Po gastroskopii

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Po gastroskopii

Post autor: Tomek0700 » 03 sty 2011, 16:33

Witam. Męczę się już od maja, miałem kolonoskopie gdzie wyszedł tylko polip zapalny i zapalenie jelita ale nie wiadomo z jakiego powodu (tłumacząc wynik). Odbija mi sie, brak apetytu, spadek wagi, biegunki/ dziwne stolce to moje dolegliwości. Z USG - wątroba trochę powiększona, próby ok, morfologia też ok, bilurbina nieznacznie powiększona. Hemoglobina wysoko bo 16. Wykryto helicobactera - duomox i fromilid przez tydzien - efektow brak, ciagle mam te same objawy. Badania na pasożyty - brak efektow lamblioza - tak samo.
Mialem gastroskopie i wykryto tylko lekkie znieksztalcenie opuszki dwunastnicy co moglo odpowiadac wrzodowi - czy to moze byc lamblioza chociaz, ze test ELISA nic nie wykryl? objawy pasuja swietnie..
Ostatnio zmieniony 03 sty 2011, 19:30 przez Tomek0700, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Re: Po gastroskopii

Post autor: maggie0278 » 03 sty 2011, 19:02

Tomek0700 pisze:Gastroskopie mam 21 grudnia,
tego roku ? bo jesli tak to troszkę za długo byś na to badanie czekał.

Warto, żeby w trakcie gastroskopii wykonano test ureazowy i dzięki temu sprawdzono, jakim skutecznym zestawem antybiotyków potraktować Helicobactera.
U mojej córki dopiero czwarta z rzędu eradykacja dała pożądany efekt , a wcześniej non-stop miała objawy HP ( takie jak opisujesz : odbijanie, mdłości, brak apetytu ) i w teście oddechowym był on obecny.

jakbyś chciał zgłębić temat o Helicobacterze :

viewtopic.php?t=3173&highlight=helicobacter+pylori

a co do :
Tomek0700 pisze:biegunki/ dziwne stolce
to co wyszło w histopacie z robionej koloskopii ? czy zapalenie ma charakter nieswoisty ? czy miałeś usuwany polip ?
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Re: Po gastroskopii

Post autor: Tomek0700 » 03 sty 2011, 19:29

przepraszam, tak juz napisalem
Mialem gastroskopie i wykryto tylko lekkie znieksztalcenie opuszki dwunastnicy co moglo odpowiadac wrzodowi - czy to moze byc lamblioza chociaz, ze test ELISA nic nie wykryl? objawy pasuja swietnie..

test na hp ujemny - czyli usunolem go. Zapalenie bylo z powodu niewiadomego (tlumaczyc z laciny na polski), polip usuniety. Dodam, ze w stolcu wystepuja biale kropki, stolce sa dlugie, o nieprzyjemnym zapachu raz luzne raz "twarde" i zazwyczaj jest ich duzo (1 wizyta w wc ok. 5 stolcow i do tego ciagle czuje jakbym jeszcze mogl)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”