Nadmierne odbijanie?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Nadmierne odbijanie?

Post autor: Natalka » 29 lip 2011, 13:30

no to może z dietą coś faktycznie nie tak?
a może to na tle nerwowym?
ech, tak sobie można gdybać, ciężka sprawa :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 29 lip 2011, 13:35

no wlasnie problem w tym, ze to sie zaczelo rok temu w wakacje praktycznie. Wiec 0 stresu. Teraz tez mam wakacje bo na studia, wiec tym bardziej chill. Dawno byl uwierzyl, ze mam cos z psychika ale no odbijania to ja sobie nie wkrecam. Skoro woda sie odbija? :( nie chce tak do konca zycia. :( dieta ciagle taka sama... sadze, ze tu jest konkretny powod, tylko nikt nie wie jaki. Lekarze to maja gdzies moje odbijanie.. jeden doktor stwierdzil, ze to normalne a inni udawaja, ze nie slysza, ze mi sie strasznie odbija. Doslownie.. :(

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 29 lip 2011, 13:40

Tomek0700 pisze:ale no odbijania to ja sobie nie wkrecam
nie chodziło mi o wkręcanie sobie tego, tylko o to że jest to objaw spowodowany np. stresem,
Tomek0700 pisze:dieta ciagle taka sama... sadze, ze tu jest konkretny powod
no to spróbuj pokombinować z dietą.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 29 lip 2011, 13:41

tyż miałam zapalenie żołądka i czasami mam straszne odbijania, codzienne przelewania i jakoś sobie z tym funkcjonuję troche pomagał controloc ale to na początku brania a potem już nie :)
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 29 lip 2011, 13:45

Natalka pisze:
Tomek0700 pisze:ale no odbijania to ja sobie nie wkrecam
nie chodziło mi o wkręcanie sobie tego, tylko o to że jest to objaw spowodowany np. stresem,
Tomek0700 pisze:dieta ciagle taka sama... sadze, ze tu jest konkretny powod
no to spróbuj pokombinować z dietą.
Tak, rozumiem. Nie, 0 stresu, zreszta nie lubie sie stresowac, "jestes w porzadku nie ma co sie trzesc" :wink: A to diety, to przepraszam. Zle sie okreslilem, nie o to mi chodzilo. Zmiana diety mi nie pomaga. A konretny powod w sensie, ze cos powoduje te odbijanie, tylko co :cry:
nataliak71 pisze:tyż miałam zapalenie żołądka i czasami mam straszne odbijania, codzienne przelewania i jakoś sobie z tym funkcjonuję troche pomagał controloc ale to na początku brania a potem już nie :)
No ja tez sobie radze. Rok juz. Ale dosc, czas to wyleczyc.. dlatego pisze o tym na forum. Moze jeszcze jakie badania warto wykonac zeby zdiagnozowac przyczyne? bo nie mam juz pomyslow. 2 gastro mialem, elisa na lamblie, pasozyty, amylaza ok, proby watrobowe ok. Myslalem, ze to moze cos od IBS (nie mam IBS) ale jakis objaw albo cos. Jednak nie :smutny: mam jakies klucia w klatce piersiowej, moze to ma zwiazek. RTG klatki - wszystko ok :neutral: a zgagi nie mam.

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 29 lip 2011, 13:55

Tomek0700 pisze: mam jakies klucia w klatce piersiowej
o popatrz ja też! :neutral:

będe śledzić wątek może coś się nam na to wynajdzie :szczesliwy:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 29 lip 2011, 16:09

Spróbuj sobie kupić zioła gastrosan może one pomogą na żołądek i przestanie Ci sie odbijać.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 30 lip 2011, 14:03

^ czytalem o tym na forum i niektorym to jeszcze bardziej sie po tym odbija wiec raczej nie :smutny:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 30 lip 2011, 14:11

No to obawiam się, że Tobie nic już nie pomoże musisz czekać aż samo może przejdzie
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 30 lip 2011, 14:42

bez kitu, samo to to nie przejdzie, gdyby to trwalo pare dni a nie 14 miesiecy :neutral: moze tomograf cos pokaze o watrobie i trzustce. A te ziola Tobie pomogly?

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 30 lip 2011, 15:17

Tomek0700 pisze:moze tomograf cos pokaze o watrobie i trzustce
no możliwe, ale szczerze to ja w to wątpię.
Tomek0700 pisze:A te ziola Tobie pomogly?
tak mi pomogły ale nie namawiam bo jakby miały Tobie zaszkodzić wolę nikogo nie mieć na sumieniu.
Z tego co widzę to w przeważającej większości odbijanie ma jednak coś wspólnego z żołądkiem http://www.ukladu-pokarmowego.choroby.biz/Odbijanie
a może masz aerofagię http://pl.wikipedia.org/wiki/Aerofagia

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 30 lip 2011, 16:37

w zasadzie to mozliwe ale objaw odbijania pojawil sie gdy zaczely sie problemy z biegunkami. Jesli mam aerofagie, to powolne jedzenie i nie wciaganie tyle powietrza powinno pomoc, mi nie pomaga :cry:

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 30 lip 2011, 16:47

Tomek0700 pisze:powolne jedzenie i nie wciaganie tyle powietrza powinno pomoc, mi nie pomaga
tylko że może robisz to niezdając sobie z tego sprawy. Więc może być że Tobie się wydaje że nie wciągasz powietrza a jednak wciągasz. Zaczęło się jak zaczęły się biegunki może właśnie wtedy zacząłeś się denerwować, stresować.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 30 lip 2011, 16:49

taloca pisze:tylko że może robisz to niezdając sobie z tego sprawy. Więc może być że Tobie się wydaje że nie wciągasz powietrza a jednak wciągasz. Zaczęło się jak zaczęły się biegunki może właśnie wtedy zacząłeś się denerwować, stresować.
dokładnie :| to na pewno to i nie pisz, ze sie nie stresujesz, bo kazdy sie stresuje, zresztą w ogóle już nic nie pisz :E

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 30 lip 2011, 18:42

^ tak, stresuje 24/7 przez caly rok! pozdro
Nie odbija mi sie ze stresu to jest juz wykluczone, zreszta bylem u psychologa i ze mna wszystko ok. W wakacje strasznie sie stresuje, o tak :mrgreen: to, ze Ty masz problemy ze soba to nie znaczy, ze ktos inny ma. Jak nie masz nic interesujacego do napisania to nie pisz, proste. :mrgreen: a biegunki zaczely sie od zapalenia jelit.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”