewej strony bezpośrednio po posiłku, zgaga, niestrawność, brak apetytu, zespół złego wchłaniania, zwłaszcza białek, zaparcia, bóle brzucha z lewej strony podbrzusza,ciągłe wzdęcia, wrażenie że gazy zatrzymują mi się na zagięciu sledzionowym. Zaparcia miewałam zawsze, odkąd tylko siegam pamięcią, ale nigdy nie puchł mi przy tym brzuch. Na początku choroby załatwaiłam się raz na 5-6 dni, teraz pomagają już tylko lewatywy robione raz na tydzień, żadne leki przeczyszczające.Rok temu miałam robioną kolonoskopię, która nic nie wykazała- jedynie jakieś nacieki limfatyczne czy cos takiego, gastroskopia- miałam zapalenie przełyku, ale zostało zaleczone, przeciwciał na celiakię nie wykryto, USG i tomografia bez zmian. Pasaż jelita wykazał opuszczony, hipotoniczny żołądek, a badanie transit time znacznie wydłużony pasaż jelita grubego- prawa strona okrężnicy- 60 h( norma to 6-9), lewa35(7-8), esiaca w normie 5 h. Byłam już u różnych gastrologów, jednak żaden jak do tej pory mi ne pomógł. Ostatnio trafiłam do prof. Dzikiego, który przepisał leki wspomagające perystaltykę jelit- gasprid, debridat, kreon oraz boldaloin, jednak biorę je już przez dłuższy czas, a czuje się coraz gorzej. Profesor twierdzi teraz, że pozostała mi kolektomia. Czy ktoś może mi coś doradzić?? Gdzie powinnam się z tym dalej udać??Możecie mi polecić jakiegoś specjalistę?? Moja dietetyk zasugerowała mi, że być może opuszczony żołądek uciska mi na jelito, które przez to nie pracujetakjak trzeba.

sprecyzowałam temat
Ostatnio zmieniony 18 paź 2010, 19:58 przez aga210, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”