krew z jelita cienkiego?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
stillla
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: śląskie

krew z jelita cienkiego?

Post autor: stillla » 14 sty 2011, 08:16

Witam,

Mojejmu męzowi znowu się pogorszyło, a ja znowu myśle co może być przyczyną.
Dręczy mnie pytanie czy żywo czerwona krew może być z jelita cienkiego?
W jelicie grubym mąż nie ma zmian (potwierdzone kolonoskopią rok temu i RM w listopadzie, jednak wycinki wykazały stan zapalny). Nie było też hemoroidów.
Od tygodnia zaczęły się częstsze wypróżnienia. A dziś rano znowu pojawiła się krew. Ok 3 w nocy był luźny stolec, a poźniej rano zaraz po śniadaniu następny z krwią. Do tej pory od września biegunki go nie męczyły (poza jednym epizodem z krwią), ale stolce nie były normalne. Zawsze były luźne. Czy jelito cienkie może wpływać na postać stolca? Zawsze myślałam, że to w jelicie grubym jest on formowany. Więc może jednak ma coś z tym jelitem grubym?
I znowu zaczęłam zastanawiać się nad połączeniem probiotyków z prebiotykami. Już kiedyś pisałam, że jak brał BIOTYK to za każdym razem było gorzej. Tydzień temu kupiłam MEGA PROBIO (z jakimis drożdżami probiotycznymi) no i się zastanawiam czy to miało wpływ na to pogorszenie.
Jakby ktoś miał jakies sugestie to byłabym wdzięczna.

Wyniki z 11.01:
CRP 2,5
HGB 13,40 (norma od 13,70)
RBC 4,52 (norma od 4,63)
HCT 39,90% (norma od 40,10)
pozostałe wyniki z morfologii w normie, Alat Aspat też.
Żelazo 49 (norma od 65)
Mąż: CD (Mikroskopowo nie potwierdzony)
Leki:
Budenofalk 1x1 Pentasa 3x2, Imuran 50mg 1x2, Controloc 40mg, Omega 3, Sanprobi/Trilac
Wzrost: 183 cm, waga 71 kg.
Początek choroby: 2007/2008

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Re: krew z jelita cienkiego?

Post autor: elena » 14 sty 2011, 08:56

Z własneo doświadzenia wiem,że wszystko z dotatkiem drożdży mi osobiście szkodzi.Cieszyłam się ,że wreszcie znalazłam probiotyk który toleruję ,dicoflor 60.Niestety właśnie w zeszłym tygodniu po nim miałam takie sensacje jak przy zatruciu pokarmowym,a nie sądzę żeby to ryż mi zaszkodził.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 14 sty 2011, 11:42

a może szczelina odbytu się zrobiła.. mam tak za każdym razem jak się zrobi.. wtedy leci żywo czerwona krew, albo jest tylko na papierze :) albo bieliźnie. Gdy z odbytnicy mi leciała krew to były czerwone niteczki..
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

stillla
Początkujący ✽✽

Post autor: stillla » 14 sty 2011, 12:02

A czy szczelina nie boli? Mąż nie odczuwa teraz żadnego bólu. I czy szczelina może być przyczyna luźnych stolców, czy tez one ją wywołują? :roll:
Jak na razie podejrzewam te probiotyki, ale czy takie "dobre" tabletki mogą wywołać aż takie szkody?
Zobaczymy jakie będą efekty po ich odstawieniu.
Leki:
Budenofalk 1x1 Pentasa 3x2, Imuran 50mg 1x2, Controloc 40mg, Omega 3, Sanprobi/Trilac

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: anusia » 14 sty 2011, 12:29

stillla, ja miałam na poczatku zmiany w jelicie cienkim i nie widziałam krwi wcale a po ok półtora roku pojawiła się krew w kale i zrobieniu kolonoskopii zmiany już miałam w jelicie grubym a wcześniej tam było wszystko w porzadku :smutny: Także nie chcę Was straszyć ale może zrobiło się nowe ognisko choroby ,także może trzeba zrobić ponowne badanie ,ale to juz Wasza decyzja i lekarza .Pozdrawiam .Ania :roll:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

stillla
Początkujący ✽✽

Post autor: stillla » 14 sty 2011, 12:43

Aniu to w sumie nie pierwsze krwawienie mojego męża. Więc jakby to było z jelita grubego to chyba by już wcześniej podczas kolonoskopii zobaczyli jakies zmiany.
Pierwsze krwawienie było w kwietniu 2008 roku, po kilku miesiącach ostrego bólu brzucha i biegunkach. Mąż tak sie przęjął muszlą całą we krwi, że pojechał na pogotowie. Tam stwierdzili, że to na pewno krwawienie z podrażnionego biegunkami jelita grubego. A biegunki z powodu IBS.
Później kolonoskopia w lutym 2009 - brak istotnych zmian, wycinków nie pobrano.
Druga kolonoskopia w lutym 2010 - zmiany w cienkim, grube - lśniące i gładkie, jednak w wycinkach stan zapalny.
W listopadzie w rezonansie jelito grube tez wygląda ok. A w grudniu znowu krwawienie.
Dlatego zastanawiam się czy jest możliwe takie krwawienie z jelita cienkiego, może z jakiś wyższych odcinków? Ale wtedy krew nie byłaby taka czerwona? Sama juz nie wiem co o tym myśleć. Dobrze, że wizytę mamy 25, może lekarz cos poradzi.
Wczoraj mielismy taki fajny dzień, bo dowiedzielismy się że jestem w ciąży a dzis taka niemiła niespodzianka :(
Leki:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 sty 2011, 12:59

Sama odpowiadasz na swoje pytania
1. z j. grubego nie może być czerwona - chyba, że jest to krwotok
2. odstawić probiotyk - jednemu pomaga, a innemu może zaszkodzić. Wprowadzenie innych szczepów może zaburzyć równowagę mikroflory jelitowej
3. histopatologicznie w j. grubym były zmiany, więc dlaczego teraz nie mogłyby się uaktywnić.
4. CD to choroba dynamiczna i tak jak może przyjść remisja, tak i może przyjść nagłe nieoczekiwane zaostrzenie
5. Dlaczego mąż ma tak niską dawkę imuranu?? Wskazania to 2-2,5 mg na kg ciała, a on otrzymuje 0,7 czyli około 1/3. Można od mniejszych dawek zaczynać leczenie (obserwacja reakcji organizmu) albo zmniejszyć w przypadku wystąpienia leukopenii lub wzrostu aktywności enzymów wątrobowych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

stillla
Początkujący ✽✽

Post autor: stillla » 14 sty 2011, 13:22

Mamcia pisze:1. z j. grubego nie może być czerwona - chyba, że jest to krwotok

z grubego też nie może? Czy chciałaś napisać cienkie?
Mamcia pisze:2. odstawić probiotyk

dziś już go nie brał
Mamcia pisze:3. histopatologicznie w j. grubym były zmiany, więc dlaczego teraz nie mogłyby się uaktywnić.

To właśnie mnie też dręczy, bo w sumie nie bierze nic na to jelito grube.
Mamcia pisze:4. CD to choroba dynamiczna i tak jak może przyjść remisja, tak i może przyjść nagłe nieoczekiwane zaostrzenie.

Cały czas też się zastanawiam, czy to napewno CD, bo w sumie z wycinków to nie wyszło. Chcieliśmy zrobić badanie na Yersinie, ale na razie brak kasy.
Mamcia pisze:5. Dlaczego mąż ma tak niską dawkę imuranu??

Zmniejszyli mu tą dawkę w szpitalu, łącznie ze zmniejszeniem Budenofalku do 2 tabletek.
Chciałam mu dawać dalej 2 tabletki (jak do tamtej pory) bo też mi ta dawka sie nie podoba ale stwierdził, że lekarze wiedzą lepiej. Dziś dostał 2 :). Od listopada czekamy na wizyte "u naszego" lekarza.
Leki:

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 14 sty 2011, 16:00

stillla pisze:A czy szczelina nie boli? Mąż nie odczuwa teraz żadnego bólu.
mnie na początku nie bolała, tylko szczypała przy oddaniu stolca. Ale za to później jak przyszło zaostrzenie to dała i to nieźle popalić. Z bólu mdlałam na tronie.. I później już każda następna też bardzo bolała.
Idźcie najlepiej do specjalisty.. Niech sprawdzą co się dzieje.

stillla
Początkujący ✽✽

Post autor: stillla » 19 sty 2011, 08:43

Odstawienie probiotyku pomogło :) Krwii nie ma, wypróżnienie raz na dzień, chociaż w dalszym ciągu luźne, ale u męża to już chyba norma.

Pozdrawiam
Leki:

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 19 sty 2011, 19:32

stillla pisze:Odstawienie probiotyku pomogło :) Krwii nie ma, wypróżnienie raz na dzień, chociaż w dalszym ciągu luźne, ale u męża to już chyba norma.
Super. Coesze się niezmiernie, że jest już lepiej :)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”