Nadmierne odbijanie?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Nadmierne odbijanie?

Post autor: Natalka » 30 lip 2011, 19:11

spokojnie Panowie, bez ciśnień :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
województwo: wielkopolskie

Post autor: Tomek0700 » 30 lip 2011, 19:32

to bez chamstwa, bo coraz gorzej tu sie dzieje.. ktos ma problemy a tu takie teksty. Tak samo jak z pochowa Alis.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 30 lip 2011, 19:39

Mam problem ze sobą - w postaci wiecznego wzdęcia. Mam tak dzień w dzień, na pusty żołądek, na pełny, rano i jak się kładę spać - ciągłe uczucie rozpierania w okolicach żołądka. Wiem też, ze nie jestem zdrowy (mimo remisji) - więc to liczę się z dyskomfortem życia.
Może z Twoim odbijaniem jest jak z moimi wzdęciami - taki urok - jak mi zresztą powiedział jeden z lekarzy i musisz się przyzwyczaić do pewnych niedogodności. Sam pisałeś, że badania miałeś wszelakie, lekarze nie wiedzą jak pomóc - a ze sposobów, typu zioła nie skorzystasz. Moim zdaniem sposoby już się skończyły - i to właśnie znaczyła moja ironia, ale widzę, ze zdeko jesteś nadwrażliwy :mrgreen: :mrgreen:
Nie wiem także, jakie jest nasilenie tych objawów - ale dla mnie odbijanie - to mały Miki - i da sie z tym żyć ;)

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 30 lip 2011, 21:48

nigdzie nie powiedzialem, ze ziolek nie wezme. Kupie i sprobuje, co mi szkodzi skoro mam stany zapalne. :wink: Jeszcze zostal mi chyba ph test i tomografia wiec zobaczymy. Zaczalem zwracac na to jak jem, na razie brak efektow ale moze beda :mrgreen:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 31 lip 2011, 10:31

Mi się po wszystkim, dosłownie po wszystkim odbijało w wieku ok. 12-13 lat. Nie miałam wtedy innych objawów. Odbijało mi się czymś kwaśnym, jakby drożdżami :neutral:
Po wodzie ulewało mi się :oops: Miałam niekończącą się zgagę i pieczenie w brzuchu. Nie pomagały żadne ziółka, zmiana diety i nawyków.
Brałam multum leków od gastro do czasu kiedy pani dr walnęła mi końską dawkę Polprazolu, że wylądowałam na płukaniu żołądka... :cry: Ale nie o to...
Odbijania skończyły mi się kiedy dostałam Nolpazę, leki na jelita (Salofalk) i skierowanie na kolonoskopie. Na gastroskopii nic nie wyszło.
I po diagnozie CD zalecenie jedzenia w spokoju, a po posiłku przynajmniej 15 min relaksu w pozycji nie leżącej :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 31 lip 2011, 12:10

Czy mowisz o pani doktor A. SZ? :wink:
Dostalas Salofalk w Kaliszu przed kolonoskopia?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 31 lip 2011, 14:09

Tomek0700 pisze:Czy mowisz o pani doktor A. SZ?
Owszem... :neutral:
Tomek0700 pisze:Dostalas Salofalk w Kaliszu przed kolonoskopia?
Również owszem, ale przepisał mi go lekarz z Łodzi :razz:

A tak w ogóle Tomek0700, Ty bierzesz teraz jakieś leki neutralizujące kwasy żołądkowe?

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 31 lip 2011, 16:00

Chociaz, ze mam stan zapalny w jelitach to u mnie w Kaliszu nie widzieli potrzeby przepisania mi leku przeciwzapalnego :mrgreen: co to za lekarz z lodzi?
A do pani doktor ide za 16 dni.. po tomografii, az sie boje :wink:
Lekow nie biore bo na odbijanie nie pomogly :smutny: bralem przez 2 miesiace. Rozumiem, ze mowisz o inhibilatorach pompy protonowej? bralem jeszcze rennie juz w porzadku moj zoladku ale tez nie pomoglo :smutny:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 31 lip 2011, 22:13

Tomek0700 pisze:co to za lekarz z lodzi?
Młody chirurg- bywał tylko w pierwszy i ostatni weekend miesiąca, a od początku tego roku już w Kaliszu nie pracuje. Na stałe jest w Klinice Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej w Łodzi na Hallera i tam właśnie miałam badania i diagnozę :smile:

Manti było... A próbowałeś naszego polskiego mleczka Alugastrin? Może by pomogło?

2. Normalne życie...

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 31 lip 2011, 23:22

hmm, nie probowalem, ale sprobuje :wink: jutro pojde po ziolka o ktorym pisano w temacie. Potem za biore sie za alugastrin. Tak w ogole, pytanie z innej beczki, bo widze, ze ten alugastrin Nadkwaśność soku żołądkowego. Uszkodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołane przez czynniki wrzodotwórcze (np. niesterydowe leki przeciwzapalne). Powinienem brac jakis inhibilator pompy protonowej gdy biore asamax? (nolpaza,polprazol, IPP? )

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 31 lip 2011, 23:28

Tomek0700, no nie wiem może najpierw spróbuj alugastrin (bleee niedobry w samku jest i chyba jest też w tabletkach do ssania których nie polecam). Najwyżej potem zioła jak alugastrin nie pomoże bo nie wiadomo co będzie jak to wszystko wymieszasz jednak co za dużo to niezdrowo.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 01 sie 2011, 14:26

najpierw sprobuje te ziolka o ktorych pisalas. Jesli nie pomoga to alugastrin wezme. Jesli to nie pomoze ani tomograf nic nie pokaze to znaczy, ze mam ta aerofagie ale zeby nawet woda sie odbijala :neutral:

Katarzyna
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 01 sie 2011, 18:47

Tomek 0700 jeżeli Cię to pocieszy to nie tylko Ty masz taki problem z odbijaniem.. Mi się to zaczęło chyba od początku choroby.. Bo nigdy wcześniej nic takiego nie miałam.. Po kilku latach już się przyzwyczaiłam ze po każdym posiłku musi mi się odbić tak jak małemu dziecku.. Spać niestety też nie pójdę póki żołądek nie przyjmie pokarmu.. Jest to uciążliwe ale da się żyć :) Ja odwracam to w żarty i nawet mój chłopak żartuje ze mną mówiąc "Moje Ty małe dzieciątko :)" U mnie wszyscy się do tego przyzwyczaili i to akceptują, a ja nauczyłam się to kontrolować na tyle, że będąc w towarzystwie odbija mi się niezauważalnie :) Chyba że się zapomnę i odbije się głośniej ale też jest kupa śmiechu :) Niestety nie mam pomysłu jak można temu zaradzić :/

Awatar użytkownika
Tomek0700
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Tomek0700 » 01 sie 2011, 20:21

no to masakra :neutral: a robilas badania? kupilem alugastin ale w tabletkach bo ziolek nie bylo....

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: taloca » 01 sie 2011, 20:31

Tomek0700 pisze:kupilem alugastin ale w tabletkach bo ziolek nie bylo....
alugastrin nie ma takich ziół, a co do tabletek alugastrin to chyba jednak lepsze byłoby mleczko przynajmniej dla mnie.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”