CO ROBIC Z PRZETOKAMI??

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
MAREX

CO ROBIC Z PRZETOKAMI??

Post autor: MAREX » 15 sty 2006, 19:55

JESLI KTOS MA ODROINE DOSWIADZCZENIA I DOBRY SPOSÓB NA POZBYCIE SIE PRZETOKI TO BARDZO BYM PROSIL O RADÉ.
JESTEM OBECNIE ZA GRANICA I TRUDNO TU O PLSKIEGO LEKARZA. MOJA PRZETOKA (3 AKTYWNE OTWORKI W OKOLICACH ODBYTU WYRASTAJACE NA GUZIE.) POWIEKSZA MI SIE W OSTATNIM OKRESIE ZBYT SZYBKO. TAK PRZYNAJMNIEJ MI SIE WYDAJE.
SLYSZALEM ZE MOGE TO ZOPEROWAC tj. WYCIÁC. Z DRUGIEJ STRONY SLYSZALEM IZ JEST TO BARDZO RYZYKOWNE I W REZULTACIE MOZE SIE POGORSZYC A NAWET MOZNA STRACIC NERWY ZWIERACZA.
PROSZE O JAKAKOLWIEK RADE.

Misia

Re: CO ROBIC Z PRZETOKAMI??

Post autor: Misia » 15 sty 2006, 20:23

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

marex

przetoka

Post autor: marex » 16 sty 2006, 13:21

WITAM RAZ JESZCZE. DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.
STARAM SIE WIELE CZYTAC NA TEMAT PRZETOK. ROZMAWIALEM Z KILKOMA LEKARZAMI POCZAWSZY OD CHIRURGA POPRZEZ GASTROLOGA A KONCZYWSZY NA PROKTOLOGU. NO I MOJA WIEDZA JEST TERAZ TAK SKOLOWACIALA IZ NIE WIEM WLASCIWIE CZY TO POCZATEK RAKA CZY TEZ CIAG DALSZY CROHNA.
OBECNIE MIESZKAM W ANGLII NO I WLASCIWIE TRUDNO MI OKRESLIC MOZLIWOSCI KORZYSTANIA Z TUTEJSZYCH LEKARZY SPECJALISTOW PONIEWAZ NIE JESTEM UBEZPIECZONY.
FAKTEM JEST TO IZ CROHN OBJAWIL MI SIE WLASNIE TU I TAKZE TU LEZALEM W SZPITALU, JEDNAK NIKT NIE BYL W STANIE MNIE ZAPEWNIC CZY I JAK MAM UREGULOWAC RACHUNEK ZA POBYT W SZPITALU. A WLASNIE TEJ SUMY SIE OBAWIAM.
POZA TYM ROZMAWIALE Z LEKARZEM KTORY SIE MNA OPIEKOWAL W ANGLI. MOWILEM MU O PRZETOKACH W REZULTACIE CZEGO PRZEPISAL MI MASC NA HEMOROIDY WLASCIWIE BEZ OBEJRZENIA PRZETOK.
JESTEM JUZ WYKONCZONY TA NAROSLA NA MOIM TYLKU Z KTOREGO CALY CZAS COS WYCIEKA. JAK NIE KAL TO KREW LUB ROPA.
MAM WRARZENIE ZE TEMAT PRZETOK WSROD LEKARZY JEST CALKOWICIE POMINIETY A WIEKSZOSC Z NICH TO PO PROSTU IGNORUJE.
NAJLEPSZE STWIERDZENIE CHIRURGA PROKTOLOGA (polskiego):"MOGE TO PANU WYCIAC ZA 800 zl, ALE NIE RECZE ZE BEDZIE LEPIEJ. MOGA SIE PANU USZKODZIC NERWY ZWIERACZA, A POZA TYM PRZETOKI MOGA SIE POJAWIC POWTORNIE."
NO I JAK TU ZYC?

MAM JESZCZE MALA PROSBE. JAK WYGLADALO LECZENIE TWOICH PRZETOK I CO SIE DZILO PO OPERACJI?

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 16 sty 2006, 13:25

najlepiej skonsultuj sie z osobami z forum ktore mialy operacje...bo to sie leczy chirurgicznie!!!!!!!!jest to stan zapalny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
masc na hemoroidy??????cos nie tak:>
Obrazek

MAREX
Debiutant ✽
Choroba: CD

Post autor: MAREX » 16 sty 2006, 14:31

nie rozumiem skad pewnosc ze jest to stan zapalny. I co to wogóle znaczy?
jak juz mowilem jestem strasznie skolowacialy przez lekarzy i kazda diagnoza jest dla mnie podejrzliwa.
Jeden z nich (lekarz polski) powiedzial mi ze ropien jest czyms normalnym przy przetokach poniewaz odbyt to miejsce w ktorym zbiera sie masa brudu z organizmu i po pierwsze: bakterie nie pozwola sie zagoic przetoce, a po drugie ropa jest efektem wlasnie tego brudu.
Opowiedz mi prosze o swoim doswiadczeniu z przetoka i crohnem.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 16 sty 2006, 17:37

ja nie mam Crohna;)a co do przetok to troche wiem z racji studiow:)
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 16 sty 2006, 22:35

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 16 sty 2006, 23:54

bardzo ladnie i racja jak najbardziej..przetoki i ropnie sa bardzo czesto w Crohnie:) :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 25 cze 2006, 00:00

ja od roku jestem na remicade i niestety [przetoki sa w dalszym ciagu ..........
Crohn

aharat
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: aharat » 02 sie 2006, 10:12

a z czego te nasiadówki najlepiej robić?
ja zapodaję sobie rumiankową, ale może macie jakieś lepsze pomysły? :)

Grzech79
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Grzech79 » 12 lis 2006, 21:22

Podoba mi się tytuł tego postu;) Własnie sobie je zadaje od kilku dni. Po dosyc dlugiej remisji (która pozwoliła mi w życiu wyjść na prostą..) pojawila sie u mnie przetoka do pecherza moczowego:( Czy ktos z Was drodzy forumowicze mial podobna przypadlosc?? Bylbym wdzieczny za wszelkie informacje.

W tej chwili jestem na diecie bezresztkowej i juz mam zapewnione "wczasy" w katowickiej klinice.
GG - 4644691

Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Jolcia » 15 lis 2006, 18:17

niestety ja na przetokach się nieznam choć sam mam jedną na brzuchu od stycznia tego roku i niepotrafię jej zwalczyć. Czasami się zamyka na trochę ale to kosztuje mnie ogromne katusze. Pozdrawiam wszystkich przetokowców i zyczę wiary w ich zamknięcie :)
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Misia

Post autor: Misia » 15 lis 2006, 21:59

Mr. Jacek
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Mr. Jacek » 28 lis 2006, 21:55

Ja mam zarówno przetokę jak i ropień i staram się o leczenie remicade bo do tej pory miałem jedną operacje i tylko kilka miesiecy spokoju myślę że może w moim przypadku to leczenie cos pomoże :?:
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Mr. Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Patyczak

Misia

Post autor: Misia » 29 lis 2006, 10:35

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”