Ból przy wypróżnianiu i na kilka godz po wizycie w wc

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: Ból przy wypróżnianiu i na kilka godz po wizycie w wc

Post autor: deth » 06 sie 2011, 20:57

to czemu prosisz o nazwy preparatów - skoro wszystkie wypróbowałaś :|

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 07 sie 2011, 11:38

leila pisze:a takie objawy pieczenie ból i szczególnie po kupce to chyba hemoroidy?
ja bym tego nie powiedział.
Nie mam hemoroidów,a bóle i pieczenie mam,choćby ostatnie 4 miesiące.
Jest nie wyleczone jelito i okazuje to na różne sposoby.
Leczę tabletkami i wlewkami Salofalku,czopki Salofalku 500 zaś włączyłem na stałe w mój zestaw :wink: " naprawczy".
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 07 sie 2011, 12:19

ja nie mam hemoroidow ani nic z tych rzeczy, ba, nawet nie mam CU/CD a po wyproznieniu tez mam parzenia w odbycie i strasznie nieprzyjemne uczucie.
Cierpialem na yersinie az 2 lata.
Przeszedlem wszystkie szczeble diagnostyki (od kolonoskopii do enteroskopii)
Jelito drazliwe po infekcyjne, wydaje sie, ze tylko a to naprawde powazny problem.

"zawisc, zazdrosc, zamiast starac sie miec wiecej"

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 07 sie 2011, 14:22

ja mysle czy nie hemoroidy bo na wakacjach miałam zaparcia i mocno parłam
i od tego czasu mam objawy ,obawiam sie ze na wizycie lekarz jesli powiem włozy palec w odbyt a to był :cry: o bolesne
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Agula84
Aktywny ✽✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Agula84 » 07 sie 2011, 19:51

na szczeline stosowalam czopki proktis M na zmiane z posterisan H, korę debu, to co działa na szczelinę działa na hemoroidy. idz z ta pupa do proktologa, nawet prywatnie bo warto.... jak masz szczeline, to jak masz warunki to pochodz po domu bez majtek, nawet niedlugo kilkanascie minut po kapieli, ale niech Ci to samo wyschnie i troche sie powietrzy. mnie akie proste czynnosci w koncu zaczely pomagac. Stosowalam tez lampe bioptron, ale to nie tania inwestycja ale sa osoby co maja do niej dostęp.
Agula 84 :)

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: Coralie » 08 sie 2011, 13:54

Agula84 pisze:Stosowalam tez lampe bioptron, ale to nie tania inwestycja ale sa osoby co maja do niej dostęp.
Napiszesz coś więcej o tym?

leila - dziwię Ci się, wolisz chodzić z czymś w tyłku, bo boisz się bólu u lekarza... A przecież i tak Cię boli i to mocno, z tego co piszesz :roll:

Dziwne.

Ja w takiej sytuacji poszłam do chirurga-proktologa, zrobił dwa zabiegi i po jakimś czasie mi przeszło. Fakt, bolało, ale teraz przynajmniej nie boli. A tak to bym pewnie się z tym użerała do tej pory - dziękuję bardzo :/
New beginning :)

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 08 sie 2011, 21:31

Coralie pisze:Napiszesz coś więcej o tym?
napiszesz :)
http://www.bioptron.info.pl/
ja mam COMPACT |III, ginastykuje sie z tym troche, rodzice to kupili jak brak chorowal na gardlo przez rok i nic mu nie pomagalo, potem sie okazalo, ze to pomaga tez na inne rzeczy na rane krocza po porodzie, hemoroidy i takie drobne przyjemnosci.
Nie jestem zwolennikiem niecodziennych rozwiazan w medycynie, ale lampa mnie pomogla. teraz jak mnie cos boli w okolicach odbytu to 2-3 dni i jakos sie rozchodzi... :)

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 08 sie 2011, 22:48

a jakie masci aga stosujesz?czy mozna samemu odróznic czy to hemoroid czy szczelina?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 08 sie 2011, 23:02

leila - można, ale jak się człowiek na tym zna. Ale widzę, że do lekarza nie pójdziesz. :roll:

Co do lampy - myślę, że może mieć jakieś tam pozytywne działanie, bo światło samo w sobie jest antybakteryjne, więc może to pomagać w leczeniu :) Chętnie bym sama sobie poświeciła :D

Agula84
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Agula84 » 08 sie 2011, 23:19

leila pisze:a jakie masci aga stosujesz
w sumie stosowalam wszystkie chyba lacznie z mascia witaminowa, pimafucortem, alantanem, alantanem plus -> te które córce pomagały przy odparzeniach ;), proctosone... ale na prawde właśnie pomogły mi te 2 posterisan H- na recepte i proktis M. W sumie szczerze mowiąc, to to stosowałąm w czopkach i nie wiem jak to działało na szczeline troche w środku, troche na zewnątrz. Możesz sobie łykać rutinoscorbin, żeby się rutyna w komórkach odłożyła, ewentualnie coś co zawiera diosminę, ale to już może po konsultacji z doktorem. najpierw miałam detralex, diosminex, a potem to już różne.

Co do odróżniania czy szczelina czy hemoroid- szczelina boli strasznie, przynajmniej mnie tak bolala- najpierw to tylko krwawiła, ale jak już się wściekłą, to kilka godzin po wizycie w WC nie myślałam o niczym innym jak tylko o bolącym tyłku, mnie hemoroid boli w środku- jak dłużej posiedze, jak mam zaparcie. Nie jest przesadzone stwierdzenie ze szczelina moze boleć tak jakby się człowiek wypróżniał żyletkami... Szczelina boli u ujścia.
Co mi lekarka ostatnio powiedziala, to najważniejsza jest miękka kupa, na jedno i drugie schorzenie i codzienne wypróżnienia.
Bylam u kilku proktogów- w krakowie i w lublinie, i jakoś specjalnie mnie te wizyty nie bolały mimo szczelin i tego hemoroida. Są przyjemniejsze badania, ale jak trezba to trzeba. :)
leila pisze:i po czopkach jest gorzej
mnie źle robiły czopki procto hemolan, fatalnie, dostawałam bo nich takich bóli w odbycie, że niech to szlag trafi, działały na mnie jak środek na przeczyszenie, ale juz proctoglyvenol był ok. Ostatnio po zaparciu dostałam włąśnie takiego bólu na kilka dni, proctoglyvenol, kora dębu i po 3 dniach przeszło. Może przeszłoby samo, nie wiem.

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 09 sie 2011, 14:10

Agula84 pisze:Co mi lekarka ostatnio powiedziala, to najważniejsza jest miękka kupa, na jedno i drugie schorzenie i codzienne wypróżnienia.
Mi też to lekarze mówili, ale szczerze? U mnie jak jest miękka kupa, to jest 100 razy gorzej! Najmniej mnie bolało, jak wypróżnienie było normalne, czyli o dość zwartej treści - sorry za dosłowność. ;)

Na ogólną opuchliznę pomagały też nasiadówki z kory dębu, ale tylko na początku. A na szczelinę najbardziej mi pomogła maść z nitrocardem robiona. Niestety przez opatrunki, octanisept itd nabawiłam się zapalenia skóry "tam" i musiałam smarować jeszcze maściami ze sterydami, bo swędziało strasznie i robiła się wysypka (jestem alergikiem). Więc generalnie z tyłkiem to trzeba uważać.

Aha, a leczenie tego na własną rękę (z winy lekarza, który nic tam nie zauważył), skończyło się u mnie miesiącem urlopu przymusowego, bo nie mogłam usiedzieć nawet pół godziny, stanem zapalnym, że musiałam przez 2 miesiące brać antybiotyk, że o bólu i załamaniu nerwowym już nie wspomnę. I tak chwała Bogu, że potem znalazłam dobrego proktologa, jak ktoś z Pomorza, to mogę polecić.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 09 sie 2011, 20:09

a jakie masc polecacie na swedzenie odbytu? ,mnie po zrobieniu kupki swedzi odbyt cały dzien,za pare tygodni ide do gastrologa czy mu powiedziec ?czy lepiej isc do proktologa,tego lekarza u nas chyba nie ma
a w trojmiescie jest jakis proktolog dobry coralie?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 09 sie 2011, 23:04

Ja byłam u 2 proktologów w 3mieście z czego jednego mogę polecić a jednego odradzić. Jesteś z 3miasta?

No a o swoich problemach z odbytem powiedz również gastrologowi, to daje pełniejszy obraz choroby. Jeśli swędzi cię na zewnątrz, to możesz spróbować smarować to Sudocremem albo Bepanthenem albo Alantan Plus, może troszkę pomoże, ale na pewno nie zlikwiduje problemu. Jak w środku, to gorzej, bo nie powinno się w takim przypadku dobierać maści, bo można sobie zaszkodzić.

No i przede wszystkim chodzenie w spódnicy a po domu najlepiej bez majtek ;)

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃

Post autor: leila » 10 sie 2011, 19:43

czasem bywam u ojca w trojmiescie
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Coralie » 11 sie 2011, 14:23

Napisałam Ci na pw namiary.

Zablokowany