mialem crohna, mam przetoki JAK JE WYLECZYC?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
MAREX

mialem crohna, mam przetoki JAK JE WYLECZYC?

Post autor: MAREX » 15 sty 2006, 19:34

WITAM.#
DWA LATA TEMU MIALEM ATAK CROHNA. SZPITAL, KOLONOSKOPIA, RTG, DIGNOZA, LECZENIE, STERYDY, PENTASA.
OBECNIE CZUJE SIE DOBRZE I NIE MAM OBJAWÓW PRZYPOMINAJACYCH O CHOROBIE. JEDNAK SA POZOSTALOSCI KTORE CIAGNA SIE JAK ECHO KTOREGO NIOE MOGE ZGUBIC. SA NIMI PRZETOKI W OKOLICH ODBYTU. OBECNIE MAM TRZY OTWORKI (aktywne) ORAZ GUZA WYSTARCZAJACEJ WIELKOSCI ABY PRZY KAZDYM KROKU CZUC BOL, A NIE WSPOMNE O SIEDZENIU.
MAM ZBYT MALA WIEDZE NA TEN TEMAT I WLASCIWIE OGRANICZONA MOZLIWOSC SKONTAKTOWANIA SIE Z POLSKIM LEKARZEM.
BARDZO PROSZE O KONTAKT KAZDEGO KOGO MÉCZA LUB MÉCZYLY PRZETOKI. NIE MAM POJECIA CZY I JAK TO MOZNA WYLECZYC ZWLASZCZA ZE CZUJE NARASTAJACY BÓL WRAZ Z POWIEKSZANIEM SIE GUZA.

DZIEKI.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: mialem crohna, mam przetoki JAK JE WYLECZYC?

Post autor: ranka » 15 sty 2006, 19:40

przetoka moze sie sama zamknac..ale jak jest duza to raczej leczenie operacyjne.
Obrazek

Ela
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 15 sty 2006, 20:26

Moim zdaniem powinieneś skontaktować się z chirurgiem. Nawet jeśli będzie możliwe jakieś leczenie zachowawcze (np. remicade), to i tak chirurg musi to ocenić.
CU, j-pouch

Misia

Post autor: Misia » 15 sty 2006, 20:45

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 15 sty 2006, 20:57

ropien to ostry stan zapalny a przetoka to stan przewlekly jakby ciag dalszy czy tez powiklania po niewyleczonym ropniu.tak wiec jak juz pisalam wczesniej nalezy koniecznie!!!!!!skontaktowa csie z lekarzem wcelu drenazu ropnia i wyleczenia przetoki.pozdrawiam

ale rzeczywiscie..ty dalej masz Crohna..jego sie ma na cale zycie..niestey
Obrazek

MAREX

co z tym rakiem?

Post autor: MAREX » 16 sty 2006, 13:43

Dziekuje wszystkim za odowiedz.
Do tej pory nie zdawalem sobie sprawy czym jest Crohn. Przewertowalem pare tematow dotyczacych choroby i sie po prostu zalamalem.
Wiec to jest nie uleczalne. Siedzi sobie to w moim brzuchu i czeka na kolejny atak. Nie wiem jak wam sie to objawilo ale ja przezylem koszmar.
Pomijajac bole brzucha i biegunki pewnej nocy nie mogac powstrzymac stolca obudzilem sie biegnac do toalety z krwia miedzy nogami. Nie moglem tego powstrzymac. Jak przy ostrej biegunce szklankami wylewala mi sie z odbytu krew. KOSZMAR.
Myslalem ze to mam za soba, a tu prosze.
Prosze opowiedzcie mi o swoich przypadkach.
Jesli ktos wie o powiklanich typu rak, czy tez bezplodnosc odpiszcie.

No i co to jest CD?
DZIEKI

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 16 sty 2006, 13:50

przeed wszystkim...GLOWA DO GORY!!!!jest to tak bardzo wazne w tej chorobie czy tez colitis;)CD czyli Crohn Disease.poztywna wiadomosc--na podlozu Crohna nie rozwija sie rak czyli odwrotnie niz w colitis ulcerosa.ja mam colitis ale zyje jak na rzie dobrze...chyba sie skumplowalysmy;)przede wszystkim zyj...bo jak poczytasz sobie posty innych ludzi to oni walcza cale lata z ta choroba i ciagle sie nie poddaja...i ty tez masz takie przykazanie.zycze duzo dobrego;)
Obrazek

MAREX
Debiutant ✽
Choroba: CD

serdeczne dzieki

Post autor: MAREX » 16 sty 2006, 14:02

hej
Ciesze sie ze jest taka strona, ze znajduja sie ludzie jednoczacy sie w chorobie.
Jednak trodno z ta glowa bo mimo prawie dwuletniej choroby nie zdawalem sobie sprawy z jej powagi. Nigdy wvczesniej nie bylem powazniej chory a tu teraz to.
dziekuje za dobre slowa i podziwiam was wszyskich ze potraficie innych podtrzymywac na duchu bedac w powaznieszym stanie.

Jeszcze raz dziekuje i w miare mozliwosci opisz mi swoja dolegliwosc.

Ela
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 16 sty 2006, 22:07

Więcej informacji o tej chorobie znajdziesz też na stronie Stowarzyszenia J-Elita: http://nzj.iimcb.gov.pl/
CU, j-pouch

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”