Przetoka żołądkowo-poprzecznicza

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
gregtech

Przetoka żołądkowo-poprzecznicza

Post autor: gregtech » 03 sty 2011, 17:33

Witam

Na razie czysto teoretycznie pytam czy ktoś z Was spotkał się albo miał albo znajomy miał, albo czytał gdzieś na temat przetoki z żołądka do poprzecznicy (przetoka żołądek - jelito) na skutek głębokiego owrzodzenia w żołądku - podłoże Crohn.
Jak to wygląda, jakie są objawy, i co w takim wypadku robić.
Logicznie jak pomyśle to wszystko z żołądka po zjedzeniu przelatuje zamiast do jelita cienkiego do grubego, nic w tym wypadku sie nie wchłania.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Przetoka żołądkowo-poprzecznicza

Post autor: Mamcia » 03 sty 2011, 20:26

Odpowiadam w literaturze są takie przypadki ,ale przetoka nie oznacza, że wszystko przelatuje od razu z żołądka do j. grubego. To bardzo rzadkie
to masz o takiej przetoce jako powikłaniu nowotworowym http://www.almamedia.com.pl/pliki/OP/20 ... 7_2_85.pdf
wrzuć w wyszukiwarkę gastrointestinal fistula i IBD
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

gregtech

Re: Przetoka żołądkowo-poprzecznicza

Post autor: gregtech » 03 sty 2011, 20:54

Mamcia pisze:To bardzo rzadkie
Mamcia pisze:wrzuć w wyszukiwarkę gastrointestinal fistula i IBD
Dziękuje za odpowiedź, wiem że to rzadkie bo na polskich stronach to tylko ten przypadek co podałaś, ale lekarz nastraszył mnie że może to mi sie przydarzyć bo mam dosyć głębokie owrzodzenie w żołądku spowodowane przez Crohna. Dlatego zaczynam o tym czytać i szukać. Zastanawia mnie jak taki niestrawiony pokarm leci do jelita grubego jak sie jelito grube zachowuje w tym przypadku czy próbuje go wyrzucić i jest biegunka czy co. Mało pisze objawach itp na ten temat. No nic przeczesze zagraniczne strony, może coś znajde :neutral:

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”