Nadmierne odbijanie?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Nadmierne odbijanie?

Post autor: Tomek0700 » 28 lip 2011, 22:41

Witajcie,
Zastanawiam sie: co moze byc przyczyna nadmiernego odbijania? nie pomagaja mi tabletki na refluks, zreszta refluksu nie mam. Mialem gastroskopie: zapalenie zoladka i dwunastnicy, przewlekle, bralem 2 miesiace nolplaze 40 mg i odlozylem. Ogolnie poczulem poprawe ale dalej sie odbija. Odbija mi sie woda, jak cos zjem i wstaje... potem znowu usiade, wstane i znowu sie odbija i tak ciagle. Watroba proby watrobowe ok.. usg tez ok. Lamblie wykluczone testem elisa. HP byl ale udalo mi sie go eradykowac. Od jelita? mam tam stan zapalny przewlekly jelit. IBS? biore tribux i nic. Nie mam juz pomyslow, amylaza we krwi tez ok. Te odbijanie mnie juz strasznie irytuje. Pomozcie, prosze!

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Re: Nadmierne odbijanie?

Post autor: taloca » 28 lip 2011, 22:49

a może masz przepuklinę rozworu przełykowego?

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 28 lip 2011, 23:09

mam wrażenie, że już ten temat drążyliśmy na forum, tu viewtopic.php?t=10687&highlight=odbijanie

Tomek0700, ja rozumiem, że chcesz pozbyć się swoich problemów ze zdrowiem, nie Ty jeden z resztą, ale zakładanie kolejnego podobnego tematu raczej Ci w tym nie pomoże.
Zajrzyj jeszcze tu viewtopic.php?t=3630&highlight=odbijanie może znajdziesz tam coś dla siebie.
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 28 lip 2011, 23:23

taloca pisze:a może masz przepuklinę rozworu przełykowego?
jak to sprawdzic? gastroskopia nic nie wykazala..

Natalka ale jednak nie mam refluksu dlatego zalozylem taki temat, nie chce nawiazywac do tamtego. Tam za duzo postow o refluksie i wydaje mi sie, ze nie bedzie czytelny temat. :cry: Jak zle mysle to moze ten post przeniesc do starego tematu?? nie chce robic syfu na forum :)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 28 lip 2011, 23:35

Tomek0700 pisze:jak to sprawdzic? gastroskopia nic nie wykazala..
no podczas gastroskopii to sprawdzają. A co masz napisane na temat gastroskopii odwróconej? bo mi to zawsze piszą gastroskopia odwrócona- niewielkie cechy przepukliny rozworu przełykowego (czy jakoś tak bo nie wiem czy dobrze pamiętam a dokumentów nie mam przy sobie)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 28 lip 2011, 23:41

gastroskopia odwrocona? co to jest? to ta inwersja? wpust i przelyk jest ok :neutral: z gastro mam zapalenie zoladka (+) i przewlekle zapalenie dwunastnicy. Pierwsza gastroskopia, ze znieksztalcona opuszka dwunastnicy, moglo odpowiadac wrzodowi i wycinki z niej wszystko ok. Druga gastroskopia (15 dni po 1) zapalenie zoladka (+) i przewlekle zapalenie dwunastnicy i ze blona sluzowa jest zaczerwieniona. A tak to ok. Nawet opuszka jest ok :|
Ostatnio zmieniony 28 lip 2011, 23:45 przez Tomek0700, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 28 lip 2011, 23:44

Tomek0700 pisze:gastroskopia odwrocona? co to jest?
nie wiem w opisie gastroskopii tak mam napisane: gastroskopia odwrócona- niewielkie cechy przepukliny rozworu przełykowego
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 28 lip 2011, 23:46

inaczej to chyba inwersja. Mam wszystko ok z przylykiem i wpustem. :| Straszne, wszystko niby ok a sie odbija makabrycznie! :smutny:

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Gottii » 29 lip 2011, 05:39

odbija ci się 5-10-15 dni ? może masz coś w diecie nie tak
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 29 lip 2011, 09:04

odbija mi sie rok bez przerwy. :mad:

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: Gottii » 29 lip 2011, 09:10

to faktycznie nie za dobrze i może sprawiać problem.
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 29 lip 2011, 10:53

no tak, dlatego tutaj pisze o tym problemie. To juz lekka przesada. Nawet jak mnie nic nie boli to sie odbija i tylko przypomina o chorobie. A jak musze cos porobic w domu i wstawac/siadac to sie ciagle odbija... :cry:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 29 lip 2011, 12:36

mi sie tez odbijało przez rok ale nie robilem afery :| ale pocieszę Cie - potem przeszło z dnia na dzień, samo z siebie i nie wiadomo jak :)

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 29 lip 2011, 13:19

Tomek0700 pisze:Natalka ale jednak nie mam refluksu dlatego zalozylem taki temat, nie chce nawiazywac do tamtego. Tam za duzo postow o refluksie i wydaje mi sie, ze nie bedzie czytelny temat. :cry: Jak zle mysle to moze ten post przeniesc do starego tematu?? nie chce robic syfu na forum :)
a no to o.k., może być osobny temat :wink:
Tomek0700 pisze:zapalenie zoladka
masz to nadal? może to jest przyczyną tego ciągłego odbijania? :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 29 lip 2011, 13:27

Nie potrafie odpowiedziec na to pytanie. W ogole nie wiem czy ja mialem to zapalenie? po 1 gastroskopii lekarz powiedzial, ze wszystko jest ok, nie dal mi wynikow z wycinkow :| sam mu ukradlem :mrgreen: i bylo tylko to: fragmenta mucosae duodeni since laesionibus czyli chyba, ze brak zmian patologicznych. 2 gastroskpia, 15 dni pozniej: duodentis chronica minoris gradus sine atrophia villorum (przewlekle zapalenie dwunastnicy) i Gastrilis Chronica (+). Pierwszy doktor powiedzial (ten co mi robil pierwsza gastroskopie) na ta druga gastroskopie, ze to brednie i nie mam zadnego zapalenia. Wiec poszedlem do tej pani na wizyte co mi robila druga gastroskopie.. nie przepisala mi nic. Powiedziala, ze wyniki w porzadku. Z rodzinnym sam sie leczylem i przez 2 miesiace bralem nolpaze 40 mg. W brzuchu moze lepiej ale dalej sie odbija :(
Tyle, ze na drugim opisie gastroskopiii od razu p. doktor po obrazie endoskopowym powiedziala, ze jest zapalenie. Z 1 gastroskopii mam nawet zdjecia zoladka i widac jak byk, ze jest blona sluzowa strasznie czerwona ale napisal tylko, ze w niektorych miejscach i ze to nie zapalenie.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2011, 13:31 przez Tomek0700, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”