Ból brzucha

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Ból brzucha

Post autor: Alis » 02 sie 2011, 16:58

Mam taki problem, że ciągle boli mnie brzuch, dodatkowo bóle nasilają się nad ranem i budzą mnie ze snu, wówczas czuję burczenie w brzuchu i silne skurcze, tak jakby jelito miało wyskoczyć z brzucha. Mój stolec jest dobry (tzn. nie mam biegunek ani zaparć), wzdęcia też mi nie dolegają, nie mam problemów z oddawaniem gazów. Zapalenia spojówek również ustąpiły. Jelito od marca 2011 jest zaleczone (tak wyszło w kolonoskopi) a dokładnie, że nie ma aktywnego stanu zapalnego. Nie mam pojęcia dlaczego boli mnie brzuch skoro jest remisja. Nadal przestrzegam diety (jem gotowane, lekkostrawne potrawy), nie piję, nie palę... Ból uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie, budzi w nocy, nad ranem, także strasznie się męcze...Od roku przyjmuję leki na IBS(wszystkie dostępne na rynku) i zero poprawy.
Dodam, że wykluczono u mnie:
- celiakie
Miałam również takie badania jak tk jamy brzusznej, mri jelit cienkich,testy na alergie pokarmowe, badanie kału na posiew-nie mam pasożytów i mam flore fizjologiczną, usg, morfologia krwii z ob,rtg, gastroskopie, badania immunologiczne-profil ANCA i ANA-wszystko bez zmian.
Cały czas szukam przyczyny, może ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć, od czego może być ten ból, w jakim kierunku szukać przyczyny???? Czy w remisji brzuch może boleć????
Będę wdzieczna za wszelkie wskazówki.

[ Dodano: 02-08-2011 ]
Aha miałam też 2 konsultacje ginekologiczne, także te sprawy zostały wykluczone i 3 konsultacje psychiatryczne.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Ból brzucha

Post autor: Alutka86 » 03 sie 2011, 20:10

Alis, tak wpadłam na pomysł.. A badałaś sobie może tarczycę..
Ale chociaż takie bóle jak Ty przechodzisz to raczej nie od tarczycy..
Chociaż ma ona też wpływ na oczy..
Sama już nie wiem, bardzo chciała bym Ci pomóc, ale już potrafię.. :(
Dużo jest u nas na forum mądrych ludzi. Może oni Tobie coś podpowiedzą..
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Bartek_TM
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Bartek_TM » 04 sie 2011, 13:06

Ciężko określić co ci jest. Ja np. w przeciągu całej choroby kiedy miałem jelito grube nigdy nie miałem bóli brzucha. Problemem były krwawienia i częste wizyty we wc. Piszesz, że trzymasz dietę. Może spróbuj lekko zaszaleć. I tak Cię boli i tak, więc może chociaż na chwilę lepiej się poczujesz. Konsultacje z psychologiem czasem tak nie pomogą jak lody i ciastko, lub pizza. Jak kto woli. Skoro nie masz przewężeń to spróbuj.
2005 - diagnoza CU
2006-2009 - remisja
04.2009 - 2010 - zaostrzenie (encorton, salofalk, pentasa, aza i inne świństwa)
08.2010 - kolektomia + ileostomia
02.2011 - uszycie j-pouch'a + ileostomia
16.05.2011 zamknięcie stomii

Awatar użytkownika
szczesciara
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: podlaskie

Post autor: szczesciara » 04 sie 2011, 13:25

Alis mam nadzieję, że w końcu trafisz na prawdziwego fachowca, który znajdzie przyczynę!
Cieszę się, że nie olewają Cie, bo widzę, że masz zrobione konkretne badania (mam nadzieję, że nie robisz ich prywatnie na własną rękę-bo to studnia bez dna!)
Jakie badania dokładniej na alergie miałaś?
Może tak jak Alusia radzi by przyjrzeć się tarczycy?

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 04 sie 2011, 13:53

Coś mi przyszło na myśl....... a słyszalaś Alis o przewlekłych czynnościowych bólach brzucha (PCBB) ?

poczytaj, może do czegoś się to przyda :

http://www.czytelniamedyczna.pl/507,prz ... zucha.html
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 04 sie 2011, 20:20

Alutka86 pisze:Alis, tak wpadłam na pomysł.. A badałaś sobie może tarczycę..
Ale chociaż takie bóle jak Ty przechodzisz to raczej nie od tarczycy..
Chociaż ma ona też wpływ na oczy..
Sama już nie wiem, bardzo chciała bym Ci pomóc, ale już potrafię.. :(
Dużo jest u nas na forum mądrych ludzi. Może oni Tobie coś podpowiedzą..
Dzisiaj miałam usg tarczycy, w sparawdzonym gabinecie i na najnowocześniejszym sprzęcie i wyszło, że z tarczycą wszystko w porządku, jest tylko trochę za mała, ale pani doktor powiedziała, że może taka moja uroda, ale warto sprawdzić w krwii jej pracę. Zleciła mi odpowiednie badania, żeby zobaczyć czy pracuje normalnie.
Dała mi też namiary na lekarza od akupunktóry, myślę że warto spróbować.

[ Dodano: 04-08-2011 ]
szczesciara pisze:Alis mam nadzieję, że w końcu trafisz na prawdziwego fachowca, który znajdzie przyczynę!
Cieszę się, że nie olewają Cie, bo widzę, że masz zrobione konkretne badania (mam nadzieję, że nie robisz ich prywatnie na własną rękę-bo to studnia bez dna!)
Jakie badania dokładniej na alergie miałaś?
Może tak jak Alusia radzi by przyjrzeć się tarczycy?
No niestety większość badań robię prywatnie, bo na na nfz cięzko dostać skierowanie albo kolejki są straszne, np. teraz chciałam wybrać się do endykrynologa -lekarza od tarczycy, ale niestety do końca roka nie ma już miejsc....a mamy sierpień.

[ Dodano: 04-08-2011 ]
maggie0278 pisze:Coś mi przyszło na myśl....... a słyszalaś Alis o przewlekłych czynnościowych bólach brzucha (PCBB) ?

poczytaj, może do czegoś się to przyda :

http://www.czytelniamedyczna.pl/507,prz ... zucha.html
Bardzo ciekawy artykuł!!!!Dzięki!!! Wydaje mi się, że do mojego zapalenia jelita mogło się takie PCBB doczepić i powodować ból, tylko jak przeczytałam o leczeniu to nabrałam wątpliwości, bo ja stosowałam leki od psychiatry i też nie pomagały, więc nie wiem jak to się ma do siebie.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 05 sie 2011, 11:21

W remisji ogólnie brzuch nie powinien boleć, no ale faktem jest, że choroba trwa,
nie znikła jak przeziębienie. Co innego gdy ma się remisję pooperacyjną- dni bez bólu mogę wymienić na palcach u jednej ręki.

Lekarz w moim przypadku zalecił stosowanie No-Spy na stałe, a już przynajmniej przed snem. Może spróbuj również borowinowych okładów? Bardzoo uspokajają jelita :)

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

pea
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: śląskie

Post autor: pea » 05 sie 2011, 11:54

Alis a jakie psychiatra przepisał Ci leki?... bo leków jest cała masa, ja na Twoim miejscu nie zrażałabym się, tylko starała się znaleźć dobrego psychiatrę, który podchwyci możliwość diagnozy choroby psychosomatycznej. jeżeli dany lek nie działa, to sięga się po inną grupę leków.
często przepisuje się pacjentom z bólami brzucha sulpiryd, ale jest to lek starej generacji, w porównaniu do tego co jest teraz w obrocie..
próbowałaś probiotyków?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 05 sie 2011, 12:19

pea pisze:Alis a jakie psychiatra przepisał Ci leki?... bo leków jest cała masa, ja na Twoim miejscu nie zrażałabym się, tylko starała się znaleźć dobrego psychiatrę, który podchwyci możliwość diagnozy choroby psychosomatycznej. jeżeli dany lek nie działa, to sięga się po inną grupę leków.
często przepisuje się pacjentom z bólami brzucha sulpiryd, ale jest to lek starej generacji, w porównaniu do tego co jest teraz w obrocie..
próbowałaś probiotyków?
Nie pamiętam już tych wszystkich nazw, ale napewno Sulpiryd, Pramolan, Stimuloton, Belergot i inne... Próbowłam probiotyków i suplementów diety i nic...

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 14 kwie 2012, 15:16

czym wyleczyc taki bóljelita po lewej stronie całodzienny ,biore no-spa ale nie pomaga
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

LoneWolf
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: LoneWolf » 14 kwie 2012, 16:41

nie jeść dużo na raz i odpoczywać po posiłku, to powinno pomóc

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 14 kwie 2012, 17:08

leila, mi na bóle nospa też już słabo działa, spróbuj scopolan compositium na recepte jest, ale u mnie lepiej się sprawdza niż nospa forte

LoneWolf
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: LoneWolf » 14 kwie 2012, 18:23

+1 dla powyższego, wanna pełna gorącej wody to też sposób

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃

Post autor: Alis » 14 kwie 2012, 20:38

Ile to wody.... ja osobiście cały marcowe noce przepsałam tylko dzieki poduszce elektrycznej.

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 14 kwie 2012, 20:39

lekarz dal mi zaldiar i dorata rok temu mam jeszcze ,ale to chyba zasilne?a buscopan ktos stosował? kupiłam ale boje sie bo nigdy nie stosowałam
a od czego taki ból jest?to jest drazliwe czy uchyłek?jak pytam lekarza to mowi taki typ choroby i nic wiecej,ból zawsze w tym lewym boku ,szczególnie po jakims wiekszym stresie ,Już z tydzień mam tak, cały dzień boli,biore metypred i dieta .
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”