Co to może być?:|

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Co to może być?:|

Post autor: Tomek0700 » 29 lis 2010, 15:16

Witam. Męczę się już od maja, miałem kolonoskopie gdzie wyszedł tylko polip zapalny i zapalenie jelita ale nie wiadomo z jakiego powodu (tłumacząc wynik). Odbija mi sie, brak apetytu, spadek wagi, biegunki/ dziwne stolce to moje dolegliwości. Z USG - wątroba trochę powiększona, próby ok, morfologia też ok, bilurbina nieznacznie powiększona. Hemoglobina wysoko bo 16. Wykryto helicobactera - duomox i fromilid przez tydzien - efektow brak, ciagle mam te same objawy. Gastroskopie mam 21 grudnia, więc muszę czekać. Badania na pasożyty - brak efektow lamblioza - tak samo. Czy gatroskopia może coś pokazać? czy to może być jakiś wrzód? bo tracę już nadzieję a w maju matura.. :| Dodam, że stan cery też się pogorszył. W jakim powinienem iść w kierunku?

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: Co to może być?:|

Post autor: Coralie » 29 lis 2010, 19:18

Powiem Ci szczerze możliwości jest tak wiele, że ciężko spisać w jednym poście... Jak długo trwają Twoje dolegliwości? Myślę, że czeka Cię jeszcze trochę badań. Czy z tymi badaniami byłeś już u lekarza?
New beginning :)

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 01 gru 2010, 13:15

napisalem, ze od maja czyli juz 6 miesiecy..

gregtech

Post autor: gregtech » 01 gru 2010, 13:59

Tomek0700 pisze:Odbija mi sie, brak apetytu, spadek wagi, biegunki/ dziwne stolce to moje dolegliwości. Z USG - wątroba trochę powiększona, próby ok, morfologia też ok,
Zaczynałem podobnie, aktualna diagnoza Crohn. Do moich dolegliwości jeszcze dochodziły mdłości. A od dzieciństwa Afty , a przed tym objawami epizody ze stawami (bóle). U Ciebie może ale nie musi być Crohn. Diagnostyka szersza wskazana.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 02 gru 2010, 00:29

tak ale jestem po kolonoskopii i nic z takich rzeczy nie pokazalo. Diagnostyka szersza czyli co?

Pozdrawiam
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

gregtech

Post autor: gregtech » 02 gru 2010, 00:45

Tomek0700 pisze:tak ale jestem po kolonoskopii i nic z takich rzeczy nie pokazalo. Diagnostyka szersza czyli co?
Mówisz po kolonoskopii, a weszli do ileum terminale - zastawka bauhina??? Bo tam najczęściej instaluje się Crohn. Gastroskopie miałeś??? Możesz mieć nadżerki żołądka, dwunastnicy, zmiany przy wpuście, przepukline rozworu przełykowego. Może to być wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C (WZW typu B lub C) - potrzebne badania laboratoryjne z surowicy. Zrób tomografię komputerową jamy brzusznej - pokażą ewntualne zmiany w organach typu trzustka, drogi żółciowe, wątroba. Przydałaby się też endoskopia kapsułkowa żeby ocenić całośc jelita cieńkiego. Jak zrobisz te wszystkie badania to już prawie pełna diagnostyka ;)

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 02 gru 2010, 09:09

za bardzo nie wiem co do mnie mowisz hehe. Mialem kolonoskopie, wszystko gladkie i na nastepny dzien od razu mnie wypisali mowiac, ze jestem zdrowy .. z lokalizacja zastawki kretniczo-katniczej tylko to mam napisane. Dodam, ze mam OB 2 Bilurbina calkowita 1,42H a jest od 0,20 do 1,20 i teraz zauwazylem GGTP 9,7L a norma 12,0-64,0 czyli z tym tez cos nie tak.. ale lekarze ogladali to i stwierdzili, ze nic nie ma

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 gru 2010, 12:39

gregtech nie namawiaj i nie polecaj badań z grubej rury, gdy nie widać do tego podstaw.
Takie odchylenia od norny o niczym nie świadczą, a objawy nie są bardzo niepokojące. Poczeka kolega na gastro i zobaczy. ja bym też przyjrzała się diecie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 03 gru 2010, 14:30

jeszcze co zauwazylem, ze jak ide sie zdrzemnac i leze na prawym boku - jak sie obudze to musze od razu isc do toalety ;|

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 03 gru 2010, 18:29

A na lewym nie? :niepewny:

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 05 gru 2010, 13:40

jadam raczej wszystko, nie widze efektow po diecie - moge rowniez nic nie jest i tak pojde do toalety i wydalam wiele stolcow, mialem diete ubogoresztkowa - to samo, jem mniej smazonego - to samo - jem wiecej smazonego - to samo. Jedynie to teraz nie mam takiego bolu po prawej stronei ani po lewej.

PS. po kolonoskopii pod lewym "cyckiem" zrobila mi sie takie wglebienie (cos jak dziura).. co to jest? :|

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 05 gru 2010, 17:14

nie, wyprozniam sie stolcem normalnym ale dlugim i jest ich wiele, ciekawe skad to sie bierze?:| sluz tez byl ale teraz juz nie ma, w stolcu czasami tak jakby cos czerwonego bylo przyklejone jakby czastka jelita. A ta wglebienie to od razu pod cyckiem na zebrach

genus
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 06 gru 2010, 11:22

Tomek0700 pisze:w stolcu czasami tak jakby cos czerwonego bylo przyklejone jakby czastka jelita.
Skorka od pomidora?

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 07 gru 2010, 01:00

genus pisze:
Tomek0700 pisze:w stolcu czasami tak jakby cos czerwonego bylo przyklejone jakby czastka jelita.
Skorka od pomidora?
Albo "mięso" pomidora lub papryki. Po przejściu przez cały układ trawienny, niestrawione mogą wyglądać jak ludzka żywa tkanka.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 07 gru 2010, 16:07

szczerze to nie pamietam czy jadlem pomidora albo papryke wiec nie klamie a teraz juz sie nie przygladam bo mam dosc :) Dodam, ze przed trafieniem do szpitala bolala mnie poteznie prawa strona, w szpitalu mi dali chyba anesteloc i metranidazol i bol po prostu przeszedl. Kuracje metranidazolem przeszedlem jeszcze raz bo skoro to mi pomoglo to moze zlikwiduje juz raz na zawsze. Po kuracji widze, ze sie mniej mi odbija i prawie w ogole nie mam tych dziwnych kujacych boli w prawej stronie. Dodam, ze to wszystko zaczelo sie od maja po imprezie (duzo alkoholu) i trwa do dzis. Myslalem, ze to zatrucie.. przeprowadzilem badania na lamblioze i pasozyty nic nie wykryto. Nie robilem w ogole badan na grzyby - ale to chyba gastrolog powinien mi kazac a nie zebym czytal na internecie... szczyt chamstwa.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”