Niedrożność, bolesne skórcze przy CD

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dan
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Niedrożność, bolesne skórcze przy CD

Post autor: dan » 04 sie 2011, 10:11

Witam.

Znacie jakieś sposoby na poradzenie sobie z niedrożnością jelit? Raz na kilka tygodni dopadają mnie bolesne skurcze brzucha, często wystarczy zaparcie 1 dniowe i się zaczyna jakieś 2-3 dni wyjęte z życiorysu na lekach przeciwbólowych, samopoczucie jak bym był warzywem. Potem wszystko mija i wraca do normy. Do następnego razu.

Na pewno mam zdiagnozowane (TK) zgrubienia w końcówce jelita cienkiego, i pewnie to jest główną przyczyną.

Jakiś pomysł jak sobie z tym radzić jak już mnie to dopadnie? Na razie pomagam sobie środkami przeczyszczającymi, ale nie sądzę, aby to było dobre rozwiązanie.

Awatar użytkownika
justjust
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Re: Niedrożność, bolesne skórcze przy CD

Post autor: justjust » 14 sie 2011, 19:08

Bierz codziennie Colon C, jeśli nie ma przeciwwskazań. Ja mam przewlekłe zaparcia z powodu za długiego jelita grubego i chorego,sztywnego dolnego odcinka tego jelita. Rok temu miałm niedrożność. To był koszmar. Ja biorę Colon codziennie i piję dużo wody, nie jem też słodyczy, bo strasznie zatykają. Rok temu Colon bardzo pomagał, ale teraz jest o wiele gorzej,bo chyba mam zaostrzenie. Nie bierz za dużo Xenny ani innych takich, bo czasem jest po nich jeszcze gorzej. Też to zależy jak to na Ciebie wpływa. Gdy masz zaparcie wypijaj Laktulozę. Mi pomaga pół butelki tego syropu na raz. Bo mniejsza dawka na mnie nie działa. Ale nie pij tyle... :razz: życzę zdrowia

Mariusz82
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Post autor: Mariusz82 » 15 sie 2011, 16:52

Zgadzam się, Laktuloza to jeden z nielicznych specyfików bez recepty, który nie dość, że świetnie smakuje to nie ma przeciwwskazań przy CU. Na mnie też ostatnio nie działa mniej niż 2 łyżki stołowe. Podpinam się pod temat bo ostatnio mam zaparcia i szukam czegoś co pomoże. Mam kilka specyfików, tabletek i saszetek do zaparzania ale na ulotce pisze żeby przy CU nie brać, więc nie ryzykuję. Picie mleka, mięta, rumianek, gruszki + mleko, siemię lniane nie działa na mnie.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 sie 2011, 21:04

Jeśli te zmiany są zwłókniałe, a nie zapalne to należy pomyśleć o ich chirurgicznym usunięciu. Jeśli zapalne to zastanowić się czy leczenie jest optymalne. Dieta bogata w pektyny i rozpuszczalny błonnik zapobiega zaparciom.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

dan
Debiutant ✽

Post autor: dan » 16 sie 2011, 18:35

Teraz stosuję Duphalac (to prawie to samo co laktuloza). Colon C muszę wypróbować. Kiedyś stosowałem siemię lniane, ale z uwagi na postać ziarnową przestałem spożywać (zalecenie od lekarza). Używałem też liścia Senesu, ale tam są przeciwwskazania do CD. Stan jest zapalany od kliku lat. Leczenie niedawno zostało poszerzone o Budenofalk (steryd) i są jakieś efekty. Dzięki za cenne informacje.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 sie 2011, 21:28

Poszerzone?? To co było dotychczas? Jakie miałeś badania i gdzie się leczysz??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

dan
Debiutant ✽

Post autor: dan » 16 sie 2011, 21:45

Przed Budenofalkiem miałem tylko Asamax, przepisany mi przez chirurga ogólnego po pierwszej operacji ropnia. Kolonoskopię miałem robioną 2 razy (stan zapalny, bez wskazań na CD) oraz tomografię komputerową (tu wyszło że to CD). Od niedawna leczę się w Katowicach na Medyków (CSK) u dr Kaczora i od niego mam Budenofalk.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 sie 2011, 18:10

Czyli jednak była mesalazyna - może nieskuteczna przy zmianach w cienkim, ale mesalazyna.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 18 sie 2011, 16:35

Mariusz82, ja też stosuję Laktulozę i jest najlepsza jak narazie. Wcześniej brałam forlax i belergot od innych lekarzy, ale bez rewelacji.
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”