zwezenie swiatla jelita, mozliwe?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

zwezenie swiatla jelita, mozliwe?

Post autor: nataliak71 » 28 kwie 2011, 20:45

Ponowne Witam
Nie wiem czy dobrze lokuje swój temat, ale nie mam pomysłu, może w powikłaniach powinien być? no nie wiem, krzyczcie jak cos.
W każdym razie mam problem, od kilku (wtorek) dni jest mi mdło, czuje sie struta, pełna, słabo mi i to co najwazniejsze prawie w ogole sie nie wyprozniam, dziennie wylatuje ze mnie ołówkowaty stolec, luzny. Np. 4 kawałki jakby małych palców u rąk ( metafora obrazowa ) no i generalnie czuje ze cos jest nie tak. Przeczytałam, ze to moze byc zwezenie swiatla jelita. Moze? W jaki sposob najszybciej da sie to sprawdzić. USG, kolonoskopia? Nie wiem czy jechać do szpitala czy jest się czym martwić, czy to zwykle zatwardzenie, czy może dojść do niedroznosci, a tego sie boje. Do d... z tą choroba, mam jej po dziurki w nosie! :mad:
Stres mnie zjada.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Re: zwezenie swiatla jelita, mozliwe?

Post autor: malapkasia » 28 kwie 2011, 21:56

zwężenie światła jelita istnieje i być może to jest to, ja miałam... ale aż tak, że ze mnie nic nie chciało wylecieć... myślę, że powinnaś się zgłosić do swojego lekarza-nawet jeśli w rejestracji Ci powiedzą, że dr ma limit pacjentów...nasza choroba pozwala nam na to, żeby w każdym momencie pójść do lekarza, bo nawet jeśli weźmiesz coś na przyspieszenie pracy jelita to nie koniecznie może Ci pomóc....
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 kwie 2011, 22:00

Może niestety być. Co do badań to czasami widać w USG, a czasem nie. Wiele zależny tego kto ogłada i na co się go uczuli. Jeśli masz klinikę, w której się leczysz to bym się przejechała. W jakiej części jelita miałaś dotąd zmiany??
Aby sobie pomóc przyjmuj tylko płynne pokarmy albo lepiej bezresztkowe preparaty żywieniowe. One odżywiają, ale nie powodują "zatorów".
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 28 kwie 2011, 22:05

cholera, czyli czeka mnie majowka w szpitalu.... to sie lekami leczy? Opis kolonoskopie wygladal tak: w jelicie cienkim widoczne zmiany w postaci obrzeku, przekrwienia i nadzerek. Zastawka Bauhina ziejąca. W okreznicy widoczne odcinkowe zmiany w postaci obrzeku, przekrwienia, brukowania i dosc rozleglych owrzodzen. Swiatlo jelita w tych odcinkach nieco przewezone.

Strasznie sie martwie tym i boje i juz brak mi wiary ze bedzie dobrze kiedykolwiek.
Dzieki za odpowiedzi, zglosze sie jutro do lekarza.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 28 kwie 2011, 22:10

nie koniecznie Cie położą w szpitalu, aczkolwiek o możliwe. Na USG racja wyjdzie coś albo i nie, a kolonki mogą się bać zrobić, żeby nie zrobić dziury (tak jak było u mnie). Leżałam w ubiegłym roku cała majówkę, dałam radę więc spokojnie ;) Lepiej najwyżej poleżeć, niż światło zamknie się całkiem i wtedy dopiero będziesz mieć problem.
pozdrawiam :) daj znać jutro co dr powiedział :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 28 kwie 2011, 22:11

można jeszcze pasaż zrobić.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 28 kwie 2011, 22:21

a co to pasaż? :oops:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 kwie 2011, 22:23

Pasaż to lekki przeżytek, ale się robi lepiej TK lub RM. Jak i od kiedy jesteś leczona i czy to są pierwsze takie objawy?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 28 kwie 2011, 22:29

leczona jestem od pazdziernika i teraz juz bylo tak dobrze, trzymałam diete ,nic nie bolało i teraz ten zanik. Nawet wzdeta nie jestem tylko jakby skurczona. Nigdy wczesniej sie to nie powtarzało. Zazwyczaj jak sie nie wyproznialam to bylam wzdeta i puszczalam "baki" a tu nic.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 28 kwie 2011, 22:31

a czym się leczysz?

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 28 kwie 2011, 22:33

salofalk 2x2x2 + imuran 75g x 1

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 28 kwie 2011, 22:38

Idź do lekarza. Weź no-spe na rozkurczenie i zastosuj dietę ubogo/bezresztkową. Dużo pij.

jak Ci sie przewężenie będzie miało zamknąć to powinnaś mieć wymioty, gorączkę, i będziesz się czuła tak jakbyś zaraz miała umrzeć i wypluć z siebie wszystkie wnętrzności. Ból niemiłosierny, pozwijać sie można. Tak miałam przynajmniej u siebie.

Co do leczenia, tak, dopóki przewężenie nie jest zwłókniałe a Twoje zdaje się nie być to leczy się to lekami tymi co na zaostrzenie podają, cudów innych nie wymyślą :-)

Nie martw się, dasz radę.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, 19:53 przez Miska Ryżu, łącznie zmieniany 1 raz.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 28 kwie 2011, 22:41

Miska Ryzu a mialas TK z rurka w buzi czy kontrastem czy w ogole bez niczego?

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 28 kwie 2011, 22:43

Mamcia pisze:Pasaż to lekki przeżytek, ale się robi lepiej TK lub RM
no ja wiem :wink: tylko myślałam, że może szybciej uda się dostać na pasaż, żeby już coś wiedzieć.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 28 kwie 2011, 22:51

nataliak71 pisze:Miska Ryzu a mialas TK z rurka w buzi czy kontrastem czy w ogole bez niczego?
piłam przed tk jakiś chyba litr kontrastu, nie pamiętam czy potem mi coś jeszcze wstrzykiwano podczas badania, ale że 4 kubeczki magicznego płynu wypić musialam, to pamiętam.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”